З прийдешнім святом!

0 Comments

Про плани роботи міських методичних об'єднань

У рубриці сайту «Головна сторінка. Плани роботи ММО», педагоги можуть детально ознайомитися з планами керівників методичних об’єднань, які будуть діяти в 2018-2019 н. р.

 

Запрошуємо педагогів бути активними відвідувачами цієї форми роботи з педагогічними кадрами.

0 Comments

Всеукраїнський урок доброти про гуманне ставлення до тварин

4 жовтня – Всесвітній день тварин. Тому саме цього дня в школах нашої країни пройде Всеукраїнський урок доброти про гуманне та відповідальне ставлення до чотирилапих!

 

На уроці вчителі обговорять з учнями важливі питання ставлення до пухнастих, піклування про них та відповідального поводження.

Готові конспекти уроків доброти розміщені за посиланням. 

 

Після проведення уроку доброти представники Фонду просять надіслати на електронну пошту bioetika@happypaw.ua наступну інформацію:  назва навчального закладу,  місто,  кількість проведених «уроків доброти»,  фотографії процесу проведення.

 

Також, 4 жовтня Національним Реєстром Рекордів України буде зафіксовано рекорд України – «Наймасовіший урок добра в навчальних закладах, проведений впродовж одного дня».

 

Якщо ваш навчальний заклад має бажання не лише долучитись до проведення Всеукраїнського уроку доброти, але й стати учасником встановлення рекорду та отримати сертифікат учасника, необхідно:

• заповнити заявку – https://docs.google.com/forms/d/1PTMm9qlEbTqR58fqlqXNJQ75PQO7ZQtsy9eM2KN5S8g/viewform?edit_requested=true

• провести урок доброти

• надіслати фотозвіт на електронну адресу bioetika@happypaw.ua (до 05.10.2018 р.).

 

Партнер Всеукраїнського уроку доброти - UAnimals

Долучайтесь!

0 Comments

Щодо Всеукраїнського Дня дошкілля

28 вересня 2018 року в місті Києві будуть проведені заходи з нагоди  відзначення Всеукраїнського Дня Дошкілля.

 

Детальніша інформація тут  

0 Comments

Про семінар Людмили Шелестової

13 вересня в дошкільному навчальному закладі (яслах-садку) № 4 "Марите" Людмила Володимирівна Шелестова, доктор педагогічних наук, провідний науковий співробітник відділу дидактики інституту педагогіки НАПН України, автор методики "Розвивальне читання для дошкільнят", провела для охочих педагогів нашого міста семінар із теми "Розвивальне читання для дошкільників.

Хочете, щоб освітній процес був ефективним, цікавим і сповненим пізнання? Для цього варто познайомитися чи повторити основні засади авторської методики науковця, що завітала до нашого міста.

Метою даної гнучкої методики є: навчання читання, формування позитивного ставлення до читання, до пізнавальної діяльності загалом; усебічний розвиток дітей; удосконалення навичок різних видів діяльності (ігрових, комунікативних, продуктивного учіння), інтелектуального розвитку, збагачення словникововго запасу; розширення уявлень про навколишній світ, розвиток дрібної моторики тощо.

Складовими авторського підходу методики є: зміст, техніка навчання читання, організований процес навчання читання.

Перед дітьми не ставиться завдання якнайшвидше оволодіти технікою читання, а завдання вихователя – викликати позитивні емоції, радісний настрій, бажання виконувати ігрові вправи та завдан­ня. Діти виконують завдання, використовуючи різні види ді­яльності (малювання, ліплення, конструювання, аплікація, співи, танці).

Пані Людмила говорила про алгоритм роботи з буквою, організацію процесу навчання читання та систему завдань, коли варто починати вчити дитину читати тощо.

Людмила Володимирівна зупинилася на запитаннях, що частіше за все виникають у педагогів: як правильно називати букву? Чи варто навчати дітей письму тощо?

Вона зазначила, що: "Процеси читання і написання слів взаємопов'язані, їх доцільно здійснювати паралельно".

Дякуємо колективу "Марите" за комфортні умови роботи, цікаву екскурсію закладом освіти, а Людмилі Володимирівні за пізнавальний семінар.

