Вітання для закладу

Шановні колеги! Прийміть найщиріші вітання з нагоди дня народження дошкільного навчального закладу (ясел-садка) № 8 "Теремок"- центра Софії Русової"!

 

Бажаю, щоб кожен день роботи був сповнений уваги і тепла, щасливої долі, родинного затишку, всіляких гараздів!

 

Дякую вам за сприяння у роботі соціального проекту "Пізнаємо Україну разом".

З прийдешнім Різдвом!

Комментариев: 0

З прийдешнім Новим роком!

Комментариев: 0

Наказ Міністерства освіти та науки України про перелік іграшок та навчально-дидактичного обладнання

Примірний перелік іграшок, навчально-дидактичного обладнання читайте в Наказі Міністерства освти і науки України від 19.12.2017 № 1633 “Про затвердження Примірного переліку ігрового та навчально-дидактичного обладнання для закладів дошкільної освіти”

 

Завантажити  nakaz_mon_19122017_1633

Комментариев: 0

Для маленьких читачів

15 грудня в музичній залі дошкільного навчального закладу № 8 "Теремок" - центрі Софії  Русової" відбулося приємне зібрання.

 

Ми вже писали про те, що у листопаді-грудні в садочку проходив фотоконкурс "Книга у моєму житті".

 

Конкурс організований у рамках соціального проекту «Book Space «Пізнаємо Україну разом».

 

Учасником програми Британської ради ActiveCitizensUkraine "Активні громадяни" є  Терещенко Ірина - автор  даного соціального  проекту.

 

Даний проект має свою сторінку у соціальному  додатку  Facebook  #BookSpace "Пізнаємо Україну разом", у якої є чимало читачів. Серед них редактор видавництва "Підручники та посібники" (м. Тернопіль) - Ірина Дворницька. Вона і  запропонувала підтримати учасників конкурсу.  

 

Отже, маленькі читачі  отримали подаруночки - книги, кишенькові календарики, закладки для книг від видавництва "Підручники та посібники" (м. Тернопіль).  Дякуємо пані Ірині та видавництву за приємні презенти.

 

З вітальним словом до тих, хто зібрався у залі звернулася завідувач Федорченко Наталія Миколаївнва. Вона вручила тим, хто здобув перемогу Дипломи та цінні подарунки.  

 

Також у кімнату для читання у дарунок  було передано від вікових груп садочку дитячі книги, книги від видавництва  "Дзвінкі віршики" (автор - Дзвінка Торохтушко)  "Парасольки для Квасольки" (автор  - Л. Вознюк), книга "Абетка маленького славутичанина" (автор - Ірина Терещенко). Читайте про неї тут.

 

Нагадуємо, що у кімнаті для читання протягом грудня можна сфотографуватися із декоративним хештегом #Я люблю книгу та принести книгу для обміну чи за бажанням подарувати її. 

Пройшло підсумкове засідання міського методичного об'єднання "Абетка медичної сестри"

 

13 грудня в дошкільному навчальному закладі (яслах-садку) "Теремок" - центрі Софії Русової" пройшло підсумкове засідання міського методичного об'єднання (далі ММО) "Абетка медичної сестри".

 

Керівник ММО  - Величківська  С. М., вела мову про загальні вимоги до організації харчування дітей в умовах дошкільного навчального закладу.   Вона зосередила увагу на Інструкцію з організації харчування дітей у дошкільних навчальних закладах (затверджену наказом Міністерства освіти і науки України, Міністерства охорони здоров’я України від 17.04.2006 року № 298/227;  та на  документ "Про затвердження Змін до Інструкції з організації харчування дітей у дошкільних навчальних закладах", що регламентується наказом  Міністерства освіти і науки. молоді та спорту України, Міністерством охорони здоров'я України від 26.02.2013  № 202/165 зі змінами).

 

Про ведення необхідної документації з організації харчування у дошкільних навчальних закладах говорили медичні сестри садочків нашого міста.

 

Зазначили присутні і про необхідність  правильного поєднання продуктів і страв, раціональному режимі харчування, збалансованості раціону, що є основними умовами  для  підвищення  опору  дитячого  організму  до захворювань,   для   нормального   росту  і  розвитку  дітей,  які виховуються у дошкільних навчальних закладах.

 

Керівник ММО проаналізувала роботу за 2017/2018 навчальний рік та  намітила перспективи роботи на 2018-2019 н. р.

Керівником ММО  на два навчальні роки обрано - Кравченко Л. Л., медичну сестру дошкільного навчального закладу № 1 "Калинка". 

 

Дякуємо  Величківській С. М., за роботу керівника та адміністрації закладу за комфортні умови роботи.  

