Завершився фото-вернісаж

У рамках роботи соціального проекту «Book Space «Пізнаємо Україну разом», завершився фото-вернісаж «Маленькі фотографи. Книга в об’єктиві».

Його учасники – вихованці старшого віку дошкільного навчального закладу № 8 «Теремок» - центру Софії Русової. 

Світлини, які зробили діти, розміщені в музичній залі закладу. Їх умовно  можна об’єднати в номінації: «Читання в бібліотеці, книгарні тощо»; «Вдалий ракурс»; «Селфі»; «Найкумедніше/найсерйозніше фото»; «Мімішна мить».

Впевнена, що при перегляді світлин, у глядачів виникають найстрокатіші відгуки: похвала, захоплення, наполегливість від дитячої сміливості.  

 

Перша дитяча спроба побачити через об’єктив  красу навколишнього світу - сталася.  Діти за допомогою батьків, дідусів чи бабусь, старших братиків чи сестричок вчилися вибудовувати кадр, ракурс зйомки тощо. Це - необхідний сенсорний досвід дитини, який слід плекати. Завдяки захопленню процесом фотографії, дитина може зацікавитися цією діяльністю, і в подальшому обрати собі майбутню професію. 

Щиро дякуємо спонсорам, видавництву «Підручники і посібники» (м. Тернопіль) та редактору Ірині Дворницькій. Саме вони вже вдруге підтримують живий інтерес дітвори до паперової книги. У подарунок учасники фото-вернісажу отримали кишенькові календарики та книги "Мандри реп'яшка Чіпа" (П. Сорока) та "Рахункові розмальовки" (С. Солонар). 

Маємо приємну новину щодо оздоблення кімнати для читання. Вона поповнилася новими пуфіками-кубиками для сидіння. Їх майстерно виготовила мама вихованця дошкільного навчального закладу  -  Тетяна Костик. Дякуємо їй уклінно!

 

Фото-вернісаж буде працювати  на коридорній локації музичної зали закладу.

Після його завершення світлини прикрасять фотоальбом у кімнаті для читання.

Дякуємо всім-всім, хто долучився до вернісажу!

 

0 Comments

Флешмоб "Збережемо ялиночку!". Відкритий лист професора К. Крутій до освітянської спільноти

Шановні колеги та колежанки, батьки!

Щиро вдячна за підтримку моєї ідеї провести «День без іграшок». Отриманий зворотній зв’язок довів необхідність проведення такого заходу не одноразовим фактом, а якомога частіше. 

Але це вже бажання тих, хто отримав від першого флешмобу професійне задоволення, навіть інсайт – це просто, це – круто, це - можливо! Для дітей – це радість творчості та вияв самостійності.

Переглядаючи фото і відео зі флешмобу, я не могла не тішитись дорослими і дітьми, які (можливо, хтось і вперше) в цей день були єдиною спільнотою. 

Вдячність колег за  мою ідею розглядаю як аванс до наступних дій.

Отже, пропоную наступний флешмоб.

Проте відразу попереджую, що участь у ньому буде ще одним кроком до дійсно нових підходів і нового бачення сучасності, до зламу наших педагогічних стереотипів, до позбавлення того ментального мотлоху, який не дає нам рухатись уперед. 

Тому організаторам і послідовникам треба бути готовими до «методичної інквізиції» з боку і колег, і батьків  

 

Назва флешмобу «Збережемо ялиночку».

Попереду підготовка до новорічних свят. На жаль, щорічно в цій підготовці забуваємо про головного героя свята. Ні, не про Діда Мороза чи Снігурку. 

Ми забуваємо про Дитину. 

Ми, дорослі, починаємо «догравати» своє дитинство, свої нездійснені мрії про свято… 

Ми самостійно, без участі дітей, розробляємо такі складні сюжети в сценаріях, що навіть дорослий, який спостерігає за дійством, навряд чи зможе розібратись у всіх перипетіях із героями… 

Хочу висловити власні думки щодо присутності на новорічному святі або запрошеного аніматора, або перевдягненої виховательки в ролі Діда Мороза.

