Про оновлену програму "Дитина"

Методичний комплект освітня програма для дітей від  2 до 7 років «Дитина»  та методичні рекомендації до Освітньої програми розроблені відповідно до Базового компонента дошкільної освіти.

 

Зміст освітньої програми з дітьми структурований за принципом інваріантності та варіативності. Він дає змогу відійти від традиційної системи занять, оскільки уможливлює інтеграцію різних видів діяльності. 

 

Програму рекомендовано Міністерством освіти і науки України (лист МОН України № 1 /11 -16163 від 09.11.2015 р.).

0 Comments

Про журнал "Дошкільне містечко"

Шановні колеги! Плануєтся випуск п'ятого числа  локального  журналу "Дошкільне містечко".

 

 

 

Запрошуємо охочих стати авторами його рубрик. Про попередні номери журналу читайте тут.

 

 

 

Маєте пропозиції та коментарі — надсилайте їх на персональну скриньку редактора mmc.tereshencko@yandex.ua

 

 

 

З повагою головний редактор журналу Ірина Терещенко.

 

0 Comments

Вийшов оновлений варіант програми "Дитина в дошкільні роки"

Оновлення освітньої програми обумовлено закономірною необхідністю: соціальним розвитком суспільства і психолого-педагогічної науки, вимогами практики та обов’язковістю дошкільної освіти для дітей п’ятирічного віку, визначеною Законом України “Про внесення змін до законодавчих актів з питань загальної середньої та дошкільної освіти щодо організації навчально-виховного процесу” (2010 р.), Базовим компонентом дошкільної освіти в чинній редакції 2012 р., а також протиріччями, що існують у сучасній дошкільній освіті.

 

Оновлений варіант програми “Дитина в дошкільні роки” зорієнтовано на цінності та інтереси дитини, урахування вікових можливостей, на збереження дитячої субкультури, на ампліфікацію дитячого розвитку, взаємозв’язок усіх сторін життя малюка.

 

Відповідно до мети всі завдання, представлені в програмі, розподілено на освітні лінії, що відповідають Базовому компоненту дошкільної освіти в Україні.Програму “Дитина в дошкільні роки” адресовано педагогам, практичним психологам і соціальним педагогам дошкільних навчальних закладів, вихователям, які працюють у будинках сімейного типу, в закладах інтернатного типу тощо; студентам педагогічних інститутів та коледжів, які навчаються за спеціальністю “Дошкільна освіта”; батькам.

Одним із рецензентів програми є Терещенко І. А. 

0 Comments

Пройшло засідання "Фізкультурної мозаїки"

23 лютого пройшло чергове засідання міського методичного об’єднання «Фізкультурна мозаїка».

 

Перегляд фізкультурної розваги на воді «Морські пригоди» для дітей старшого віку провела інструктор із фізкультури дошкільного навчального закладу (ясел-садка) «Центр розвитку дитини» — Іванова В. В.  

 

Валентина Володимирівна зробила самоаналіз заняття. Колеги подякували за високий рівень його проведення, проаналізували заняття, вказавши на високий рівень підготовки. 

 

Керівник ММО - Пінчук Т. М. запропонувала присутнім створити фокус-групу та створити конспект розваги за чинною програмою для дітей середньої вікової групи. 

 

Значна увага була приділена міському спортивному святу «Як козаки на ярмарок ходили та професії пізнавали», яке пройде у 29 березня.     

 

Були вироблені рекомендації засідання: забезпечити використання передового педагогічного досвіду для удосконалення роботи з питання організації та проведення фізкультурних розваг на воді. Забезпечувати поєднання традиційних і нетрадиційних форм роботи з фізичного виховання при навчанні дітей плаванню.

Дякуємо адміністрації закладу за комфортні умови проведення засідання.

0 Comments

Про заключний етап обласного конкурсу-захисту Web-сайтів

Відповідно до наказу департаменту освіти і науки Київської обласної державної адміністрації № 328 від 10 листопада 2015 року у КВНЗ КОР «Академія неперервної освіти» 16 лютого 2016 року  було проведено засідання конкурсної комісії ІІ-го етапу обласного конкурсу-захисту Web-сайтів відділів, управлінь освіти, районних, міських методичних кабінетів та навчальних закладів. 

 

До участі в номінації «Web-сайти (блоги) педагогів» увійшов і сайт Ірини Терещенко.

2 Comments

Пройшло засідання "Дефектолог.Info"

 

17 лютого в дошкільному навчальному закладі (яслах-садку) комбіновано типу «Центр розвитку дитини» пройшло підсумкове засідання міського методичного об’єднання (далі ММО) «Дефектолог. Infо». 

 

 

Керівник ММО Новожилова Т. О. запропонувала переглянути відкритий перегляд заняття з грамоти з дітьми старшого дошкільного віку «Завітало сонечко в дитсадок, запитало сонечко у діток…», яке провела Горбатова Т. В., вчитель-логопед закладу. Після перегляду слухачі дали схвальну оцінку проведеному заняттю.

