Пройшло міське спортивне свято

27 березня пройшло міське спортивне свято «Ми діти твої, Україно!».

У ньому взяли участь вихованці закладів дошкільної освіти (далі ЗДО) № 1 «Калинка», «Центру розвитку дитини», № 4 «Марите», № 5 «Джерельце», № 6 «Крунк», № 8 «Теремок».

Енергійно та видовищно всі команди-учасники виконали спільну вправу-розминку з кубиками. Допомагала провести свято ведуча, вихователь дошкільного навчального закладу «Центру розвитку дитини» - Яцимон Олена.

 

Діти-учасники разом із героями Весною, Капітошкою та Вовком брали участь у спортивних іграх та естафетах «Весняна парасолька», «Краплинки-веселинки», «Квітуча галявина», «Казковий будинок». 

Гра-вправа для глядачів про хмаринку, флешмоб «Україна» пройшли цікаво та весело. Вихованці закладу дошкільної освіти № 8 «Теремок» виконали танок  із полотнами під пісню «Перлина Україна»,  а вихованці «Джерельця» вправи на степ-дошці. 

Дошкільники під час свята продемонстрували спритність, швидкість, витривалість тощо.

Всі команди-учасниці були нагороджені пам’ятними медалями та грамотами від відділу молоді та спорту виконавчого комітету Славутицької міської ради.

За кожною малою чи великою справою завжди стоїть велика попередня робота. 

Захід ретельно готували слухачі міського методичного об'єднання "Фізкультурна мозаїка"  — інструктори з фізкультури: Пінчук Тетяна (ЗДО № 1), Якушева Олена (голова міського методичного об’єднання «Фізкультурна мозаїка») та Іванова Валентина (ЗДО "Центр розвитку дитини”), вихователі Масан Світлана, інструктор із фізкультури Бутенко Ю.Г. (ЗДО № 4), Ткачук Галина, (ЗДО № 5), Бойко Оксана, Лотоцька Людмила (ЗДО № 6), Дуброва Валентина, Неймеш Валентина (ЗДО № 8), також музичний керівник «Центра розвитку дитини» - Потапенко Ірина, педагоги старших вікових груп та батьки. 

 

Міський методичний центр управління освіти та науки  вдячний адмінстраціям закладів дошкільної освіти № 1,"Центру розвитку дитини",  4, 5, 6, 8, адміністрації та працівникам загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 3 за сприяння у проведенні свята.   

Висловлюємо всім, хто долучився до проведення заходу, слова подяки за підготовку дошкільнят, їх високі спортивні результати.

0 Comments

Про фестиваль "Перспектива" в м. Суми

15-18 березня 2018 року було проводено  щорічний Міжнародний  форум освітніх технологій  «ПЕРСПЕКТИВА — 2018» за участі відділу освіти Сумської міської ради, ВГО «Асоціація працівників дошкільної освіти» та  Асоціації розвитку творчої особистості «ВАРТО».

 

На ньому була присутня колега з нашого місцевого осредку Асоціації працівників дошкільної освіти Войтенко Н. О, завідувач дошкільного навчального закладу № 4 "Казка" м. Ірпінь. 

0 Comments

Про акцію "Екологічна стежина"

Міська акція «Екологічна стежина» проводититься щорічно до 2020 року в рамках виконання заходів Програми формування енергетичної та кліматичної свідомості славутичан на 2016-2020 роки, затвердженої рішенням сесії Славутицької міської ради № 50-4-VIІ від 11.12.2015 року. 

 

Цього навчального року акція вона  триває з 01.10. 2017 по 30.04.2018. 

Запрошуємо колективи закладів дошкільної освіти взяти участь у номінації акції "Рослини нашого двору".

 

0 Comments

Про тренінг "Дошкільнятам - освіту сталого розвитку"

Шановні колеги!

 

Інститут педагогіки НАПН України, громадська організація «Вчителі за демократію та партнерство» спільно з Освітньою платформою «Критичне мислення» презентують інноваційну освітню програму для дитячих садків «Дошкільнятам – освіту для сталого розвитку». 21 березня запрошуємо спеціалістів з питань дошкільної освіти, працівників ДНЗ на практичний тренінг за програмою від авторок-розробниць Наталії Гавриш та Олени Пометун.

 

Мета програми – сприяти формуванню у дошкільників мотивації до дій і моделей поведінки, орієнтованих на сталий стиль життя. Зокрема, розвиток і формування навичок ресурсозбереження, ефективного спілкування та гармонійних стосунків з довкіллям. Програму розраховано на дітей 4-го – 6-го років життя, вона є частиною цілісного курсу з освіти для сталого розвитку, парціальна. За програмою вже працюютьпонад 700 дитячих садочків України. Програма має повне методичне забезпечення з грифом МОН: посібники для педагогів (матеріали для старшого, середнього, молодшого віку), методичними рекомендаціями та комплектами дидактичних матеріалів для дітей. Досвід показує, що втілення її у роботу ДНЗ сприяє партнерським взаєминам з вихованцями та їхніми батьками.