Передусім – аніматор, у більшості випадків, погано орієнтується в сценарії, у вікових особливостях дітей у залі, часто-густо це професійний актор-танцюрист і «працює» на дорослу аудиторію. Він подобається присутнім жінкам, вони фільмують його на телефони та виставляють у соціальних мережах. 

Діти, як загіпнотизовані кролики, дивляться на Діда, який шаленіє від можливості показати нижній брейк-данс. Йому вже ніколи прослухати віршики, які приготували діти. Але й тут – обмеження за сценарієм, будуть розповідати 2-3 дитини, бо the show must go on.

Але й перевдягнена вихователька в ролі Діда Мороза – це теж не найкращий варіант. Діти швидко вгадують жіночі риси і починають шепотіти, що «Дід не справжній!». 

А як же ж диво? А його немає, ми, дорослі, прикладаємо багато зусиль, щоб це диво не зберегти, розвіяти, зім’яти…

Потім починається розподіл-роздача подарунків від Діда Мороза.

Подарунки всі однакові. Їх купувала «трійка» матусь-активісток, які на свій розсуд і смак вирішили, що канцтовари – це безпрограшний варіант, або хлопчикам-машинки, а дівчаткам – лялечки. Але ж діти пишуть листи Діду Морозу, просять особистий подарунок! У більшості випадків подарунок буде вдома, але від нібито якогось іншого Діда Мороза. А потім ще дитину поведуть на свято до палацу культури, на інший «новорічний ранок» тощо, там теж буде Дід Мороз. Якесь нескінчене коло цих дідів.

А якщо повернути сім’ї право виховання власної дитини? Поставити перед фактом – вашу дитину передусім виховуєте ви! Це батьки першими формують цінності, світогляд, ставлення до релігії, близьких, родини та України в цілому. 

На жаль, ми й дотепер перебуваємо у впевненості, що дитячий садок виконує функцію «суспільного дошкільного виховання».  І всіма своїми заходами намагаємось підтримати вже давно не життєдайну функцію. 

ПРОПОНУЮ: 

віддати в сім’ю те, що їй належить за фактом народження дитини  - виховання. Суспільство, дитячий садок, як суспільна інституція, може лише допомогти у вихованні, але не замінити сім’ю.

Дід Мороз хай приходить у родину! У дитячому садочку – свято зими! А не новорічне! Досвіду в дітей святкування ще немає, свято буде потім, із батьками. Можна провести після новорічних свят бесіди, пограти в ігри, але потім, а не до свята. Тоді й ігри будуть іншого практичного наповнення!

Наступне – це ялинка в груповій кімнаті та в музичній залі.

Можна скільки завгодно працювати на річними завданнями ЗДО щодо формування екологічного мислення в дітей і дорослим, але потім притягнути зрублену ялинку до зали, ще й в групи роздати для прикрашання. По закінченні святкових дійств – викинути ялинку, яка могла б ще в лісі рости й рости, як непотріб - на смітник.

Говоримо одне, думаємо інше, а робимо – третє…

ПРОПОНУЮ: 

підвести дітей до рішення виготовити ялинку для групи самостійно, звісно – потім і прикрасити її власноруч зробленими іграшками та гірляндами. Ялинку можна зробити з різних матеріалів. 

Інформаційна підтримка з мого боку буде постійна щодо варіантів виготовлення ялинок. Для початку можна подивитись тут:

https://www.pinterest.com/pin/568509152954175435/

https://www.facebook.com/groups/919279068082786/

Це буде ще одна спільна, цікава і креативна діяльність дітей і дорослих. Обіцяю незабутні емоції і радість від дійства.

Усвідомлюю, що висловлені  пропозиції й дотепер є дискусійними.

Але впевнена, що будуть послідовники, ті, хто поділяє мої думки.

