Оголошення

Шановні читачі! Дякуємо вам за  пильність і увагу до контенту сайту "Дошкільне містечко".

З нового 2019 року, ви  можете читати  новини лише на цьому сайті

0 Comments

З прийдешнім Новим роком!

0 Comments

Акція "Подаруй книгу" - завершилася!

У грудні 2018 року у дошкільному навчальному закладі (яслах-садку) № 8 "Теремок" - центрі Софії Русової проходила акція "Подаруй книгу".


Небайдужі містяни подарували у Кімнату для читання 13 книг із дарувальними підписами.

Вони різножанрові: казки, оповідання, вірші тощо, для дітей та дорослих.

Акція вже втретє проводиться в рамках роботи соціального проекту  Book Space «Пізнаємо Україну разом».


Дякуємо учасникам за подарунки.

Запрошуємо вихованців, педагогів, батьків на ранкові та вечірні читання у Кімнату для читання. 

Ми вітаємо прагнення містян, колег, батьків щодо виховання поважного ставлення дітей до книг і нагадуємо, що їх можна дарувати у Кімнату для читання протягом навчального року.

0 Comments

Цікавинка для читачів буккросингового будиночку

Затишно і тепло було маленьким читайликам цього дня біля буккросингового будиночку, що нещодавно відкрився в дошкільному навчальному закладі (яслах-садку) № 8 «Теремок» - центрі Софії Русової. 

 

Напередодні свята Святого Миколая малюки тішилися з того, що магія мрії книголюбів садочку - збулася.  Адже, у будиночку оселилася нова іграшка-оберіг: сова - символ мудрості і пізнання, допомоги в навчанні. 

Закладу цю іграшку  подарували педагоги дошкільного навчального закладу № 72 "Центр розвитку дитини" м. Чернігова (завідувач закладом Кутеньова Наталя). 

Дякуємо нашим колегам за подарунок, приємність і переймання ідеями. 

Іграшка відображає соціальну-побутову ігрову дію - сову, яка тримає книжку. 

Менеджер проекту соціальної  дії Book Spase "Пізнаємо Україну разом" -  Ірина Терещенко, методист із дошкільної освіти міського методичного центру, розповіла дітям про будиночок, де мешкають книги, познайомила дітей з новою жителькою  будиночка - совою. Кожен із дітлахів привітався з нею, показавши їй книжку, яку принесли для обміну. Малеча з задоволенням  обирала собі книжки для читання. 

Вихователь закладу - Світлана Харченко, розповіла про книжку, яку зробила її колишня вихованка і яку трепетно передали  в дарунок у  Кімнату для читання.  

Маємо надію, що іграшка  буде заохочувати малюків та їх батьків приходити до будиночку для обміну і читання  книг.  

Запрошуємо до будиночку для заміни книг на ті, що вподобали. Нагадуємо, що у садочку проходить акція "Подаруй книгу". Прохання: книги, що ви даруватимете мають бути для дітей дошкільного віку чи дорослих, у хорошому стані чи нові. 

Книги можна передати Рубан В. В., практичному психологу закладу.

При бажанні книгу можна підписати дарувальною адресою.

Маємо надію на активну участь і дякуємо за небайдужість!

0 Comments

Про події від Всеукраїнської громадської органзації "Асоціація працівників дошкільної освіти"

7 грудня, у місті Києві, -  Інна Кіндратець, старший викладач кафедри педагогіки, психології і корекційної освіти Рівненського ОІППО, головний редактор Платформи професійного розвитку EdManagement, канд. пед. наук,  обговорювала тему "Використання технології складання інтелектуальних карт у освітньому процесі".

 

Член асоціації місцевого осередку працівників дошкільної освіти - О. Красковська, вихователь дошкільного навчального закладу № 4 "Марите",  долучилася до цієї  зустрічі та детальніше дізналася про технологію Mind Mapping: джерела, концептуальні засади, правила складання; інтелектуальну карту як інструмент планування освітнього процесу на засадах інтеграції; складання інтелектуальної карти — практична робота в групах тощо.

 

 13 – 14 грудня  відбулася Координаційна рада у м. Бровари, що в Київській області. На ній була присутня І. Терещенко, голова місцевого осередку асоціації працівників дошкільної освіти нашого міста. 

Два дні роботи були сповнені зустрічей, відкриттів, емоцій. 

 

   Професійне зростання колег, що побували на засіданні, стверджує просту педагогічну істину: завжди є можливості до вдосконалення, бажання створювати великі і малі педагогічні речі, вміння щедро ділитися своїми талантами. 

Як присутня на цьому зібранні, хочу передати слова вдячності: Оксані Мельник - начальнику управління освіти та науки Броварської міської ради, Ірині Туник, начальнику відділу дошкільних, позашкільних закладів та  виховної роботи управління освіти та науки Броварської міської ради, всій педагогічній спільноті  дошкільної освіти міста, за радість спілкування, нові враження, самобутність, навчання, окриленість. Л. Погорєловій, заступнику голови Правління, за інформаційну підтримку, вмілу координацію робочих питань,  Н. Омельяненко - голові правління ВГО "Асоціація працівиків дошкільної освіти" за  безкінечну віру у кожного з педагогів.

0 Comments

Пройшло чергове засідання міського методичного об'єднання

7 грудня в приміщенні дошкільного навчального закладу (ясел-садка) № 1 "Калинка" пройшло чергове засідання міського методичного об'єднання (далі ММО) «Абетка медичної сестри». 

 Керівник, ММО Кравченко Л. Л., озвучила тему засідання "Роль медичної сестри в комплексній роботі з оздоровлення дітей дошкільного віку".