 

Програма «Дошкільнятам – освіту для сталого розвитку» побудована на інноваційних педагогічних концепціях, відмінних від традиційного навчання. Саме тому авторки-розробниці рекомендують вихователям, методистам пройти спеціальний практичний тренінг, який допомагає набути нових професійних знань, навичок й умінь, необхідних для втілення програми. Учасники тренінгів знайомляться із структурою, змістом освітньої програми, опрацьовують методику її реалізації у діяльності дошкільних навчальних закладів.

 

Тренінг відбудеться у Києві 21 березня з 10:00 до 17:00 за адресою: м. Київ, вул. Січових Стрільців, 52д (Інститут педагогіки). Реєстраціяобов’язкова: за вказаним посиланням, або за телефоном 095 534 0981. Усі учасниці/ки отримують по завершенню іменні сертифікати професійного розвитку з вказаною кількістю годин навчання (8 годин). 

 

Пряме посилання на реєстрацію, умови участі, програму: Освітня платформа "Критичне мислення" у розділі "Найближчі тренінги" >>http://www.criticalthinking.expert

 

Просимо Вас поширити інформацію про цю можливість професійного розвитку для працівників дошкільної освітиКиєва.

 

 

Науковий керівник проекту,

Член-кореспондент НАПН України,

доктор пед. наук,професор О. І. Пометун

 

Контактна особа: 095 534 09 81, Олена

0 Comments

STREAM-освіта, або Стежинки у Всесвіт

Вийшла друком програма "STREAM-освіта, або Стежинки у Всесвіт" зорієнтовано на цінності та інтереси дитини, на ампліфікацію дитячого розвитку, взаємозв’язок усіх сторін життя, формування культури інженерного мислення (науковий керівник К. Л. Крутій).

 

Програму адресовано педагогам, практичним психологам і соціальним педагогам закладів дошкільної та початкової освіти, вихователям, які працюють у будинках сімейного типу, в закладах інтернатного типу тощо; студентам педагогічних інститутів та коледжів, які навчаються за спеціальністю «Дошкільна освіта»; батькам.

0 Comments

Пройшло підсумкове засідання міського методичного об'єднання

15 березня в  закладі дошкільної освіти (яслах-садку) № 1 "Калинка" прошло підсумкове засідання (далі  ММО) "Диво-гра для малюка". Його провела керівник ММО  - Квачан О. О.

 

Для загалу слухачів було запропоновано відео-перегляд відкритого заняття "В гості до Зайчика" (провела вихователь Новик О. Г. )

 

Слухачі подякували за проведений захід, обговорили його.

 

Було відзначено про вміле використання вихователем художнього слова, володіння дитячим колективом, залучення до дійства героїв (зайчика, лисички), яких зображали діти старших груп тощо.  

 

Для слухачів консультацію провела вихователь  дошкільного закладу № 8 "Теремок" - Халько І. П. про створення предметно-розвивального середовища в групах раннього віку. 

 

Квачан О. О. запропонувала слухачам представити осередки ігрової діяльності, що є у закладах дошкільної освіти міста.

 

Аналіз роботи міського методичного об'єднання за 2017-2018 н. р. дає підстави стверджувати, що  його план роботи виконано.  

 

На останок був вироблений проект рекомендацій засідання та визначено педагогів, які будуть показувати відкриті перегляди занять у 2018-2018 н. р. (Квачан О. О., Іваниченко Ю.Ю.) .

0 Comments

Пройшло підсумкове засідання міського методичного об'єднання

15 березня в  закладі дошкільної освіти (яслах-садку) компенсуючого (санаторного) типу № 4 "Марите" пройшло підсумкове засідання міського методичного об'єднання (далі ММО) "Фантазії образотворчості".

 

Консультацію-презентацію  "Про особливості зображення тварин дітьми-дошкільниками" запропонувала Авраменко Г. В., а відкритий перегляд заняття з малювання "Ластівка" з дітьми старшого дошкільного віку провела  - Заводчикова Г.І. - вихователі "Марите". 

 

Самоаналіз заняття вихователя та відгуки від колег зазначили про ретельну та копітку підготовчу роботу, вдале використання  педагогами методів, прийомів, нової пізнавальної інформації.  Присутні подякували за заняття та цікаву презентацію.

         

Керівник  ММО - Яцимон О.А., проаналізувала роботу ММО за 2017/2018 навчальний рік. 