0 Comments

Про акцію "Птахи нашого двору"

Міська акція «Екологічна стежина» проводиться щорічно до 2020 року в рамках виконання заходів Програми формування енергетичної та кліматичної свідомості славутичан на 2016-2020 роки, затвердженої рішенням сесії Славутицької міської ради № 50-4-VIІ від 11.12.2015 року. 

 

Цього навчального року акція триватиме з 17.09. 2018 року по 26.04.2019 року. 

Запрошуємо колективи закладів дошкільної освіти взяти участь у  акції "Птахи нашого двору".

0 Comments

Про настановчі засідання міських методичних об'єднань

10 вересня в  дошкільному навчальному закладі № 6 "Крунк" відбулися настановчі засідання міських методичних об'єднань (далі ММО) відповідно "Фантазії образотворчості" (керівник Щербак Н. М. ) та новоствореного ММО "Скарбничка вихователя спеціалізованої групи" (керівник Вишневецька Т. Д.).

 

На них мова йшла про особливості роботи закладів дошкільної освіти у 2018-2019 н. р., про проекти планів роботи ММО, навчальну літературу до використання в освітньому процесі.

 

Під час роботи ММО "Фантазії образотворчості", Щербак Наталія запропонувала інтерактивну гру "Ім'я і колір", а Вишневецька Тамара - гру "Давайте познайомимося".

 

Це налаштувало на спільну роботу групи слухачів.  Загалом засідання пройшли в  дружній атмосфері професійного спілкування.                                                                                     

 

На ММО "Фантазії образотворчості" методист із дошкільної освіти міського методичного центру Терещенко І. А. звернула увагу на умови проведення вернісажу дитячої творчості "Чарівний дивосвіт лікарських рослин".

На ММО "Скарбничка вихователя спеціалізованої групи" значна увагу зверталася на роботу з посібниками для дітей, що мають різні нозології. Вчитель-дефектолог ДНЗ № 6 "Крунк", Савченко С. Ю., ознайомила присутніх  із профільними професійними посібниками, монографіями вчених  тощо у царині тифлопедагогіки. Цікавою була гра, "Послухай і скажи".

 

Дякуємо колективу "Крунка" за комфортні умови роботи.

0 Comments

Про державну базу медичних оглядів

З вересня 2018 року дані про медичні професійні огляди українців зберігаються в єдиній електронній системі. Таке нововведення МОЗ України впорядкує професійні медогляди й унеможливить використання підроблених довідок та санітарних книжок.

 

Професійний медогляд є обов’язковою умовою роботи водіїв, людей, які володіють зброєю, та декретованих осіб — вихователів, вчителів, викладачів, студентів, працівників громадського харчування, торгівлі тощо. Тепер дані про такі огляди міститимуться в єдиному реєстрі медичних оглядів — надійно захищеній електронній системі.

 

Професійний медогляд українці проходитимуть виключно в закладах охорони здоров’я, а дані автоматично відображатимуться в електронній системі.

Довідку-дублікат про пройдений медогляд кожен українець зможе одержати безоплатно.

 

Докладніше на УРЯДОВОМУ ПОРТАЛІ

Про настановчі засідання міських методичних об'єднань

4 та 5 вересня  відбулися настановчі засідання міських методичних об'єднань (далі ММО) відповідно "Музичний вернісаж" (керівник Гаріна Н. І. ) та "Фізкультурна мозаїка"(проводила керівник Дуброва В. М.).

 

На них мова йшла про особливості роботи закладів дошкільної освіти у 2018-2019 н. р., про проекти планів роботи ММО, навчальну літературу до використання в освітньому процесі.

 

Під час роботи ММО "Музичний вернісаж",  слухач Кулик О. О., розповіла про зустріч із музичними керівниками м. Хмельницького в рамках роботи Асоціації працівників дошкільної освіти. Вона поділилася тими інтерактивними знахідками, що допомагають урізноманітніти роботу з дітьми. 

                                                                                                 

На ММО "Фізкультурна мозаїка" сталися зміни. Керівником ММО обрана Лотоцька Л. В., інстуктор із фізкультури закладу дошкільної освіти № 6 "Крунк".