 

Про основні засади "Формування здорової свідомості особистості"  говорили інструктор із фізкультури  Пінчук Т.М., медичні сестри Пастушина А.М., Бочкар І. М., зазначивши про основні складові здоров'я. 

 

Зі слухачами провели декілька інтерактивних вправ на знання деяких складових основних засад "Санітарного регламенту для дошкільних навчальних закладів".  Також їх об'єднали в три умовні групи, запропонувавши  розглянути таблицю, в якій наведені "зняті" показники частоти серцевих скорочень дітей під час заняття з фізкультури. Завдання  було практичного характеру та потребувало на основі таблиці накреслити пульсову криву та охарактеризувати її.

 

Емоційною  була для слухачів дихальна гімнастика «В осінньому лісі».

Присутні переглянути фільм про систему оздоровчих заходів у  дошкільному навчальному закладі № 1 "Калинка".

 

Інструктор із фізкультури Пінчук Т.М.,  із 2006 року працює над впровадженням силової гімнастики. Нею створена  адаптована програма для дітей 5-6 років життя, які відносяться до основної фізкультурної групи. Заняття за даною програмою передбачають використання нетрадиційного інвентарю, який виготовляється педагогами у співпраці з батьками та дозволяє проводити заняття з  "сухого" плавання навіть при відсутності гарячої води.

 

Про систему оздоровчих і загартувальних заходів у "Калинці" на навчальний рік розповіли: керівник ММО Кравченко Л.Л., інструктор із фізкультури Пінчук Т.М., медичні сестри Пастушина А.М., Бочкар І. М.

 

Дякуємо колективу "Калинки" за комфортні умови роботи та якісно підготовлене засідання.

0 Comments

Пройшло чергове засідання міського методичного об'єднання

6 грудня в приміщенні дошкільного навчального закладу (ясел-садка) № 4 "Марите" пройшло чергове засідання ММО “Управлінський діалог. Next” (керівник ММО - Івашко Н. І., завідувач закладом).

На засіданні була присутня спеціаліст управління освіти О. В. Васянович.

Дошкільний сектор міського методичного центру продовжує співпрацю з педагогами Київського університету ім. Б. Грінченка, активно запрошуючи викладачів цього вищого навчального закладу для обміну досвідом. 

Цього разу на засідання ММО приїхала Олена Анатоліївна Половіна, доцент кафедри дошкільної освіти Педагогічного інституту Київського університету ім. Б.Грінченка, кандидата педагогічних наук. Вона провела майстер-клас із теми «Формування художньо-естетичної компетенції у дітей дошкільного віку: управлінсько-методичний аспект".

Свіжі теоретичні засади питання, інтерактивні вправа "Метод вільних асоціацій" практичне вправляння, спілкування - були основними дієвими точками відліку під час зустрічі. 

Пані Олена говорила про  методичний супровід у площині «Дитина – Мистецтво», що має здійснюватися через аудіальний, кінестетичний та візуальний аналізатори дітей, на основі  здобуття ними простого сенсорного досвіду. Цікавим методом при організації роботи з образотворчої діяльності  є метод креативної структурованої імпровізації, що передбачає  використання такого інструменту, як зерно образотворення, налаштування на бачення внутрішнього персонажу, уявлення, що може трапитися із зерном образу. 

На сучасному етапі в освітньому процесі відбувається зміна орієнтирів: від відтворення до образотворення. Про це теж велася розмова. 

Звісно, основним меседжем зустрічі було: спрямування педагогів на автономність у реалізації завдань освітньої лінії «Дитина у світі культури».

Завідувачі та вихователі-методисти самі повправлялися у малюванні повітряними кульками, обмінялися враженнями, задали запитання модератору. Саме цей управлінсько-методичний аспект - вправляння дав можливість слухачам відчути, ймовірні, сильні та слабкі сторони роботи педагогів.  Слухачі  виявили бажання подальшої співпраці з Оленою Анатоліївною та викладачами університету, подякували за цікаву зустріч. 

Дякуємо колективу "Марите" за комфортні умови роботи для слухачів. 

0 Comments

Запрацював буккросинговий будиночок

У  дошкільному навчальному закладі (яслах-садку) № 8 «Теремок» - центрі Софії Русової, у холі, біля кабінету завідувача - Федорченко Наталії, яка є партнером соціального проекту «Book Space «Пізнаємо Україну разом», відкрився буккросинговий дерев’яний будиночок. Більше фото тут.

 

Його призначення — популяризація книг і читання серед дорослих і дітей, вільна бібліотека для їх обміну. Головне правило буккросингу — замість книги, що ви взяли і хочете прочитати, необхідно принести будь-яку іншу. Емблемою буккросингу є  зображення книжки, що «біжить» та має ручки і ніжки.

 

Жваву метушню здійняли малюки, які з допитливістю роздивлялися дивовижу - дерев'яний теремочок із віконцями-дверцятами,  вибирали і переглядали книги, які вже «поселилися» в будиночку. Всі книги, які діти принесли, були  обміняні на ті, що викликали у них інтерес. 

Інсталяція зроблена місцевим майстром, що має золоті руки — Симоновим Олексієм і приваблює своєю естетичністю. Будиночок виготовлений з різних порід дерев: сосни, дуба, вільхи, липи. 

 

 

«Ми дуже раді з того, що у дошкільному закладі з’явився такий буккросинговий будиночок, — каже менеджер і розробник соціального проекту «Book Space «Пізнаємо Україну разом», учасниця програми Британської Ради #ActiveCitizensUkraine «Активні громадяни», — Ірина Терещенко, методист  міського методичного центру з дошкільної освіти управління освіти та науки Славутицької міської ради. Про його появу мріялося з моменту відкриття Кімнати для читання, що функціонує у закладі з 2016 року, хоча  полицю для буккросингу у ній було організовано відразу. 