Бажаю всім, хто підтримає флешмоб «Збережемо ялиночку»,  поруч мати однодумців і помічників!

Успіхів!

Ми це обов’язково зробимо!

 

0 Comments

Відбулося засідання Громадської організації

26 жовтня в дошкільному навчальному закладі (яслах-садку) № 8 "Теремок" - центрі Софії Русової відбулося засідання Громадської організації «Асоціація освітян імені Софії Русової». 

 

На ньому були присутні науковці, педагоги-практики з Київської, Черкаської, Чернігівської областей.

 

Зустріч із колегами розпочалася з музичної композиції "Ми діти твої, Україно!".  Виступи вихованців  та педагогів закладу були високоестетичними та яскравими.

 

З вітальним словом до зібрання звернулася Швець Н. П., - начальник управління освіти і науки Славутицької міської ради Київської області, яка побажала присутнім і надалі впроваджувати педагогічні ідеї Софії Федорівни в сучасний освітній процес та продуктивної роботи протягом засідання тощо.

 

Завідувач дошкільного закладу - Федорченко Н. М., зазначила про те, що колеги "Теремка" вже десять років вивчають та використовують спадщину великої просвітительки, подякувала всім, хто долучився до сьогоднішньої вагомої події. 

 

Міжрегіональний семінар «Використання педагогічних ідей С.Ф.Русової у створенні нового українського закладу дошкільної освіти» розпочав доповіддю Зайченко І. В., доктор педагогічних наук, професор. Його  увага була зосереджена на стан сучасного русовознавства в Україні, найперші та насвіжіші бібліографічні  джерела, що стосуються викладу суті національного виховання, педагогічних принципів С. Ф. Русової тощо. 

 

Про оновлення дошкільної освіти у діалозі з С. Ф. Русовою, говорила Коваленко О. В., кандидат педагогічних наук, старший викладач кафедри дошкільної освіти Педагогічного інституту Київського університету ім. Б Грінченка. Вона відмітила, про  необхідність взаємодії практиків та науковців, батьків. Олена Володимирівна зазначила, що апостол Правди і Науки - Софія Русова була і є великим гуманістом, діалог сучасників із цією великою українкою - вічний, бо її педагогічна  спадщина поза часом.  

Загалом програма зустрічі була насиченою виступами з досвіду роботи закладів освіти та сприяла обміну думок. 

 

 

Про чергове засідання міського методичного об'єднання

25 жовтня в приміщенні фізкультурної зали дошкільного навчального закладу (ясел-садка) № 1 «Калинка» пройшло чергове засідання міського методичного об’єднання (далі ММО) «Фізкультурна мозаїка».

 

Керівник  ММО – Лотоцька Л., інструктор із фізкультури  дошкільного навчального закладу (ясел-садка) № 6 «Крунк», запропонувала  слухачам переглянули відкритий перегляд  розваги з дітьми середньої групи «Осінь вже мандрує гаєм» (провела інструктор із фізкультури ДНЗ № 1 «Калинка» Пінчук Т.).

Розвага була насичена цікавим ігровим сюжетом, під час якого діти вдосконалювали свої вміння лазити по гімнастичній лаві, повзати в упорі, стоячи на колінах тощо. Під час рухливих ігор: «Хто швидше до дерева», «Закинь жолудь у дупло білці», «Назбираємо яблучок», «Переліт птахів»,  діти  вправлялися у розвитку швидкості, спритності тощо. Захід пройшов із високою щільністю.

 

Консультацію «Фізкультурна розвага як засіб виховання інтересу до занять фізичними вправами в дошкільному віці» провела інструктор із фізкультури ДНЗ «Центру розвитку дитини»  Якушева О. Вона окреслила основні структурні елементи розваги,  вимоги до їх  проведення, різновиди тощо.

 

Робота фокус-групи інструкторів з фізкультури «Складаємо конспект спортивного свята разом» була насиченою. 

