Відбулася нарада з вихователями-методистами

31 травня пройшла підсумкова нарада з вихователями-методистами дошкільних навчальних закладів міста. 

З вітальним словом про закінчення навчального року звернулася Терещенко І. А., методист із дошкільної освіти міського методичного центру. Висловила всім педагогічним колективам слова подяки за працю, за вміння передавати  свій досвід, знання малюкам. Побажала всім присутнім гарного літнього оздоровлення, відпочинку, веселих канікул.

На нараді обговорювали питання: про графік роботи міських методичних об’єднань педагогів дошкільних навчальних закладів на 2016-2017 н. р.

Про моніторинг забезпечення навчальною літературою, рекомендованої Міністерством освіти та науки України для використання у дошкільних навчальних закладах міста у 2015-2016 н. р.

Про Всеукраїнську громадську організацію  «Асоціація працівників дошкільної освіти».

 

У травні 2016 році Терещенко І. А.була присутня  на засіданні Координаційної ради Всеукраїнської громадської організації "Асоціація працівників дошкільної освіти" у м. Сумах, де  відбулося ознайомлення із роботою дошкільних навчальних закладів міста. Колегам було запропоновано відео, фото матеріали з засідання Координаціної ради.

Інформаційний блок наради містив також інтерактивні вправи для педагогів на рефлексію, як усного так і графічного характеру.

Вихователі-методисти виявили бажання відвідати дошкільні навчальні заклади м. Чернігова. Також вихователі-методисти підтримали створення міського методичного об'єднання педагогів старших груп та вчителів-початкових класів, які працюють із 4 класами.

 

На останок педагоги виробили рекомендації:

з метою якісної організації освітнього процесу в дошкільних навчальних закладах міста, забезпечення належних умов для роботи міських методичних об’єднань.

1. Взаємодіяти з активом педагогічних працівників дошкільних навчальних закладів міста для успішної реалізації форм методичної роботи з кадрами у міжкурсовий та курсовий періоди, зокрема у проведенні міських методичних об’єднань.

2. Створити банк даних моніторингу забезпечення навчальною літературою, рекомендованої Міністерством освіти та науки України для використання у дошкільних навчальних закладах міста у 20160-2017 н. р.

3. Взаємодіяти з активом педагогічних працівників дошкільних навчальних закладів міста для успішної реалізації при написанні перспективних педагогічних досвідів кадрами у міжкурсовий та курсовий періоди.

4. Підтримати вступ педагогів дошкільних навчальних закладів до членів громадської організації «Асоціація працівників дошкільної освіти».

2 Comments

Про Всеукраїнський огляд досвіду

Відповідно до плану роботи Міністерства освіти і науки України на 2016 рік, у період  з 30 травня до 30 серпня  в режимі он-лайн відбуватиметься Всеукраїнський огляд досвіду роботи управлінь освіти та дошкільних навчальних закладів з питань організації  і  розвитку дошкільної освіти.

 

Мета огляду – виявлення і популяризація кращого досвіду роботи з питань внутрішньої та/або зовнішньої організації навчально-виховного процесу; застосування інноваційних освітніх технологій; харчування дітей у дошкільних навчальних закладах; різноманітності форм роботи з кадрами та батьківською громадськістю;  управлінської  діяльності (лист МОН України від 17.05.2016 №1/9-246).

 

До участі у заході запрошуються дошкільні навчальні заклади (навчально-виховні комплекси) різних типів і форм власності, управління освіти, науково-методичні центри, методичні кабінети тощо. Учасники огляду подають  відеозаписи досвіду роботи (до 5-ти хвилин) на платформу проведення заходу – Освітній портал «Педагогічна преса».

З інструкцією щодо розміщення матеріалів та порядку голосування можна ознайомитись за посиланням: http://pedpresa.ua/festival-4

0 Comments

Новий санітарний регламент для дитячих садків

Готується до офіційного опублікування (Офіційний вісник України № 38 (24.05.2016) новий Санітарний регламент для дошкільних навчальних закладів, затверджений наказом Міністерства охорони здоров'я України від 24.03.2016 № 234, зареєстрований у Міністерстві юстиції України 14 квітня 2016 р.  за № 563/28693.

 

 

Знято заборону щодо використання для дітей двоярусних ліжок.

 

 

Також відтепер після перенесеного інфекційного захворювання приймання дітей до дошкільного навчального закладу дозволяється лише за наявності медичної довідки закладу охорони здоров'я, в якому дитина перебувала під медичним наглядом. Діти після тимчасової відсутності у дошкільному навчальному закладі з інших причин приймаються без медичних довідок, за умови відсутності явних ознак захворювання.

Далі читайте тут http://mon.gov.ua/usi-novivni/novini/2016/05/23/novij-sanitarnij-reglament-dlya-ditsadkiv/

0 Comments

Заради безпеки на дорогах

У рамках Тижня безпеки дорожнього руху з 16 по 22 травня 2016 року в дошкільних навчальних закладах пройшли різноманітні заходи. Загальна кількість дітей, що брали у них участь становить  817 дітей.

 

Дошкільників тішили музичні розваги - "Твій друг - дорожній рух" (дошкільний навчальний заклад № 1 «Калинка»), «Пригоди Незнайка в країні дорожнього руху» (дошкільний навчальний заклад № 8 «Теремок») та музично-спортивні свята - «Живи цікаво та безпечно» (дошкільний навчальний заклад «Центр розвитку дитини»), «Світлофор-Моргайко» (дошкільний навчальний заклад № 4 «Марите», дошкільний навчальний заклад № 8 «Теремок»).

