Оголошення

Шановні читачі! Дякуємо вам за  пильність і увагу до контенту сайту "Дошкільне містечко".

З нового 2019 року, ви  можете читати  новини лише на цьому сайті

Комментариев: 0

З прийдешнім Новим роком!

Комментариев: 0

Акція "Подаруй книгу" - завершилася!

У грудні 2018 року у дошкільному навчальному закладі (яслах-садку) № 8 "Теремок" - центрі Софії Русової проходила акція "Подаруй книгу".


Небайдужі містяни подарували у Кімнату для читання 13 книг із дарувальними підписами.

Вони різножанрові: казки, оповідання, вірші тощо, для дітей та дорослих.

Акція вже втретє проводиться в рамках роботи соціального проекту  Book Space «Пізнаємо Україну разом».


Дякуємо учасникам за подарунки.

Запрошуємо вихованців, педагогів, батьків на ранкові та вечірні читання у Кімнату для читання. 

Ми вітаємо прагнення містян, колег, батьків щодо виховання поважного ставлення дітей до книг і нагадуємо, що їх можна дарувати у Кімнату для читання протягом навчального року.

Комментариев: 0

Цікавинка для читачів буккросингового будиночку

Затишно і тепло було маленьким читайликам цього дня біля буккросингового будиночку, що нещодавно відкрився в дошкільному навчальному закладі (яслах-садку) № 8 «Теремок» - центрі Софії Русової. 

 

Напередодні свята Святого Миколая малюки тішилися з того, що магія мрії книголюбів садочку - збулася.  Адже, у будиночку оселилася нова іграшка-оберіг: сова - символ мудрості і пізнання, допомоги в навчанні. 

Закладу цю іграшку  подарували педагоги дошкільного навчального закладу № 72 "Центр розвитку дитини" м. Чернігова (завідувач закладом Кутеньова Наталя). 

Дякуємо нашим колегам за подарунок, приємність і переймання ідеями. 

Іграшка відображає соціальну-побутову ігрову дію - сову, яка тримає книжку. 

Менеджер проекту соціальної  дії Book Spase "Пізнаємо Україну разом" -  Ірина Терещенко, методист із дошкільної освіти міського методичного центру, розповіла дітям про будиночок, де мешкають книги, познайомила дітей з новою жителькою  будиночка - совою. Кожен із дітлахів привітався з нею, показавши їй книжку, яку принесли для обміну. Малеча з задоволенням  обирала собі книжки для читання. 

Вихователь закладу - Світлана Харченко, розповіла про книжку, яку зробила її колишня вихованка і яку трепетно передали  в дарунок у  Кімнату для читання.  

Маємо надію, що іграшка  буде заохочувати малюків та їх батьків приходити до будиночку для обміну і читання  книг.  

Запрошуємо до будиночку для заміни книг на ті, що вподобали. Нагадуємо, що у садочку проходить акція "Подаруй книгу". Прохання: книги, що ви даруватимете мають бути для дітей дошкільного віку чи дорослих, у хорошому стані чи нові. 

Книги можна передати Рубан В. В., практичному психологу закладу.

При бажанні книгу можна підписати дарувальною адресою.

Маємо надію на активну участь і дякуємо за небайдужість!

Комментариев: 0

Про події від Всеукраїнської громадської органзації "Асоціація працівників дошкільної освіти"

7 грудня, у місті Києві, -  Інна Кіндратець, старший викладач кафедри педагогіки, психології і корекційної освіти Рівненського ОІППО, головний редактор Платформи професійного розвитку EdManagement, канд. пед. наук,  обговорювала тему "Використання технології складання інтелектуальних карт у освітньому процесі".

 

Член асоціації місцевого осередку працівників дошкільної освіти - О. Красковська, вихователь дошкільного навчального закладу № 4 "Марите",  долучилася до цієї  зустрічі та детальніше дізналася про технологію Mind Mapping: джерела, концептуальні засади, правила складання; інтелектуальну карту як інструмент планування освітнього процесу на засадах інтеграції; складання інтелектуальної карти — практична робота в групах тощо.

 

 13 – 14 грудня  відбулася Координаційна рада у м. Бровари, що в Київській області. На ній була присутня І. Терещенко, голова місцевого осередку асоціації працівників дошкільної освіти нашого міста. 

Два дні роботи були сповнені зустрічей, відкриттів, емоцій. 

 

   Професійне зростання колег, що побували на засіданні, стверджує просту педагогічну істину: завжди є можливості до вдосконалення, бажання створювати великі і малі педагогічні речі, вміння щедро ділитися своїми талантами. 

