Пройшов семінар за участі викладачів Педагогічного інституту Київського університету імені Б. Грінченка

20 жовтня в дошкільному навчальному закладі (яслах-садку) № 8 «Теремок» відбувся семінар для педагогів дошкільних навчальних закладів міста з теми «Особливості впровадження освітньої програми  «Дитина» для дітей від 2 до 7 років у освітній процес дошкільних навчальних закладів міста» за участі авторського колективу вищеназваної програми, а саме: Коваленко Олени Володимирівни,  кандидата педагогічних наук, доцента кафедри дошкільної освіти Педагогічного інституту Київського університету імені Бориса Грінченка, Половіної Олени Анатоліївни, кандидата педагогічних наук, доцента кафедри дошкільної освіти Педагогічного інституту Київського університету імені Бориса Грінченка, Товкач Ірини Євгенівни, кандидата педагогічних наук, старшого викладача кафедри дошкільної освіти Педагогічного інституту Київського університету імені Бориса Грінченка, Гаращенко Лариси Василівни, кандидата педагогічних наук, старшого викладача кафедри дошкільної освіти Педагогічного інституту Київського університету імені Бориса Грінченка та Васянович Ольги Василівни - головного спеціаліста управління освіти і науки Славутицької міської ради, Бардакової Наталії Олександрівни - завідувача міським методичним центром, методиста із дошкільної освіти міського методичного центру Терещенко Ірини Анатоліївни, завідувачів, вихователів-методистів, педагогів дошкільних навчальних закладів міста. 

Зустріч пройшла у формі круглого столу.

З вітальним словом до колег звернулася методист із дошкільної освіти міського методичного центру - Ірина Терещенко. 

Було зазначено, що педагоги нашого міста працюють відповідно до інструктивно-методичних рекомендацій «Про організацію освітньої роботи в дошкільних навчальних закладах у 2017/2018 навчальному році» (Лист Міністерства освіти та науки України від 13.06. 2017 року № 1/9-322), що освіта дітей дошкільного віку здійснюється у межах Базового компонента дошкільної освіти за комплексними і парціальними програмами, рекомендованими МОН України, та іншими видами навчальних видань. 

Отже, кожен із педагогічних колективів нашого міста, обирає собі ті чинні програми, які вподобав. Переважна більшість педагогів міста освітній процес здійснюють саме за програмою «Дитина» чи не з першого видання програми. 

Коваленко Олена Володимирівна розповіла колегам про програму «Дитина»: погляд з історії у сьогодення. 

Мова йшла перші видання програми (1991, 1992, 1993 роки), про доопрацьовану програму у 2003 році та методичні рекомендації до неї. У 2010 році вийшло третє, доопрацьоване та доповнене видання, а у 2016 році методичний комплект - нова освітня програма, методичні рекомендації до неї. 

Акцент  розмови  також був спрямований на сенсорно-пізнавальний супровід сучасної дитини, на необхідність розумового виховання, на вміння педагога викликати у дітей позитивну радість від пізнання, розвиток вмінь дитини емпатійно переживати за близьких, за оточуючих тощо. 

Половіна Олена Анатоліївна, запросила слухачів на позитивну руханку, яку виконали всі охочі та запропонувала більше довідатися про нетрадиційні техніки малювання. 

Слухачам було запропоновано самим навчитися робити на основі основних кольорів гуаші: жовтої, синьої, червоної інші кольори, шляхом змішування фарб та за допомогою губок для миття посуду намалювати веселку, зробити спільний колаж із використанням  ватних дисків та підручних матеріалів тощо. Багато говорилося про вміння педагогів використовувати освітні ситуації якомога частіше: у спільній  та вільній самостійній діяльності педагога з дітьми. 

Про реалізацію завдань і змісту розділу «Мовлення дитини» в практиці освітньої роботи дошкільного закладу, говорила Товкач Ірина Євгеніївна. Загалу було представлено навчальний посібник «Рослини: овочі та фрукти для дітей старшого дошкільного віку та запропоновано інтерактивну гру «Кавун на городі». 

Зупинилася колега і на використанні творчих  завдань та завдань прикладного змісту, розвитку важливого вміння у дитини висловлювати власну думку, обґрунтовувати свій вибір тощо.

Забезпечення здоров’язбережувального характеру фізичного виховання дітей дошкільного віку повідала Гаращенко Лариса Василівна. Вона наголосила на тому, що коли педагоги послідовно і системно реалізують освітні завдання у роботі, то це дає обов’язково якісні зміни у фізичному розвитку дитини.

Завдячуючи Вільчковському  Едуарду Станіславовичу - доктору педагогічних наук, професору, члену–кореспонденту Національної Академії Педагогічних Наук України  і його потужному внеску у розвиток методики фізичного виховання, -найголовніше у роботі педагога - не нашкодити дитині. Колегам, звісно, розумно інтегрувати у освітній роботі і інноваційні технології. 

Також йшлося про подальшу співпрацю між Педагогічним інститутом Київського університету імені Бориса Грінченка та Управлінням освіти і науки Славутицької міської ради.

Ольга Василівна Васянович зазначила про те, що у цьому вбачає перспективу і укладання Договору між обома сторонами дасть можливість розвитку та удосконаленню, об’єднає зусилля щодо спільної взаємодії у царині дошкільної освіти, профорієнтації серед старшокласників міста тощо. 

На завершення круглого столу відбувся обмін примірниками договорів про співпрацю між Педагогічним інститутом Київського університету імені Бориса Грінченка та Управлінням освіти і науки Славутицької міської ради.

Дякуємо Наталії  Миколаївні Федорченко - завідувачу дошкільним навчальним закладом № 8 "Теремок"  колективу, що вона очолює,  за високу організацію заходу, комфортні умови роботи та корисне колегіальне спілкування.

Write a comment

Comments: 0