Також зі слухачами було проведено анкетування щодо подальшої роботи ММО.

 

Було обрано нового керівника та секретаря ММО «Фантазії образотворчості».

 

Дякуємо колективам закладів дошкільної освіти "Марите" та "Центру розвитку дитини" за комфортні умови роботи,  Яцимон О. О., керівнику, секретарю ММО за сумлінне виконання обов'язків.

 

Вітамо  новообраного  голову ММО - Щербак Н. М. та секретаря ММО  - Кокареву Л. Б., вихователів закладу дошкільної освіти № 6 "Крунк".

 

 

0 Comments

Про скасування морально застрілих форм первинної облікової документації

13 березня набрав чинності Наказ МОЗ України № 157 від 26.01.2018, яким скасовується низка форм первинної облікової документації.

 

Відтепер медичні працівники не зобов’язані заповнювати, опрацьовувати та зберігати облікові форми, які вже давно втратили свою актуальність, але роками продовжували залишатися рудиментом радянської паперовоорієнтованої системи охорони здоров’я.

 

Так, Наказом Міністерства скасовані останні талони та звітність по диспансерному нагляду. Водночас, МОЗ починає перехід на цивілізовану модель викликів лікарів додому та використання класифікації ICPC-2 у щоденній практиці лікарів. Ну і не менш важливо, що МОЗ визнає студентів звичайними людьми, а медична карта дитини для вступу в школу та дитячий садок є відтепер непотрібною.

 

Докладніше на сайті МОЗ України.

0 Comments

Пройшло підсумкове засідання методичного об'єднання

14 березня в закладі дошкільної освіти (яслах-садку) № 6 "Крунк" пройшло підсумкове засідання міського методичного об'єднання (далі ММО) "Математична скарбничка". 

 

Керівник ММО - Донець О. М. запропонувала переглянути відкритий перегляд заняття з дітьми «Подорож до весняного лісу» про орієнтацію в просторі, формування уявлень дітей про множину. Заняття провела  Семендяй Н. М., вихователь  ЗДО № 6. 

 

Колеги подякували за захід, відмітили високий рівень підготовки до його проведення. 

 

Консультацію для присутніх провела з використанням інтерактивних вправ «Орієнтація в просторі та формування уявлень дітей про множину» (Голубцова Л. М., ЗДО № 8).

 

Керівник ММО зробила самоаналіз роботи ММО за 2017-2018 н. р. та провела анкетування щодо визначення тематики засідань на 2018-2019 н. р. та ознайомила з математичними цікавинками "Як орієнтуються тварини".

 

Слухачі визначилися, що відкриті перегляди у 2018-2019 н. р. проведуть вихователі Голубцова Л. М., Федорова С. Г.

 

Дякуємо колективу "Крунка" за комфортні умови роботи для слухачів.

0 Comments

Пройшло засідання міського об'єднання завідувачів та вихователів-методистів

 

13 березня в закладі дошкільної освіти № 4 "Марите" пройшло чергове засідання  міського методичного об'єднання (далі ММО) "Управлінський діалог.Next".

Більше фото тут.

Керівник ММО Івашко Н. І., завідувач закладом "Марите", познайомила присутніх із Кондратець Інною Вікторівною, старшим викладачем кафедри дошкільної освіти Педагогічного інституту Київського університету імені Бориса Грінченка, кандидатом  педагогічних наук. 

 

На засіданні були присутні: спеціаліст управління освіти Васянович О. В., методист із дошкільної освіти міського методичного центру Терещенко І. А., завідувачі, вихователі-методисти закладів дошкільної освіти міста. 

 

Інна Вікторівна запропонувала слухачам майстер-клас із теми «Рефлексія як ефективний інструмент самоменеджменту».

Присутні розгорнуто говорили про поняття рефлексії та рефлексійної культури у філософії, психології і педагогіці, спробували здійснювати рефлексії в особистому житті та в професійній діяльності.

 

Під час спілкування - з'ясували, що рефлексія - це нагальна потреба часу, можливість по-новому себе відчувати, бачити іншими очима людей та навколишній світ.

 

Зі слухачами були проведені  інтерактивні вправи: «Моє ім’я в історії»; «Розповідь моєї особистої речі про мене» тощо.

 

Під час графічної вправи «Ментальна карта моєї професійної цілі» педагоги набували уміння визначати цілі та кроки до їх реалізації. 

На останок колеги мали можливість відрефлексувати щодо сьогоднішнього засідання, засобами виконання різноманітних вправ: "Рефлексійна долонька", "Рефлексійний опитувальник", "Анкета - піктограма" тощо.

 

 

Для гості було проведено екскурсію закладом.