 

Значна увага на засіданні була відведена міському спортивному святу "Країною  Мультляндії", що традиційно пройде в дні березневих канікул.  

 

Дякуємо колективам "Джерельця", "Теремка" за комфортні умови роботи.

 

0 Comments

Про нараду з вихователями-методистами

5 вересня 2018 року відбулася нарада з вихователями-методистами закладів дошкільної освіти. 

Методист міського методичного центру з дошкільної освіти І. Терещенко представила новопризначених вихователів-методистів закладу дошкільної освіти № 5 "Джерельце" Симонову Я. М. та вихователя-методиста закладу дошкільної освіти № 6 "Крунк" - Ничипоренко А. Л.

Методист методичного центру говорила про уточнений графік роботи міських методичних об’єднань педагогів закладів дошкільної  освіти на 2018-2019 н. р., про перелік  навчальної літератури, рекомендованої до використання в освітньому процесі у 2018-2019 н. р. 
Хоменко О. М., вихователь-методист закладу дошкільної освіти № 4 «Марите», розповіла про професійне спілкування в рамках роботи українсько-латвійського освітнього проекту, а саме про
 спеціалізований дошкільний заклад «Spii Saulite», заклад "Сонечко", міста Айзкраукле Латвійської республіки.

 Найголовнішим підсумком зустрічі з колегами  - була дружня атмосфера спілкування, прагнення пізнати традиції та культуру латвійського народу.

На останок засідання було вироблено проект рекомендацій.

0 Comments

Вернісаж розпочато

Запрошуємо вихованців закладів дошкільної освіти взяти участь у вернісажі.

Подробиці у Положенні про вернісаж дитячої творчості "Чарівний дивосвіт  лікарських рослин".

 

1.    Загальні положення
Організаторами вернісажу дитячої творчості «Чарівний дивосвіт лікарських рослин» (далі – вернісаж) є управління освіти і науки Славутицької міської ради та міський методичний центр.


2.    Мета та завдання вернісажу
2.1.    Метою вернісажу є інформаційно-методична та культурно-освітня підтримка впровадження заходів Програми формування енергетичної та кліматичної свідомості славутичан у рамках реалізації Плану дій Грантового Проекту Європейської Комісії в м.Славутич «Пілотний проект із реалізації Плану дій сталого енергетичного розвитку м.Славутич до 2020 року – здійснення термомодернізації 2-х муніципальних об'єктів бюджетної сфери» (далі – Грантовий проект ЄС).
2.2.    Завдання вернісажу: 
-    формування системи знань та екологічної культури дітей дошкільного віку стосовно відповідального ставлення до природи як універсальної, унікальної цінності, привернення уваги до збереження природних ресурсів; 
-    виховання мотивів, потреб, звичок екологічно доцільної поведінки як показника духовного розвитку особистості, пропагування активної життєвої позиції сучасного європейця;
-    виявлення та підтримка активних, талановитих дітей, залучення їх до творчої діяльності;
-    стимулювання професійної активності педагогів. 