Як присутня на цьому зібранні, хочу передати слова вдячності: Оксані Мельник - начальнику управління освіти та науки Броварської міської ради, Ірині Туник, начальнику відділу дошкільних, позашкільних закладів та  виховної роботи управління освіти та науки Броварської міської ради, всій педагогічній спільноті  дошкільної освіти міста, за радість спілкування, нові враження, самобутність, навчання, окриленість. Л. Погорєловій, заступнику голови Правління, за інформаційну підтримку, вмілу координацію робочих питань,  Н. Омельяненко - голові правління ВГО "Асоціація працівиків дошкільної освіти" за  безкінечну віру у кожного з педагогів.

Комментариев: 0

Пройшло чергове засідання міського методичного об'єднання

7 грудня в приміщенні дошкільного навчального закладу (ясел-садка) № 1 "Калинка" пройшло чергове засідання міського методичного об'єднання (далі ММО) «Абетка медичної сестри». 

 Керівник, ММО Кравченко Л. Л., озвучила тему засідання "Роль медичної сестри в комплексній роботі з оздоровлення дітей дошкільного віку".

 

Про основні засади "Формування здорової свідомості особистості"  говорили інструктор із фізкультури  Пінчук Т.М., медичні сестри Пастушина А.М., Бочкар І. М., зазначивши про основні складові здоров'я. 

 

Зі слухачами провели декілька інтерактивних вправ на знання деяких складових основних засад "Санітарного регламенту для дошкільних навчальних закладів".  Також їх об'єднали в три умовні групи, запропонувавши  розглянути таблицю, в якій наведені "зняті" показники частоти серцевих скорочень дітей під час заняття з фізкультури. Завдання  було практичного характеру та потребувало на основі таблиці накреслити пульсову криву та охарактеризувати її.

 

Емоційною  була для слухачів дихальна гімнастика «В осінньому лісі».

Присутні переглянути фільм про систему оздоровчих заходів у  дошкільному навчальному закладі № 1 "Калинка".

 

Інструктор із фізкультури Пінчук Т.М.,  із 2006 року працює над впровадженням силової гімнастики. Нею створена  адаптована програма для дітей 5-6 років життя, які відносяться до основної фізкультурної групи. Заняття за даною програмою передбачають використання нетрадиційного інвентарю, який виготовляється педагогами у співпраці з батьками та дозволяє проводити заняття з  "сухого" плавання навіть при відсутності гарячої води.

 

Про систему оздоровчих і загартувальних заходів у "Калинці" на навчальний рік розповіли: керівник ММО Кравченко Л.Л., інструктор із фізкультури Пінчук Т.М., медичні сестри Пастушина А.М., Бочкар І. М.

 

Дякуємо колективу "Калинки" за комфортні умови роботи та якісно підготовлене засідання.

Комментариев: 0

Пройшло чергове засідання міського методичного об'єднання

6 грудня в приміщенні дошкільного навчального закладу (ясел-садка) № 4 "Марите" пройшло чергове засідання ММО “Управлінський діалог. Next” (керівник ММО - Івашко Н. І., завідувач закладом).

На засіданні була присутня спеціаліст управління освіти О. В. Васянович.

Дошкільний сектор міського методичного центру продовжує співпрацю з педагогами Київського університету ім. Б. Грінченка, активно запрошуючи викладачів цього вищого навчального закладу для обміну досвідом. 

Цього разу на засідання ММО приїхала Олена Анатоліївна Половіна, доцент кафедри дошкільної освіти Педагогічного інституту Київського університету ім. Б.Грінченка, кандидата педагогічних наук. Вона провела майстер-клас із теми «Формування художньо-естетичної компетенції у дітей дошкільного віку: управлінсько-методичний аспект".

Свіжі теоретичні засади питання, інтерактивні вправа "Метод вільних асоціацій" практичне вправляння, спілкування - були основними дієвими точками відліку під час зустрічі. 

Пані Олена говорила про  методичний супровід у площині «Дитина – Мистецтво», що має здійснюватися через аудіальний, кінестетичний та візуальний аналізатори дітей, на основі  здобуття ними простого сенсорного досвіду. Цікавим методом при організації роботи з образотворчої діяльності  є метод креативної структурованої імпровізації, що передбачає  використання такого інструменту, як зерно образотворення, налаштування на бачення внутрішнього персонажу, уявлення, що може трапитися із зерном образу. 

На сучасному етапі в освітньому процесі відбувається зміна орієнтирів: від відтворення до образотворення. Про це теж велася розмова. 