 

 

У наш динамічний час інформаційних технологій у дорослих постають риторичні запитання: - Як спонукати дитину полюбити книгу? Як спонукати її до читання? Пропонувати дітям читати книжки, і не читати їх самим – це нечесно, це не працює. Тому батьки, дідусі, бабусі, сестрички чи братики мають подавати  малечі  приклад  ціннісного  ставлення  до книги. Це дуже важливо для розвитку особистості дитини і, відповідно, для їхнього майбутнього». 

 

 

Отже, маємо надію, що будиночок «заживе» своїм цікавим життям: книги будуть подорожувати, а читачі – читати. Перші надходження для обміну вже розійшлися до охочих, отож ласкаво запрошуємо до будиночку для буккросингу. Чекаємо на обмін та його поповнення свіжими книгами. 

 

 

0 Comments

Завершився локальний етап вернісажу дитячої творчості

 

Нагадуємо, що у закладах дошкільної освіти  міста  продовжується вернісаж дитячої творчості "Чарівний дивосвіт  лікарських рослин".

 

03.12.2018 року І (відбірковий) етап завершує свою роботу на локальному рівні, тобто в закладах, а  ІІ етап  триває з 03.12.2018 до 28.02.2019 року.

Останній день подання робіт – 28.02.2019 року.

0 Comments

Мелодії зими

Календарна зима наступила. Якій їй бути? З  густими туманами чи порошами, часом відлигами, дивовижними намальованими філігранними візерунками на склі вікон тощо. Льодяні прозорі кристали магічно заворожують погляд і відпускають його тоді, коли ви пізнаєте цю красу. Поспостерігаємо за погодними явищами і почуємо гудіння завірюхи, потріскування морозу, шепотіння сніжинок, що м'яко падають на землю.

 

Ми підготували для відвідувачів сайту у розділі "Музика" деякі мелодії. 

 

Слухаємо Джона Уільямса з кінофільму «Один вдома» та інструментальну версію відомої пісні «Let it Snow».

0 Comments

Відбулося чергове засідання міського методичного об'єднання

 22 листопада в дошкільному навчальному закладі "Центрі розвитку дитини" пройшло чергове засідання міського методичного об’єднання (далі ММО) «Дефектолог. Info». 

 

Керівник  ММО, Лазаренко О. І., учитель-логопед цього ж закладу, ознайомила присутніх із порядком денним. Слухачі переглянули  відео-презентацію про просодичні порушення мовлення та відео-заняття про обстеження дітей молодшого віку з просодичними порушеннями, що запропонувала Прядко О.О., учитель-логопед.

 

Також педагоги ознайомилися з  виставкою дидактичних ігор та посібників «Скарбничка ідей» для організації та вдосконалення процесу корекційно-розвивального навчання, що підготувала Олена Олександрівна. Вони виготовлені педагогом власноруч із фетру, мають естетичний вигляд і багатофункціональні.

Дякуємо колегам із «Центру розвитку дитини» за сприяння у роботі та комфортні умови. 

0 Comments

Запрошуємо до акції

Шановні друзі! 

Напевно, у кожного з вас є книги, що ви прочитали?!

 

Запрошуємо всіх охочих взяти участь у акції «Подаруй книгу».

 

Акція проводиться в рамках роботи соціального проекту "Пізнаємо Україну разом", що проходить вже втретє в  дошкільному навчальному закладі № 8 "Теремок" протягом грудня 2018 року.

 

Можливо, саме ваша книга стане комусь у пригоді: буде поштовхом до пізнання, дасть дружню пораду чи спонукатиме до роздумів тощо. 

Прохання: книги, що ви даруватимете  мають бути для дітей дошкільного віку чи дорослих,  у хорошому стані чи нові. 

 

 

Книги можна передати Рубан В. В., практичному психологу закладу.

 

Маємо надію на активну участь і дякуємо за небайдужість! 

0 Comments

Відбулося засідання міського методичного об'єднання

21 листопада в приміщенні музичної зали дошкільного навчального закладу (ясел-садка) № 6 "Крунк" пройшло чергове засідання міського методичного об'єднання (далі ММО) "Скарбничка вихователя спеціалізованої групи".

Керівник ММО  - Вишневецька Т.Д.,  зазначила про перебіг зібрання. Отже, колеги побачили відкритий перегляд  індивідуальної корекційної роботи з дитиною, що провела Грук С. М., вихователь «Крунка».

 

Презентація-консультація про міні-геокешинг «Пошуки скарбів»,  допомогла присутнім засвоїти елементарні засади використання вправ цієї технології у роботі з дошкільниками. Інтерактивні вправи сприяли розвитку пізнавальних інтересів слухачів.

Дякуємо колегам "Крунка" за комфортні умови роботи зібрання.

 

0 Comments

Відбулося чергове засідання міського методичного об'єднання

16 листопада в  дошкільному навчальному закладі (яслах-садку) № 8 "Теремок"- центрі Софії Русової, пройшло чергове засідання міського методичного об'єднання (далі ММО) "Диво-гра для малюка".

 

Керівник ММО - Квачан О. О. познайомила присутніх із порядком засідання. 

 

Слухачі переглянули та обговорили відео-заняття з розвитку мовлення та сенсорно-пізнавальних компетенцій «Осіння подорож» із дітьми раннього віку (провела Квачан О. О). Присутні виразили свої враження від побаченого, подякували за заняття, відмітили якісну підготовку до ньоuj.  Зазначили про вмілу мотивацію дітей.