 

Педагогами для дітей були проведені віртуальні та реальні екскурсії вулицями міста «Обережним будь! Про правила дорожнього руху не забудь» (дошкільні навчальні заклади № 4, № 5, № 6). Дошкільники зустрічалися з працівниками патрульної служби (дошкільний навчальний заклад № 5 «Джерельце»).

 

Пройшли також  ігрові тематичні заняття: «Дорога до дитячого садка» (дошкільний навчальний заклад «Центр розвитку дитини»), «Абетка безпеки» (дошкільний навчальний заклад № 8 «Теремок»), «Безпека на дорозі – це життя» (дошкільний навчальний заклад № 6 «Крунк»), дидактичні ігри «Мій друг − світлофор», «Безпечне місто», «Життю – так!» (дошкільний навчальний заклад № 6 «Крунк»), сюжетно-рольові ігри «Уважні пішоходи і водії» у дошкільному навчальному закладі № 4 «Марите», що сприяли пізнавальному та навчальному інтересу дошкільнят. Діти з задоволенням малювали на асфальті.

 

Всі заходи проходили в ігровій, пізнавальній, навчальній формі. Вони допомогли поглибити та повторити знання дітей про правила учасників дорожнього руху; сприяли розвитку мислення, пам'яті, навичок безпечної поведінки на дорозі, усвідомлення дотримуватися правил.

0 Comments

Відбулося засідання Координаціної ради Асоціації працівників дошкільної освіти

Чудові враження від відвідування дошкільних навчальних закладів міста. Є чому повчитися. 

Злагодженість у роботі, небайдужість, високий професіоналізм, а головне - величезна любов до дітей і прагнення до підвищення професійної майстерності.

 

12, 13 травня 2016 року у м. Сумах відбулося засідання Координаційної ради Всеукраїнської громадської організації «Асоціація працівників дошкільної освіти».

Голова правління ВГО «Асоціація працівників дошкільної освіти» - Омельяненко Ніна Володимирівна – натхненно, радісно, велично вітала всіх, хто долучився до цієї події. Дошкілля  України славиться своїми досягненнями, прагненнями до оновлення освітніх процесів, педагогічною небайдужістю, спонуканнями до позитивних перетворень.

 

Приймала членів Всеукраїнської громадської організації, голова місцевого осередку Асоціації працівників дошкільної освіти у Сумській області, -  Кристина Шевич, завідувач дошкільного навчального закладу (центру розвитку дитини) Сумської міської ради № 18 «Зірниця». Її слова, що стати лейтмотивом до рубрики «Особистість», у часописі «Дошкілля. UА» - «Головне в роботі завідувача дошкільного закладу – любити і цінувати колег, надихати, підбадьорювати та підтримувати їх, разом іти до поставленої мети», мене огорнули  душевною  теплотою. Згадалася відома цитата І. Г. Песталоцці «Щоб змінити людей - їх треба любити». Таку природну, просту любов, допомогу, підтримку: дітей, педагогів, батьків, колег я зустрічаю все рідше. Кристина Володимирівна наділена якоюсь небувалою життєвою енергією душевності, простоти, добра, відкритості, інтелігенції, яка  ніби перетікає і наповнює кожного.

 

Дякую колегам «Зірниці» за проведені майстер-класи по скрапбукінгу, канзаші, йозі, пісочній анімації, кольоровим паличкам Кюїзенера. Неперевершені  виступи дітей  поєднали у собі  високий естетичний смак до сучасної, класичної та особливо народної та національної музики, пісні, танцю тощо.

 

Тішили своїми виступами діти дошкільного навчального закладу № 10 «Малючок», навчально-виховного комплексу «Загальноосвітня школа І ступеня – дошкільний навчальний заклад № 9 «Веснянка».

Катарсис, щемність, доброта панували у виступі вихованців комунальної установи Сумського спеціалізованого реабілітаційного навчально-виховного комплексу «Загальноосвітня школа І ступеня – дошкільний навчальний заклад № 34. 

Програма роботи була насиченою. Всім, хто приїхав на засідання, на мою суб’єктивну думку, вдавалося лишень із новими силами сприймати і перероблювати інформацію, яку пропонували господарі та встигати ознайомлюватися з досвідом колег і по трохи переосмислювати події  двох днів, проведених у м. Сумах.

 

"Педагогічний вакуум", який останнім часом був частково присутнім у моєму житті, заповнили спілкування з колегами, науковцями з України (Байер О. М., Гурковська Т. Л., Кондратець І.В.).

Вміння слухати і чути, запитувати і пропонувати, знаходити відгук, спонукати до мислення і дії – це ключові моменти роботи засідання Координаційної ради.

Певною мірою починаєш розуміти звідки, ймовірно, брати натхнення, ресурси для самовідновлення. Багато вдалося переосмислити, побачити, зрозуміти, ще більше зробити. З впевненістю надіюся і прагну того, що місцевому осередку у місті Славутичі – бути!

Дякую всім  педагогам із ким познайомилася і спілкувалася  у м. Сумах, за вміння ділитися своїми професійними досягненнями.

Ірина ТЕРЕЩЕНКО, член Асоціації  працівників дошкільної освіти у Київській області

0 Comments

Нагадування

Шановні колеги! У дошкілля Славутича стало традицією – визначати найважливіші події, що супроводжували педагогічну спільноту протягом навчального року. 

 

 

Тож пропоную разом скласти топ-10 цьогорічних подій у сфері дошкільної освіти нашого міста. 

 

У цьому році "Дошкільне містечко" буде святкувати п'ятирічний ювілей. Топ-події з царини дошкільної освіти будуть відображені на шпальтах журналу.

 

 

Надсилайте свої пропозиції на електронну адресу mmc.tereshencko@yandex.ua до 23 травня.

 

Буду рада спілкуванню!

0 Comments

Зі святом Великодня!

0 Comments