Звісно, основним меседжем зустрічі було: спрямування педагогів на автономність у реалізації завдань освітньої лінії «Дитина у світі культури».

Завідувачі та вихователі-методисти самі повправлялися у малюванні повітряними кульками, обмінялися враженнями, задали запитання модератору. Саме цей управлінсько-методичний аспект - вправляння дав можливість слухачам відчути, ймовірні, сильні та слабкі сторони роботи педагогів.  Слухачі  виявили бажання подальшої співпраці з Оленою Анатоліївною та викладачами університету, подякували за цікаву зустріч. 

Дякуємо колективу "Марите" за комфортні умови роботи для слухачів. 

Комментариев: 0

Запрацював буккросинговий будиночок

У  дошкільному навчальному закладі (яслах-садку) № 8 «Теремок» - центрі Софії Русової, у холі, біля кабінету завідувача - Федорченко Наталії, яка є партнером соціального проекту «Book Space «Пізнаємо Україну разом», відкрився буккросинговий дерев’яний будиночок. Більше фото тут.

 

Його призначення — популяризація книг і читання серед дорослих і дітей, вільна бібліотека для їх обміну. Головне правило буккросингу — замість книги, що ви взяли і хочете прочитати, необхідно принести будь-яку іншу. Емблемою буккросингу є  зображення книжки, що «біжить» та має ручки і ніжки.

 

Жваву метушню здійняли малюки, які з допитливістю роздивлялися дивовижу - дерев'яний теремочок із віконцями-дверцятами,  вибирали і переглядали книги, які вже «поселилися» в будиночку. Всі книги, які діти принесли, були  обміняні на ті, що викликали у них інтерес. 

Інсталяція зроблена місцевим майстром, що має золоті руки — Симоновим Олексієм і приваблює своєю естетичністю. Будиночок виготовлений з різних порід дерев: сосни, дуба, вільхи, липи. 

 

 

«Ми дуже раді з того, що у дошкільному закладі з’явився такий буккросинговий будиночок, — каже менеджер і розробник соціального проекту «Book Space «Пізнаємо Україну разом», учасниця програми Британської Ради #ActiveCitizensUkraine «Активні громадяни», — Ірина Терещенко, методист  міського методичного центру з дошкільної освіти управління освіти та науки Славутицької міської ради. Про його появу мріялося з моменту відкриття Кімнати для читання, що функціонує у закладі з 2016 року, хоча  полицю для буккросингу у ній було організовано відразу. 

 

 

У наш динамічний час інформаційних технологій у дорослих постають риторичні запитання: - Як спонукати дитину полюбити книгу? Як спонукати її до читання? Пропонувати дітям читати книжки, і не читати їх самим – це нечесно, це не працює. Тому батьки, дідусі, бабусі, сестрички чи братики мають подавати  малечі  приклад  ціннісного  ставлення  до книги. Це дуже важливо для розвитку особистості дитини і, відповідно, для їхнього майбутнього». 

 

 

Отже, маємо надію, що будиночок «заживе» своїм цікавим життям: книги будуть подорожувати, а читачі – читати. Перші надходження для обміну вже розійшлися до охочих, отож ласкаво запрошуємо до будиночку для буккросингу. Чекаємо на обмін та його поповнення свіжими книгами. 

 

 

Комментариев: 0

Завершився локальний етап вернісажу дитячої творчості

 

Нагадуємо, що у закладах дошкільної освіти  міста  продовжується вернісаж дитячої творчості "Чарівний дивосвіт  лікарських рослин".

 

03.12.2018 року І (відбірковий) етап завершує свою роботу на локальному рівні, тобто в закладах, а  ІІ етап  триває з 03.12.2018 до 28.02.2019 року.

Останній день подання робіт – 28.02.2019 року.

Комментариев: 0

Мелодії зими

Календарна зима наступила. Якій їй бути? З  густими туманами чи порошами, часом відлигами, дивовижними намальованими філігранними візерунками на склі вікон тощо. Льодяні прозорі кристали магічно заворожують погляд і відпускають його тоді, коли ви пізнаєте цю красу. Поспостерігаємо за погодними явищами і почуємо гудіння завірюхи, потріскування морозу, шепотіння сніжинок, що м'яко падають на землю.

 

Ми підготували для відвідувачів сайту у розділі "Музика" деякі мелодії. 

 

Слухаємо Джона Уільямса з кінофільму «Один вдома» та інструментальну версію відомої пісні «Let it Snow».

Комментариев: 0