Також колеги обмінялися думками щодо  використання дидактичних іграшок та чому дитину потрібно навчати гратися? Таку відео-презентацію підготувала Сердюк М. П., вихователь дошкільного навчального закладу № 8 "Теремок".

Обговорили  питання  щодо образних іграшок: як зберегти інтерес до них. Охочі розповіли  про  вправи – привітання, що дуже люблять діти раннього віку. Серед них малі фольклорні жанри, ритмічні вірші, заклички тощо. 

 

Дякуємо колегам із "Теремка" за комфортні умови роботи засідання, а практичному психологу  Рубан В. В., за вдало зроблену відеозйомку.

0 Comments

Відбулося чергове засідання міського методичного об'єднання

15 листопада в дошкільному навчальному закладі (яслах-садку) № 8 "Теремок"- центрі Софії Русової, пройшло чергове засідання міського методичного об'єднання (далі ММО) "Математична скарбничка".

 

Відкритий перегляд заняття з математики з дітьми  старшого дошкільного віку «Лунтик у гостях у дітей» провела вихователь Голубцова Л. М.   

Після його завершення, вона зробила самоаналіз заходу. Присутні  подякували вихователеві, відмітили велику підготовчу  роботу, задали запитання. Для багатьох присутніх  використання елементів інноваційної педагогічної технології М. Зайцева "Столік"  було новим.

З відео-презентацією «Про педагогічну технологію М. Зайцева «Столік» та розв'язання задач», присутніх ознайомила Яковчук Л.В., вихователь дошкільного навчального закладу (ясел-садка) № 8 «Теремок».

 

Керівник ММО - Донець О. М., вихователь дошкільного закладу № 1 "Калинка",   залучила слухачів  до  математичних цікавинок про особливості використання даної технології.

 

Дякуємо колегам із "Теремка" за комфортні умови роботи,  Примаченко О. Є. - вихователю-методисту закладу,  за технічну підтримку. 

0 Comments

Лист про діяльність інклюзивних груп у закладах дошкільної освіти

Міністерство освіти і науки України розробило інструктивно-методичні рекомендації щодо організації діяльності інклюзивних груп.

 

Читайте по них тут.

0 Comments

Про підготовчу роботу до засідання міського методичного об'єднання

9 листопада у дошкільному навчальному закладі (яслах-садку) № 8 "Теремок" - центрі Софії Русової,  відбулася  відеозйомка заняття з розвитку мовлення та сенсорно-пізнавальних компетенцій «Осіння подорож» для дітей раннього віку.

 

Слухачі ММО "Диво-гра для малюка" (керівник Квачан О. О.) можуть його переглянути 16 листопада о 13. 00. 

 

Запрошуємо долучитися до роботи.

0 Comments

Інформація про практичний тренінг "Дошкільникам - освіта для сталого розвитку"

20 листопада у м. Києві  відбудеться практичний тренінг для спеціалістів дошкільної освіти, вихователів, методистів ДНЗ за програмою “Дошкільнятам – освіту для сталого розвитку” від авторок-розробниць Олени Пометун та Наталії Гавриш.

Детальніше про нього читайте тут

0 Comments

Вітаємо колег із "Крунку" зі створенням нового сайту

У колег із дошкільного навчального закладу № 6 "Крунк" вже працює новий сайт!

 

Ознайомитися з ним  можна тут

 

Його створив тато вихованця  - Юрій Клінков.

 

У новому сайті  поєдналися вишуканість, сучасність, почуття стилю.

 

Його адаптовано під мобільні пристрої.

 

Вітаємо колектив і чекаємо на нові дописи.

 

 

 

0 Comments

Завершився фото-вернісаж

У рамках роботи соціального проекту «Book Space «Пізнаємо Україну разом», завершився фото-вернісаж «Маленькі фотографи. Книга в об’єктиві».

Його учасники – вихованці старшого віку дошкільного навчального закладу № 8 «Теремок» - центру Софії Русової. 

Світлини, які зробили діти, розміщені в музичній залі закладу. Їх умовно  можна об’єднати в номінації: «Читання в бібліотеці, книгарні тощо»; «Вдалий ракурс»; «Селфі»; «Найкумедніше/найсерйозніше фото»; «Мімішна мить».

Впевнена, що при перегляді світлин, у глядачів виникають найстрокатіші відгуки: похвала, захоплення, наполегливість від дитячої сміливості.  

 

Перша дитяча спроба побачити через об’єктив  красу навколишнього світу - сталася.  Діти за допомогою батьків, дідусів чи бабусь, старших братиків чи сестричок вчилися вибудовувати кадр, ракурс зйомки тощо. Це - необхідний сенсорний досвід дитини, який слід плекати. Завдяки захопленню процесом фотографії, дитина може зацікавитися цією діяльністю, і в подальшому обрати собі майбутню професію. 

Щиро дякуємо спонсорам, видавництву «Підручники і посібники» (м. Тернопіль) та редактору Ірині Дворницькій. Саме вони вже вдруге підтримують живий інтерес дітвори до паперової книги. У подарунок учасники фото-вернісажу отримали кишенькові календарики та книги "Мандри реп'яшка Чіпа" (П. Сорока) та "Рахункові розмальовки" (С. Солонар). 

Маємо приємну новину щодо оздоблення кімнати для читання. Вона поповнилася новими пуфіками-кубиками для сидіння. Їх майстерно виготовила мама вихованця дошкільного навчального закладу  -  Тетяна Костик. Дякуємо їй уклінно!

