Новини від Асоціації

Шановні колеги!

 

До уваги колективів навчальних закладів, батьківської громадськості, громадських організацій, піклувальних рад, органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, органів управління освітою, видавництв, організацій різних типів та форм власності!

 

Міністерство освіти і науки України спільно з Всеукраїнською громадською організацією «Асоціація працівників дошкільної освіти» ініціює до дня Міжнародного дня захисту дітей  проведення Всеукраїнської акції  «Чужих дітей не буває» (далі — Акція) та запрошує активно долучитися до неї.

 

Мета Акції — привернення уваги суспільства на необхідність дотримання прав кожної дитини, як однієї з головних засад формування гармонійної особистості, до питань розвитку, виховання та навчання дітей дошкільного віку різних категорій, незалежно від місця їх перебування чи місця отримання дошкільної освіти; нагадування про захист прав дітей на життя, освіту, відпочинок, дозвілля та захист від насилля і експлуатації; підняття престижу професій працівників дошкільних навчальних закладів.

 

Строк проведення Акції — з 25 травня по 5 червня  2015 року.

 

Учасникам Акції пропонується:

  • адресно відвідати  сім’ї, які опинилися в складних життєвих обставинах та перебувають на обліку у центрах соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді; відвідати дитячі лікарні, будинки дитини тощо;
  • надати безповоротну фінансову допомогу батькам дітей, які її потребують, або дошкільним навчальним закладам для покращення умов перебування, виховання та навчання дітей дошкільного віку або ж на лікування чи зміцнення здоров’я дітей у вигляді товарів, послуг тощо;
  • організувати дозвілля для дітей (показ вистав, проведення змагань тощо);
  • організувати зустрічі з цікавими людьми, виставки дитячих робіт тощо.

 Результати Акції будуть висвітлені на сайтах Міністерства освіти і науки України, Всеукраїнської громадської організації «Асоціація працівників дошкільної освіти», у періодичних виданнях та засобах масової інформації.

 

Від нашої єдності та небайдужості залежить доля кожної дитини!


Просимо сприяти у поширенні цієї інформації та запрошуємо долучитись до Акції! 


Дякуємо за вашу активність!

0 Comments

Запрошуємо до участі в конкурсі «Україна-рідний край»!

Відповідно до плану роботи МОН України, на виконання Концепції національно-патріотичного виховання та з метою активізації освітньої роботи дошкільних навчальних закладів із патріотичного виховання дітей, з 1 червня до 1 вересня поточного року буде проведено  в режимі онлайн  фестиваль-огляд матеріалів із досвіду роботи вихователів за темою «Україна – рідний край».


До участі в заході пропонуємо  долучитись педагогам  дошкільних навчальних закладів (навчально-виховних комплексів) різних типів і форм власності, які самостійно приймають рішення щодо участі у фестивалі-огляді та подають свої матеріали на платформу проведення конкурсу (Освітній портал «Педагогічна преса»). З інструкцією щодо розміщення даних і порядку голосування можна ознайомитись на сторінці. Схема голосування додається.


Матеріали мають містити методичну розробку одного заняття з дітьми старшого дошкільного віку (ознайомлення їх із вулицею, на якій розташовано дитячий садок, головною вулицею або площею рідного міста чи села, районом великого міста або районом області, в якому мешкають діти, своєю областю або іншим регіоном України). Заняття може присвячуватися також ознайомленню зі столицею та іншими містами України; окремими природно-географічними об’єктами (річки, озера, моря, гори, заповідники); рідною флорою і фауною; історичними місцями, пам’ятками історії, культури, архітектури; видатними особистостями; державними і народними символами України; традиційними ремеслами; святами, обрядами; музичним, літературним, ігровим фольклором тощо.


Методична розробка заняття подається у формі плану-конспекту із зазначенням прізвища, імені, по батькові педагога, номера та повної адреси дошкільного навчального закладу (навчально-виховного комплексу), віку дітей, теми заняття, його освітньої мети, обладнання і викладеним ходом проведення з описом системи завдань, застосованих методів, прийомів і засобів.


До методичної розробки заняття додається відеосюжет тривалістю 2-3 хв. або слайдова презентація у форматі відео, які унаочнюють основну пізнавально-розвивальну інформацію описаного заняття й демонструють послідовність, систему подачі інформації дітям. Відео або презентації повинні бути композиційно оформленими, змістовно навантаженими та ідейно виваженими.


З 1 вересня по 5 вересня управління (департаменти) освіти і науки обласних, Київської міської державних адміністрацій спільно з інститутами післядипломної педагогічної освіти визначать серед тих 10, що наберуть найбільшу кількість голосів,  один кращий  матеріал із досвіду роботи з патріотичного виховання дітей за темою «Україна – рідний край». І надішлють його до Міністерства освіти і науки України в електронному варіанті на електронну адресу: domon2010@ukr.net.


Кращі розробки фестиваль-огляду матеріалів із досвіду роботи вихователів на тему «Україна – рідний край» буде розмішено на офіційному сайті Міністерства освіти і науки України та презентовано  під час проведення заходів із відзначення Всеукраїнського дня дошкілля 25 вересня 2015 року.

0 Comments