 

Інна Вікторівна висловила слова вдячності до всіх присутніх колег. Зазначила про те, що її  зворушила  історія створення міста, щиро потішилася за вміння колективу "Марите" зберігати автентичні надбання: картини латвійських художників, що прикрашають дошкільний заклад тощо. 

 

Зустріч пройшла продуктивно та підвищила рівень педагогічного спілкування практиків та науковців.

0 Comments

Про Постанову Кабміну щодо документування управлінської діяльності

Уряд унормував питання документування управлінської діяльності в електронній формі. Відповідні зміни внесено до деяких постанов Кабінету Міністрів України.

 

Це надасть можливість створення нормативного підґрунтя для провадження документування управлінської інформації у електронній формі Секретаріату Кабінету Міністрів України, центральних органів виконавчої влади, Ради міністрів Автономної Республіки Крим, місцевих органів виконавчої влади, територіальних органів, організацій та підприємств.

 

Рішення Уряду сприятиме повноцінному переведенню роботи органів виконавчої влади у електронну форму, створенню цілісного процесу організації взаємодії в системі органів виконавчої влади у виключній безпаперовій формі, а також завершення формування повного циклу підготовки проектів актів у електронній формі.

 

Докладніше на УРЯДОВОМУ ПОРТАЛІ

0 Comments

Пройшло підсумкове засідання міського методиичного об'єднання

12 березня в закладі дошкільної освіти (яслах-садку) "Центр розвитку дитини" пройшло підсумкове засідання міського методичного об'єднання (далі ММО) "Фізкультурна мозаїка".

Його провела інструктор із фізкультури, голова  ММО  - Якушева О. В.

Мова шла про підготовку до міського спортивного свята «Ми діти твої, Україно!".

Педагогічні  колективи закладів провели і проводять велику попередню роботу: розучують ігри-естафети, спільні флешмоби, вивчають вправи для розминки тощо. 

Олена Василівна підбила підсумки роботи ММО за 2016-2018 р.р.

План роботи міського методичного об`єднання «Фізкультурна мозаїка» на 2016-2017 н. р., 2017-2018 н. р. - виконані в повному обсязі.

Слухачі ММО планують працювати у 2018-2019 н. р. над попередньою науково-методичною проблемою: «Виховання стійкого інтересу до активної рухової діяльності та формування потреби у систематичних заняттях фізичними вправами».

Було оборано нового керівника  та секретаря ММО на період 2018-2020 р. р. Ними стали Дуброва В. М. та Неймеш В. В., педагоги закладу дошкільної освіти (ясел-садка) № 8 "Теремок" - центра Софії Русової.

Дякуємо колективам закладів, які долучалися до проведення відкритих переглядів занять за комфортні умови роботи. Керівнику Якушевій О. В. та секретарю ММО за сумлінне виконання професійних обов'язків.  

0 Comments

З прийдешнім святом!

0 Comments

Вітаємо!

На засіданні науково-методичної ради КВНЗ КОР "Академія неперервної освіти" у грудні 2017 року та в січні 2018 року були схвалені: парціальна програма вихователя Ткаченко С. В. "Інтелектуали" (заклад дошкільної освіти (ясла-садок) № 5 "Джерельце"), перспективні педагогічні досвіди: практичного психолога  Рубан В. В. - "Методичне забезпечення діяльності практичного психолога-початківця", вихователя Ткачук Н. П. - "Організація краєзнавчої роботи у сучасному дошкільному закладі з дітьми старшого дошкільного віку" (заклад дошкільної освіти (ясла-садок) № 8 "Теремок" - центр Софії Русової),

 

книжкове видання "Абетка маленького славутичанина" та локальний журнал "Дошкільне містечко" № 5, 2017 р)., методиста з дошкільної освіти міського методичного центру - Терещенко І. А.

 

Вітаємо колег та бажаємо їм подальшого професійного розвитку та успішного проходження атестації.

0 Comments

Мелодії весни

Усі мелодії, що пропонуємо вам для слухання, розміщені у посезонній рубриці сайту «Мелодії».

 

Початок весни цього року з морозами і снігами. Очікуємо на її легкість, ніжність, природну чарівність. Вона обов'язково набереться сил, розмалює все у кольори радості, дасть надію на окриленість...  

 

Отже, інструментальна інтерпретація пісень до кінофільму музиканта Суф’яна Стівенса звучить, нагадуючи  весняну свіжу прохолоду та  енергійність, сонячність та дзвінкість.  

 

По-весняному стрімка музика Оnuka з мелодією "Інтро" ніби загортає вас у фантастичні мрії, що панують в очікуванні весни.   Слухаємо ноти весни у кожному музичному творі. 

0 Comments