 

Фото-вернісаж буде працювати  на коридорній локації музичної зали закладу.

Після його завершення світлини прикрасять фотоальбом у кімнаті для читання.

Дякуємо всім-всім, хто долучився до вернісажу!

 

0 Comments

Флешмоб "Збережемо ялиночку!". Відкритий лист професора К. Крутій до освітянської спільноти

Шановні колеги та колежанки, батьки!

Щиро вдячна за підтримку моєї ідеї провести «День без іграшок». Отриманий зворотній зв’язок довів необхідність проведення такого заходу не одноразовим фактом, а якомога частіше. 

Але це вже бажання тих, хто отримав від першого флешмобу професійне задоволення, навіть інсайт – це просто, це – круто, це - можливо! Для дітей – це радість творчості та вияв самостійності.

Переглядаючи фото і відео зі флешмобу, я не могла не тішитись дорослими і дітьми, які (можливо, хтось і вперше) в цей день були єдиною спільнотою. 

Вдячність колег за  мою ідею розглядаю як аванс до наступних дій.

Отже, пропоную наступний флешмоб.

Проте відразу попереджую, що участь у ньому буде ще одним кроком до дійсно нових підходів і нового бачення сучасності, до зламу наших педагогічних стереотипів, до позбавлення того ментального мотлоху, який не дає нам рухатись уперед. 

Тому організаторам і послідовникам треба бути готовими до «методичної інквізиції» з боку і колег, і батьків  

 

Назва флешмобу «Збережемо ялиночку».

Попереду підготовка до новорічних свят. На жаль, щорічно в цій підготовці забуваємо про головного героя свята. Ні, не про Діда Мороза чи Снігурку. 

Ми забуваємо про Дитину. 

Ми, дорослі, починаємо «догравати» своє дитинство, свої нездійснені мрії про свято… 

Ми самостійно, без участі дітей, розробляємо такі складні сюжети в сценаріях, що навіть дорослий, який спостерігає за дійством, навряд чи зможе розібратись у всіх перипетіях із героями… 

Хочу висловити власні думки щодо присутності на новорічному святі або запрошеного аніматора, або перевдягненої виховательки в ролі Діда Мороза.

Передусім – аніматор, у більшості випадків, погано орієнтується в сценарії, у вікових особливостях дітей у залі, часто-густо це професійний актор-танцюрист і «працює» на дорослу аудиторію. Він подобається присутнім жінкам, вони фільмують його на телефони та виставляють у соціальних мережах. 

Діти, як загіпнотизовані кролики, дивляться на Діда, який шаленіє від можливості показати нижній брейк-данс. Йому вже ніколи прослухати віршики, які приготували діти. Але й тут – обмеження за сценарієм, будуть розповідати 2-3 дитини, бо the show must go on.

Але й перевдягнена вихователька в ролі Діда Мороза – це теж не найкращий варіант. Діти швидко вгадують жіночі риси і починають шепотіти, що «Дід не справжній!». 

А як же ж диво? А його немає, ми, дорослі, прикладаємо багато зусиль, щоб це диво не зберегти, розвіяти, зім’яти…

Потім починається розподіл-роздача подарунків від Діда Мороза.

Подарунки всі однакові. Їх купувала «трійка» матусь-активісток, які на свій розсуд і смак вирішили, що канцтовари – це безпрограшний варіант, або хлопчикам-машинки, а дівчаткам – лялечки. Але ж діти пишуть листи Діду Морозу, просять особистий подарунок! У більшості випадків подарунок буде вдома, але від нібито якогось іншого Діда Мороза. А потім ще дитину поведуть на свято до палацу культури, на інший «новорічний ранок» тощо, там теж буде Дід Мороз. Якесь нескінчене коло цих дідів.

А якщо повернути сім’ї право виховання власної дитини? Поставити перед фактом – вашу дитину передусім виховуєте ви! Це батьки першими формують цінності, світогляд, ставлення до релігії, близьких, родини та України в цілому. 

На жаль, ми й дотепер перебуваємо у впевненості, що дитячий садок виконує функцію «суспільного дошкільного виховання».  І всіма своїми заходами намагаємось підтримати вже давно не життєдайну функцію. 

ПРОПОНУЮ: 

віддати в сім’ю те, що їй належить за фактом народження дитини  - виховання. Суспільство, дитячий садок, як суспільна інституція, може лише допомогти у вихованні, але не замінити сім’ю.

Дід Мороз хай приходить у родину! У дитячому садочку – свято зими! А не новорічне! Досвіду в дітей святкування ще немає, свято буде потім, із батьками. Можна провести після новорічних свят бесіди, пограти в ігри, але потім, а не до свята. Тоді й ігри будуть іншого практичного наповнення!

Наступне – це ялинка в груповій кімнаті та в музичній залі.

Можна скільки завгодно працювати на річними завданнями ЗДО щодо формування екологічного мислення в дітей і дорослим, але потім притягнути зрублену ялинку до зали, ще й в групи роздати для прикрашання. По закінченні святкових дійств – викинути ялинку, яка могла б ще в лісі рости й рости, як непотріб - на смітник.

Говоримо одне, думаємо інше, а робимо – третє…

ПРОПОНУЮ: 

підвести дітей до рішення виготовити ялинку для групи самостійно, звісно – потім і прикрасити її власноруч зробленими іграшками та гірляндами. Ялинку можна зробити з різних матеріалів. 