 

Присутні переглянули мультимедійну презентацію «Інтерактивні методи навчання як засіб формування навичок мовленнєвої взаємодії старших дошкільників».

 

 

Було обрано нового керівника ММО на два наступні навчальні роки  Акименко І. І., вчителя-дефектолога дошкільного навчального закладу № 6 «Крунк».

 

На останок слухачі виробили рекомендації:

продовжувати забезпечувати використання найбільш раціональних методів і прийомів під час  навчання дошкільників;

постійно підвищувати рівень загально-дидактичної і методичної підготовки  для організації та здійснення навчально-виховного процесу;

здійснювати обмін досвідом успішної педагогічної діяльності вчителів-дефектологів;

виявлення, пропагування та впровадження нових підходів до організації навчання і виховання дітей-логопедів;

продовжувати впровадження інноваційних педагогічних технологій в практичну діяльність дошкільних навчальних закладів;

забезпечувати наступність у роботі  між вчителями-дефектологами дошкільних навчальних закладів та  вчителями початкової школи;   

забезпечувати спеціальні освітні потреби дітей дошкільного та шкільного віку з особливостями психофізичного розвитку при організації корекційно-розвивального виховання та навчання.   

Дякуємо адміністрації закладу за комфортні умови роботи. Новожиловій Т. О. за цікаві теми засідання, сумлінне виконання  обов'язків.

0 Comments

Пройшло підсумкове засідання міського методичного об'єднання

 

09 лютого в приміщенні дошкільного навчального закладу (ясел-садка) № 6 «Крунк» пройшло підсумкове засідання міського методичного об’єднання (далі ММО) «Абетка медичної сестри». На ньому були присутні медичні сестри з дошкільних навчальних закладів міста. 

 

Для загалу було запропоновано консультацію вчителя-дефектолога «Крунка» Савченко Світлани Юріївни «Про профілактику перевтоми очей у дітей дошкільного віку». Разом всі виконали вправи на пальмінг, віршовані вправи-хвилинки для покращення гостроти зору.    

 

Перегляд відео-матеріалу з правил надання першої долікарської допомоги дитині (травма ока) допоміг з’ясувати про прості речі, які не можна робити при травмі ока: гріти око, мазати мазями, терти,  самому витягувати чужерідний предмет.

 

Методичне об’єднання вела методист міського методичного центру управління освіти та науки із дошкільної освіти Терещенко Ірина Анатоліївна. 

 

 

Було обрано нового керівника ММО Прокопенко Валентину Миколаївну, старшу медичну сестру ДНЗ № 6 «Крунк».

На останок слухачі  поділилися  інформацією про інноваційні методи профілактики перевтоми у дошкільників. Старша медична сестра ДНЗ «Центр розвитку дитини» Торчишник В. М. для кожного закладу підготувала  буклет «Бережи зір змалку». Медична сестра ДНЗ № 5 «Джерельце» Цирибко К. В.  запропонувала відео про гімнастику для очей. 

 

 

На останок слухачі виробили рекомендації з метою підвищення теоретичного та практичного рівня слухачів методичного об`єднання з  питань профілактики перевтоми очей у дошкільників в дошкільному навчальному закладі.

 

 

1.  Продовжувати безперервно вдосконалювати фаховий рівень знань та вмінь медичних сестер дошкільних навчальних закладів міста.

2.    Рекомендації учителя-дефектолога «Профілактика перевтоми очей у дітей дошкільного віку» взяти до відома.

3.  Безперервно продовжувати просвітницьку діяльність з батьками, персоналом, вихованцями щодо надання домедичної допомоги постраждалим.

 

Дякуємо адміністрації "Крунка" за комфортні умови роботи для слухачів. 

0 Comments

Завершився вернісаж малюнків "Чарівний дивосвіт барв енергозбереження" 

Підбито підсумки загальноміського вернісажу дитячих творчих малюнків «Чарівний дивосвіт барв енергозбереження». 

 

Проблема енергозбереження ресурсів у довкіллі є актуальною.  

 

Педагоги закладів мають підвести дітей-дошкільників до розуміння важливості того, що наші щоденні дії, звички, як-от: вчасно вимкнути телевізор, світло, опалювальні прибори тощо, можуть зробити значний внесок у справу охорони природи, заощадження їх ресурсів. 

 

 

Конкурс  проходив у дошкільних навчальних закладах міста протягом вересня 2015 – січня 2016 року.

Колективи дошкільних навчальних закладів надали до оргкомітету міського етапу 27 дитячих робіт вихованців віком від 5 до 7 років.

 

Діти будуть відзначені дипломами та подарунками. Педагоги, які підготували переможців другого етапу -  подяками.

 

Переглянути малюнки можна буде після відкриття міської педагогічної виставки "Освіта Славутича".

 

 

0 Comments