Інструктори спільними зусиллями підібрали ігри-естафети до міського спортивного свта "Країною Мультляндії".

Музичний керівник дошкільного навчального закладу (ясел-садка) № 5 «Джерельце» Гаріна Н. продемонструвала основні рухи флешмобу, а комплекс загально-розвивальних вправ показала інструктор  із фікультури дошкільного навчального закладу (ясел-садка) № 4 «Марите» Бутенко Ю.

На останок присутні виробили рекомендації засідання.

Дякуємо колективу "Калинки" за комфортні умови роботи.

 

0 Comments

Про чергове засідання міського методичного об'єднання

24 жовтня в приміщенні музичної зали дошкільного навчального закладу (ясел-садка) № 5 «Джерельце» пройшло чергове засідання міського методичного об’єднання (далі ММО) «Музичний вернісаж».

 

Слухачі переглянули відкритий перегляд заняття з дітьми середнього дошкільного віку «Казка в гості завітала» та ознайомилися з консультацією  «Подорожуємо музичними казками»  (провела музичний керівник, голова ММО закладу Гаріна Н. І.).

Вона зазначила про те, що у дошкільному віці, дітям у ігровій ситуації створюються проблемні умови для пошуку "скарбів". Обов'язково використовуються плани, схеми, умовні позначення, що зрозумілі дітям тощо.

 

Музичні керівники подякували за заняття, відмітили високий рівень підготовки вихователів, героїв, що були задіяні у перегляді.

На останок присутні виробили рекомендації засідання.

Дякуємо колективу "Джерельця" за комфортні умови роботи.

0 Comments

Про семінар для педагогів міста

23 жовтня для педагогів закладів дошкільної освіти міста пройшов семінар із теми «Сучасні інноваційні методики, що запроваджено в Євросоюзі для роботи з дошкільниками» (провела  Ірина Терещенко, методист із дошкільної освіти міського методичного центру). Більше фото тут.

Ірина Анатоліївна розповіла про процес та етапи інновацій. Інформація була цікавою, пізнавальною, новою. 

Мова велася про естонську технологію  "Читацьке гніздо", роботу в громадському проекті "Book Space. Пізнаємо Україну разом", датську методику «Звільнитись від цькування!» («Дитячий садок без насилля»), американську методику «Persona Dolls» («Лялька як персона»), італійську філософію Редджіо Еміліа, міжнародний проект «5 стихій за С. Кнейпом» тощо.

Слухачі поглибили свої знання про різноманітні ігри В. Воскобовича «Геоконт», «Диво-стільники». Важливо, що педагоги відпрацювали гру "Геоконт", перенісши її на гарбуз. Повправлялися у викладанні схем і зрозуміли, що використовувати канцелярські цвяшки можна лише тоді, коли гарбуз вже дуже старий. Є необхідність ретельно дотримуватися правил безпеки під час відображення запропонованих предметів на гарбузі.   

Говорили про використання «лепбуків», «едьютейменту» (навчання як розвага),  «сторітелінгу» (уміння розповідати історії) тощо. Також всі охочі виконали  деякі дидактичні вправи.

Дякую Катерині Крутій та Анастасії Федотовій за консультативну допомогу.

Загалом семінар сприяв плідному спілкуванню, роздумам та активізації знань педагогів міста.  

 

0 Comments

Про чергове засідання міського методичного об'єднання

19 жовтня в приміщенні музичної зали  дошкільного навчального закладу (ясел-садка) № 6 «Крунк» комбінованого типу пройшло чергове засідання міського методичного об’єднання (далі ММО) «Фантазії образотворчості» (керівник  ММО  Щербак Н. М.). Більше фото тут.

Вихователь дошкільного навчального закладу № 8 «Теремок» - центру Софії Русовоїм   - Неймеш В. В.  під час  консультації-презентації розповіла про квілінг – мистецтво скручування паперу. Було озвучено, які матеріали та інструменти необіхідні у роботі, які види квілінгу даються дітям легко. Серед них петельний, філігранний, простий. Більш складнішим є об'ємний квілінг. 