Інформаційна підтримка з мого боку буде постійна щодо варіантів виготовлення ялинок. Для початку можна подивитись тут:

https://www.pinterest.com/pin/568509152954175435/

https://www.facebook.com/groups/919279068082786/

Це буде ще одна спільна, цікава і креативна діяльність дітей і дорослих. Обіцяю незабутні емоції і радість від дійства.

Усвідомлюю, що висловлені  пропозиції й дотепер є дискусійними.

Але впевнена, що будуть послідовники, ті, хто поділяє мої думки.

Бажаю всім, хто підтримає флешмоб «Збережемо ялиночку»,  поруч мати однодумців і помічників!

Успіхів!

Ми це обов’язково зробимо!

 

0 Comments

Відбулося засідання Громадської організації

26 жовтня в дошкільному навчальному закладі (яслах-садку) № 8 "Теремок" - центрі Софії Русової відбулося засідання Громадської організації «Асоціація освітян імені Софії Русової». 

 

На ньому були присутні науковці, педагоги-практики з Київської, Черкаської, Чернігівської областей.

 

Зустріч із колегами розпочалася з музичної композиції "Ми діти твої, Україно!".  Виступи вихованців  та педагогів закладу були високоестетичними та яскравими.

 

З вітальним словом до зібрання звернулася Швець Н. П., - начальник управління освіти і науки Славутицької міської ради Київської області, яка побажала присутнім і надалі впроваджувати педагогічні ідеї Софії Федорівни в сучасний освітній процес та продуктивної роботи протягом засідання тощо.

 

Завідувач дошкільного закладу - Федорченко Н. М., зазначила про те, що колеги "Теремка" вже десять років вивчають та використовують спадщину великої просвітительки, подякувала всім, хто долучився до сьогоднішньої вагомої події. 

 

Міжрегіональний семінар «Використання педагогічних ідей С.Ф.Русової у створенні нового українського закладу дошкільної освіти» розпочав доповіддю Зайченко І. В., доктор педагогічних наук, професор. Його  увага була зосереджена на стан сучасного русовознавства в Україні, найперші та насвіжіші бібліографічні  джерела, що стосуються викладу суті національного виховання, педагогічних принципів С. Ф. Русової тощо. 

 

Про оновлення дошкільної освіти у діалозі з С. Ф. Русовою, говорила Коваленко О. В., кандидат педагогічних наук, старший викладач кафедри дошкільної освіти Педагогічного інституту Київського університету ім. Б Грінченка. Вона відмітила, про  необхідність взаємодії практиків та науковців, батьків. Олена Володимирівна зазначила, що апостол Правди і Науки - Софія Русова була і є великим гуманістом, діалог сучасників із цією великою українкою - вічний, бо її педагогічна  спадщина поза часом.  

Загалом програма зустрічі була насиченою виступами з досвіду роботи закладів освіти та сприяла обміну думок. 

 

 

Про чергове засідання міського методичного об'єднання

25 жовтня в приміщенні фізкультурної зали дошкільного навчального закладу (ясел-садка) № 1 «Калинка» пройшло чергове засідання міського методичного об’єднання (далі ММО) «Фізкультурна мозаїка».

 

Керівник  ММО – Лотоцька Л., інструктор із фізкультури  дошкільного навчального закладу (ясел-садка) № 6 «Крунк», запропонувала  слухачам переглянули відкритий перегляд  розваги з дітьми середньої групи «Осінь вже мандрує гаєм» (провела інструктор із фізкультури ДНЗ № 1 «Калинка» Пінчук Т.).

Розвага була насичена цікавим ігровим сюжетом, під час якого діти вдосконалювали свої вміння лазити по гімнастичній лаві, повзати в упорі, стоячи на колінах тощо. Під час рухливих ігор: «Хто швидше до дерева», «Закинь жолудь у дупло білці», «Назбираємо яблучок», «Переліт птахів»,  діти  вправлялися у розвитку швидкості, спритності тощо. Захід пройшов із високою щільністю.

 

Консультацію «Фізкультурна розвага як засіб виховання інтересу до занять фізичними вправами в дошкільному віці» провела інструктор із фізкультури ДНЗ «Центру розвитку дитини»  Якушева О. Вона окреслила основні структурні елементи розваги,  вимоги до їх  проведення, різновиди тощо.

 

Робота фокус-групи інструкторів з фізкультури «Складаємо конспект спортивного свята разом» була насиченою. 

Інструктори спільними зусиллями підібрали ігри-естафети до міського спортивного свта "Країною Мультляндії".

Музичний керівник дошкільного навчального закладу (ясел-садка) № 5 «Джерельце» Гаріна Н. продемонструвала основні рухи флешмобу, а комплекс загально-розвивальних вправ показала інструктор  із фікультури дошкільного навчального закладу (ясел-садка) № 4 «Марите» Бутенко Ю.

На останок присутні виробили рекомендації засідання.

Дякуємо колективу "Калинки" за комфортні умови роботи.

 

0 Comments

Про чергове засідання міського методичного об'єднання

24 жовтня в приміщенні музичної зали дошкільного навчального закладу (ясел-садка) № 5 «Джерельце» пройшло чергове засідання міського методичного об’єднання (далі ММО) «Музичний вернісаж».

 

Слухачі переглянули відкритий перегляд заняття з дітьми середнього дошкільного віку «Казка в гості завітала» та ознайомилися з консультацією  «Подорожуємо музичними казками»  (провела музичний керівник, голова ММО закладу Гаріна Н. І.).

Вона зазначила про те, що у дошкільному віці, дітям у ігровій ситуації створюються проблемні умови для пошуку "скарбів". Обов'язково використовуються плани, схеми, умовні позначення, що зрозумілі дітям тощо.