3.    Порядок і терміни проведення вернісажу
3.1.    Вернісаж проводиться протягом 2018/2019 навчального року в ІІ етапи:
-    І етап (відбірковий). Проводиться на локальному рівні в кожному закладі  дошкільної освіти міста до 03.12.2018 року.
-    ІІ етап (міський). Триває з 01.12.2018 до 28.02.2019 року. Останній день подання робіт – 28.02.2019 року.
3.2.    Для проведення І та ІІ етапів утворюються відповідні оргкомітети вернісажу. Його склад затверджується наказом керівника закладу. 
3.3.    Оргкомітет ІІ етапу:  Бардакова Н.О., завідувач міського методичного центру, Терещенко І.А., методист із дошкільної освіти міського методичного центру,  Громовик Н.П., методист міського методичного центру.
3.4.    Оргкомітет та його повноваження:
-    доводить до відома навчальних закладів Положення про проведення вернісажу;
-    визначає пам’ятні подарунки та організовує висвітлення ходу вернісажу в засобах масової інформації та на сайті міського методичного центру, його ресурсах-супутниках, веб-ресурсах Грантового проекту ЄС.
3.5.    Результати вернісажу узагальнюються в електронний та друкований каталоги, розміщуються на веб-ресурсах Грантового проекту ЄС, веб-сторінках із енергозбереження веб-сайтів установ та закладів міста, веб-сайті міського методичного центру, міській виставці в рамках Європейських днів сталої енергії. Дитячі роботи не рецензуються, не повертаються.
3.6.    Дитячі роботи та заявки на участь у вернісажі подаються до організаційного комітету ІІ етапу вернісажу до 28.02.2019 року.
3.7.    Роботи супроводжуються вивіреною електронною заявкою, що містить такі дані: прізвище, ім’я, вік дитини повністю: рік народження, повна кількість років на момент подачі заявки, вікова категорія: 5-6 р., 6-7 р., назва роботи, закладу дошкільної освіти, а також повністю П.І.Б. педагога чи особи, яка підготувала дитину. 
4.    Учасники   вернісажу  
До участі в вернісажі запрошуються вихованці закладів дошкільної освіти. Вернісаж проводиться за двома віковими категоріями: перша – 5-6 років; друга – 6-7 років.
5.    Вимоги до робіт та їх оцінювання
5.1.    У 2018/2019 навчальному році до участі у вернісажі подаються роботи з малювання. 
5.2.    Роботи можуть виконуватися в будь-якій художній техніці, будь-якими матеріалами: олівцями, крейдою, гуашшю, фарбами, пастеллю, фломастерами і таке інше. Жанри живопису можуть бути будь-якими.
5.3.    Роботи приймаються лише у стандартному розмірі  20 х 30 см. (у форматі А4), на білому або кольоровому папері без рамки та паспарту.
5.4.    Роботи можуть бути придатними для демонстрації на вертикальній та горизонтальній  площині та легкими за вагою.     
5.5.    Заклади дошкільної освіти до оргкомітету ІІ етапу подають не більше трьох робіт від кожної вікової категорії за вибором закладу. Загалом подається не більше шести робіт. 
5.6.    До участі у вернісажі можуть надаватися індивідуальні та колективні роботи. 
5.7.    Колективні роботи будуть нагороджені одним призом та відзначені колективною Грамотою.
5.8.    До кожної роботи має бути прикріплена друкована інформація на аркуші паперу 4 х 8 см., 11 шрифтом Times New Roman, через 1, 0 інтервали. У ній зазначають: назву роботи, ім'я та прізвище дитини, вік дитини (5 років), номер та назву закладу освіти, ім'я, по батькові та прізвище педагога чи особи, яка підготувала дитину, місце її роботи. Ця інформація розміщується на роботі з правого боку, внизу.
5.9.    Якщо оргкомітетами закладів дошкільної освіти будуть порушені вимоги до робіт, то оргкомітет  ІІ етапу автоматично їх не прийматиме до участі у фінальному етапі вернісажу. 
6.    Нагородження учасників 
6.1.    Діти нагороджуються «Грамотою учасника вернісажу» та пам’ятним подарунком. 
6.2.    Педагоги, які підготували учасників ІІ етапу, нагороджуються Подяками.
6.3.    Для нагородження учасників вернісажу можуть залучатися кошти благодійних фондів, спонсорів, окремих фізичних осіб тощо, що не суперечить чинному законодавству.

 

0 Comments

Мелодії осені

Осінні мелодії вже дарує нам природа. У  кожній днині осені помічаємо зміни: ранки вже з прохолодою,  вдень часом спекотне, часом ніжне тепло, вечір і ніч помірно теплі.  Та все ж осінь спокійно опановує свої обійстя.

 

Яблуки, горіхи, грушки  падають на землю. Особливий терпкий смак мають чорнобривці, полин, хризантеми.

 

Чи помічали ви інший звук у шелесті трав, листя, квітів? Чарівний і водночас помірний...  

 

Радіємо цій порі, її законному  володінню, слухаючи мелодії від Людовіко Ейнауді – італійського композитора-неокласика, що відомий своїми композиціями до фільмів «1+1», «Самба» та інших, а також Дмитра Красноухова,  який пропонує нам свої нотки журлинок у настальгічній композиції цієї осені. 

0 Comments