 

До слова була запрошена вихователь дошкільного навчального закладу № 8 «Теремок» - центру Софії Русової  - Харченко С. В., яка продемонтрувала вироби з квілінгу, що роблять дошкільники разом із нею під час занять із образотвоРчої діяльності. 

 

 

Майстер-клас  зі слухачами ММО «Квілінг для початківців»  провела вихователь дошкільного навчального закладу (ясел-садка) № 5 «Джерельце»  - Сайко А. В. Вона розповіла про лайфхаки  при виготовленні виробів із квілінгу, про програму "Такий цікавий квілінг", яку уклала у 2015 році та активно впроваджує з вихованцями закладу. 

 

Покрокове виготовлення листівки під час майстер-класу пройшло насичено і захопливо. Кожен із собою забрав виріб, що виготовив власноруч. 

 

Дякуємо Аллі Володимирівні та колективу "Крунка"  за комфортні умови роботи.

 

0 Comments

Про фото-вернісаж

На коридорній локації дошкільного навчального закладу № 8 "Теремок" - центру Софії Русової розміщена фото-сушка світлин "Маленькі фотографи. Книга в об'єктиві".

 

Цей вернісаж ціннісний тим, що фото робили самі вихованці. 

Нагадуємо, що дитячі фотографії приймаються до 30 жовтня.

 

З приємністю запрошуємо долучитися до фото-вернісажу.

0 Comments

Про Всеукраїнський урок доброти

Бажання піклуватися про тварин слід плекати ще у дошкільному віці.

 

У наш динамічний час показником морального здоров’я нації є гуманне ставлення до тварин. 

 

У дошкільних навчальних закладах № 1 "Калинка" (вихователі Кондратенко Н. С., Петренко М. І., 1 - А клас, 1 -В клас,  ЗОШ № 4, Клименко О. В., 1 - В, ЗОШ № 1 та вихователь старшої групи Проценко А. А.), № 4 "Марите" компенсуючого (санаторного типу), вихователь  Музиченко М. І., 1-Б клас, ЗОШ № 1, № 5 "Джерельце" (вихователь Сайко А. В., 1-А клас, ЗОШ № 3, вихователь Щира Л. А., 1-А клас, ЗОШ № 3, вихователь Стичинська Г. О., 1–А клас, ЗОШ № 1, вихователь Шевченко С. М., 1 клас, ЗОШ № 2), провели "Всеукраїнський урок доброти "Гуманне та відповідальне ставлення до тварин".

 

Вихователі обговорили з дітьми породи собак та котів, важливість питання ставлення до пухнастих, піклування про них тощо.

Діти, виконуючи різноманітні ігрові завдання зрозуміли, що дарувати добро просто. Треба вміти бути відповідальними за тих, кого приручили,  бути  гуманними до тих, хто залишився без притулку.  

Організаторами уроку  є Благодійний Фонд Happy Paw та гуманістичний рух UAnimals. 

0 Comments

Пройшло міське методичне об'єднання

1 жовтня в  дошкільному навчальному закладі  (яслах-садку) № 1 "Калинка" пройшло настановче засідання міського методичного об'єднання (далі ММО) "Абетка медичної сестри". 

 

На ньому новопризначений керівник, старша медична сестра - Кравченко Любов, ознайомила з проектом плану роботи ММО  на 2018-2019 н. р.

 

Керівник провела інтерактивну гру "Намистинки здоров'я" , а присутні  визначили його складові. Загалом дійшли висновку, що воно містить фізичне,  духовне, психічне здоров'я тощо.

Також колеги виробили рекомендації засідання та виразили сподівання щодо активної роботи у  методичному об'єднанні.

 

Дякуємо колективу "Калинки" за комфортні умови роботи під час засідання.   

0 Comments