 

Музичні керівники подякували за заняття, відмітили високий рівень підготовки вихователів, героїв, що були задіяні у перегляді.

На останок присутні виробили рекомендації засідання.

Дякуємо колективу "Джерельця" за комфортні умови роботи.

0 Comments

Про семінар для педагогів міста

23 жовтня для педагогів закладів дошкільної освіти міста пройшов семінар із теми «Сучасні інноваційні методики, що запроваджено в Євросоюзі для роботи з дошкільниками» (провела  Ірина Терещенко, методист із дошкільної освіти міського методичного центру). Більше фото тут.

Ірина Анатоліївна розповіла про процес та етапи інновацій. Інформація була цікавою, пізнавальною, новою. 

Мова велася про естонську технологію  "Читацьке гніздо", роботу в громадському проекті "Book Space. Пізнаємо Україну разом", датську методику «Звільнитись від цькування!» («Дитячий садок без насилля»), американську методику «Persona Dolls» («Лялька як персона»), італійську філософію Редджіо Еміліа, міжнародний проект «5 стихій за С. Кнейпом» тощо.

Слухачі поглибили свої знання про різноманітні ігри В. Воскобовича «Геоконт», «Диво-стільники». Важливо, що педагоги відпрацювали гру "Геоконт", перенісши її на гарбуз. Повправлялися у викладанні схем і зрозуміли, що використовувати канцелярські цвяшки можна лише тоді, коли гарбуз вже дуже старий. Є необхідність ретельно дотримуватися правил безпеки під час відображення запропонованих предметів на гарбузі.   

Говорили про використання «лепбуків», «едьютейменту» (навчання як розвага),  «сторітелінгу» (уміння розповідати історії) тощо. Також всі охочі виконали  деякі дидактичні вправи.

Дякую Катерині Крутій та Анастасії Федотовій за консультативну допомогу.

Загалом семінар сприяв плідному спілкуванню, роздумам та активізації знань педагогів міста.  

 

0 Comments

Про чергове засідання міського методичного об'єднання

19 жовтня в приміщенні музичної зали  дошкільного навчального закладу (ясел-садка) № 6 «Крунк» комбінованого типу пройшло чергове засідання міського методичного об’єднання (далі ММО) «Фантазії образотворчості» (керівник  ММО  Щербак Н. М.). Більше фото тут.

Вихователь дошкільного навчального закладу № 8 «Теремок» - центру Софії Русовоїм   - Неймеш В. В.  під час  консультації-презентації розповіла про квілінг – мистецтво скручування паперу. Було озвучено, які матеріали та інструменти необіхідні у роботі, які види квілінгу даються дітям легко. Серед них петельний, філігранний, простий. Більш складнішим є об'ємний квілінг. 

 

До слова була запрошена вихователь дошкільного навчального закладу № 8 «Теремок» - центру Софії Русової  - Харченко С. В., яка продемонтрувала вироби з квілінгу, що роблять дошкільники разом із нею під час занять із образотвоРчої діяльності. 

 

 

Майстер-клас  зі слухачами ММО «Квілінг для початківців»  провела вихователь дошкільного навчального закладу (ясел-садка) № 5 «Джерельце»  - Сайко А. В. Вона розповіла про лайфхаки  при виготовленні виробів із квілінгу, про програму "Такий цікавий квілінг", яку уклала у 2015 році та активно впроваджує з вихованцями закладу. 

 

Покрокове виготовлення листівки під час майстер-класу пройшло насичено і захопливо. Кожен із собою забрав виріб, що виготовив власноруч. 

 

Дякуємо Аллі Володимирівні та колективу "Крунка"  за комфортні умови роботи.

 

0 Comments

Про фото-вернісаж

На коридорній локації дошкільного навчального закладу № 8 "Теремок" - центру Софії Русової розміщена фото-сушка світлин "Маленькі фотографи. Книга в об'єктиві".

 

Цей вернісаж ціннісний тим, що фото робили самі вихованці. 

Нагадуємо, що дитячі фотографії приймаються до 30 жовтня.

 

З приємністю запрошуємо долучитися до фото-вернісажу.

0 Comments

Про Всеукраїнський урок доброти

Бажання піклуватися про тварин слід плекати ще у дошкільному віці.

 

У наш динамічний час показником морального здоров’я нації є гуманне ставлення до тварин. 

 

У дошкільних навчальних закладах № 1 "Калинка" (вихователі Кондратенко Н. С., Петренко М. І., 1 - А клас, 1 -В клас,  ЗОШ № 4, Клименко О. В., 1 - В, ЗОШ № 1 та вихователь старшої групи Проценко А. А.), № 4 "Марите" компенсуючого (санаторного типу), вихователь  Музиченко М. І., 1-Б клас, ЗОШ № 1, № 5 "Джерельце" (вихователь Сайко А. В., 1-А клас, ЗОШ № 3, вихователь Щира Л. А., 1-А клас, ЗОШ № 3, вихователь Стичинська Г. О., 1–А клас, ЗОШ № 1, вихователь Шевченко С. М., 1 клас, ЗОШ № 2), провели "Всеукраїнський урок доброти "Гуманне та відповідальне ставлення до тварин".

 

Вихователі обговорили з дітьми породи собак та котів, важливість питання ставлення до пухнастих, піклування про них тощо.

Діти, виконуючи різноманітні ігрові завдання зрозуміли, що дарувати добро просто. Треба вміти бути відповідальними за тих, кого приручили,  бути  гуманними до тих, хто залишився без притулку.  

Організаторами уроку  є Благодійний Фонд Happy Paw та гуманістичний рух UAnimals. 

0 Comments

Пройшло міське методичне об'єднання

1 жовтня в  дошкільному навчальному закладі  (яслах-садку) № 1 "Калинка" пройшло настановче засідання міського методичного об'єднання (далі ММО) "Абетка медичної сестри". 

 

На ньому новопризначений керівник, старша медична сестра - Кравченко Любов, ознайомила з проектом плану роботи ММО  на 2018-2019 н. р.

 

Керівник провела інтерактивну гру "Намистинки здоров'я" , а присутні  визначили його складові. Загалом дійшли висновку, що воно містить фізичне,  духовне, психічне здоров'я тощо.

Також колеги виробили рекомендації засідання та виразили сподівання щодо активної роботи у  методичному об'єднанні.

 

Дякуємо колективу "Калинки" за комфортні умови роботи під час засідання.   

0 Comments

З прийдешнім святом!

0 Comments

Про плани роботи міських методичних об'єднань

У рубриці сайту «Головна сторінка. Плани роботи ММО», педагоги можуть детально ознайомитися з планами керівників методичних об’єднань, які будуть діяти в 2018-2019 н. р.

 

Запрошуємо педагогів бути активними відвідувачами цієї форми роботи з педагогічними кадрами.

0 Comments

Всеукраїнський урок доброти про гуманне ставлення до тварин

4 жовтня – Всесвітній день тварин. Тому саме цього дня в школах нашої країни пройде Всеукраїнський урок доброти про гуманне та відповідальне ставлення до чотирилапих!

 

На уроці вчителі обговорять з учнями важливі питання ставлення до пухнастих, піклування про них та відповідального поводження.

Готові конспекти уроків доброти розміщені за посиланням. 

 

Після проведення уроку доброти представники Фонду просять надіслати на електронну пошту bioetika@happypaw.ua наступну інформацію:  назва навчального закладу,  місто,  кількість проведених «уроків доброти»,  фотографії процесу проведення.

 

Також, 4 жовтня Національним Реєстром Рекордів України буде зафіксовано рекорд України – «Наймасовіший урок добра в навчальних закладах, проведений впродовж одного дня».

 

Якщо ваш навчальний заклад має бажання не лише долучитись до проведення Всеукраїнського уроку доброти, але й стати учасником встановлення рекорду та отримати сертифікат учасника, необхідно:

• заповнити заявку – https://docs.google.com/forms/d/1PTMm9qlEbTqR58fqlqXNJQ75PQO7ZQtsy9eM2KN5S8g/viewform?edit_requested=true

• провести урок доброти

• надіслати фотозвіт на електронну адресу bioetika@happypaw.ua (до 05.10.2018 р.).

 

Партнер Всеукраїнського уроку доброти - UAnimals

Долучайтесь!

0 Comments

Щодо Всеукраїнського Дня дошкілля

28 вересня 2018 року в місті Києві будуть проведені заходи з нагоди  відзначення Всеукраїнського Дня Дошкілля.

 

Детальніша інформація тут  

0 Comments

Про семінар Людмили Шелестової

13 вересня в дошкільному навчальному закладі (яслах-садку) № 4 "Марите" Людмила Володимирівна Шелестова, доктор педагогічних наук, провідний науковий співробітник відділу дидактики інституту педагогіки НАПН України, автор методики "Розвивальне читання для дошкільнят", провела для охочих педагогів нашого міста семінар із теми "Розвивальне читання для дошкільників.

Хочете, щоб освітній процес був ефективним, цікавим і сповненим пізнання? Для цього варто познайомитися чи повторити основні засади авторської методики науковця, що завітала до нашого міста.

Метою даної гнучкої методики є: навчання читання, формування позитивного ставлення до читання, до пізнавальної діяльності загалом; усебічний розвиток дітей; удосконалення навичок різних видів діяльності (ігрових, комунікативних, продуктивного учіння), інтелектуального розвитку, збагачення словникововго запасу; розширення уявлень про навколишній світ, розвиток дрібної моторики тощо.

Складовими авторського підходу методики є: зміст, техніка навчання читання, організований процес навчання читання.

Перед дітьми не ставиться завдання якнайшвидше оволодіти технікою читання, а завдання вихователя – викликати позитивні емоції, радісний настрій, бажання виконувати ігрові вправи та завдан­ня. Діти виконують завдання, використовуючи різні види ді­яльності (малювання, ліплення, конструювання, аплікація, співи, танці).

Пані Людмила говорила про алгоритм роботи з буквою, організацію процесу навчання читання та систему завдань, коли варто починати вчити дитину читати тощо.

Людмила Володимирівна зупинилася на запитаннях, що частіше за все виникають у педагогів: як правильно називати букву? Чи варто навчати дітей письму тощо?

Вона зазначила, що: "Процеси читання і написання слів взаємопов'язані, їх доцільно здійснювати паралельно".

Дякуємо колективу "Марите" за комфортні умови роботи, цікаву екскурсію закладом освіти, а Людмилі Володимирівні за пізнавальний семінар.

0 Comments

Про акцію "Птахи нашого двору"

Міська акція «Екологічна стежина» проводиться щорічно до 2020 року в рамках виконання заходів Програми формування енергетичної та кліматичної свідомості славутичан на 2016-2020 роки, затвердженої рішенням сесії Славутицької міської ради № 50-4-VIІ від 11.12.2015 року. 

 

Цього навчального року акція триватиме з 17.09. 2018 року по 26.04.2019 року. 

Запрошуємо колективи закладів дошкільної освіти взяти участь у  акції "Птахи нашого двору".

0 Comments