Комментариев: 0

Запрошуємо на виставку

Фото-сушка світлин учасників конкурсу "Книга у моєму житті", що був організований у листопаді-грудні 2017 року у рамках роботи соціального проекту #BookSpace "Пізнаємо Україну разом" за сприяння програми Британської ради #ActiveCitizensUkraine, в дошкільному навчальному закладі (яслах-садку) № 8 «Теремок» - центрі Софії Русової у місті Славутичі, - вже розміщена на коридорній локації закладу та частково у музичній залі.

Перші відвідувачі вже ознайомилися з фото.

 

По секрету ми довідалися, про те, що у тих, хто вже відвідав виставку  є свої фото глядацьких симпатій.

 

Запрошуємо завітати на виставку фотографій.

Комментариев: 0

Про фотосесію у кімнаті для читання

 Кімнаті для читання протягом грудня, ви зможете і читати улюблені книги разом із дітьми, і взяти участь у фотосесії з декоративним хештегом #Я люблю книги. Фотосесія організовується для всіх очочих батьків, дітей, працівників дошкільного навчального закладу № 8 "Теремок".

 

Осередків для фото у кімнаті  чимало: це і полиці з книгами, декоративна лавочка із подушкою, стінні мурали з зображенням котів, вечірнього ліхтарика та місяця і м'яка подушка-трансформер тощо.

 

Фотосесія буде розгорнута у Кімнаті для читання, що діє у рамках роботи соціального проекту #BookSpace "Пізнаємо Україну разом" (менеджер проекту - Ірина Терещенко) та впроваджується з вересня 2016 року в дошкільному навчальному закладі (яслах-садку) № 8 «Теремок» - центрі Софії Русової у місті Славутичі. 

 

 

Про час і дату фотозйомки - узгоджуйте, будь ласка,  з вихователями закладу.

 

Соціальний проект продовжив свою практичну дію і у 2017 році. 

У грудні, в рамках проекту, розпочата акція "Подаруй книгу".

 

У кімнаті вже є книги, які подаровані багатьма батьками вихованців закладу, співробітниками садочку, а також мешканцями  міста: Любивою Людмилою, Мороз Оленою, Черніковою Тамарою, Колесовою Анною, Юлією Ландау тощо. 

 

Є також книжкові дарунки від  чернігівської поетеси Тетяни Пакалюк, львівської письменниці Наталії Гурницької, славутичанки  - Ірини Терещенко тощо. 

 

Книги, які ви бажаєте подарувати, можна залишити у завідувача закладом - Федорченко Н. М., вихователя-методиста - Примаченко О. Є., чи практичного психолога - Рубан В. В. 

Комментариев: 0

Про акцію "Подаруй книгу"

 Друзі! Кожен із вас має книги, які ви вже прочитали.

Запрошуємо всіх охочих поділитися своїми улюбленими книгами та взяти участь в акції «Подаруй книгу». 

Акція проходить із 01 по 25 грудня 2017 року у Славутицькому дошкільному навчальному закладі (яслах-садку) № 8 "Теремок" - центрі Софії Русової в рамках соціального проекту Book Space «Пізнаємо Україну разом».

 

 

Можливо, саме ваша книга стане комусь у пригоді: буде поштовхом до пізнання, дасть дружню пораду чи спонукатиме до роздумів.

Книги мають бути розраховані на дітей дошкільного віку чи дорослих, у хорошому стані або нові.

Ви можете відмітити книги дарувальним підписом.

Маємо надію на активну участь і дякуємо за небайдужість.

 

Звертайтеся до завідувача закладу  - Федорченко Н. М. та вихователя-методиста - Примаченко О. Є. 

Комментариев: 0

Мелодії зими

 За календарем - сьогодні перший день зими.

 

Вона вже завітала до нас, порадувала своєю мякістю: снігом, відлигою і ... дощем.

Та незабаром почнуть збільшуватися дні, будуть зимові морози, хуртовини, яскраво світитиме сонечко.

Сніжинки, іній, паморозь, дивовижні візерунки на склі - всі ці природні явища ви точно відчуєте, послухавши  "Мелодії зими", що розміщений внизу на баннері нашого сайту. 

Отож, незабутня культова мелодія Джона Уільямса з кінофільму «Один вдома», інструментальна версія відомої пісні «Let it Snow» Діна Мартіна повною мірою дадуть вам насолоду і магічність кожного моменту дивовиж цієї зими.

Комментариев: 0

Фотоконкурс - завершено

У рамках реалізації соціального проекту «Book Space  «Пізнаємо Україну разом» завершився цьогорічний фотоконкурс робіт із теми "Книга у моєму житті".

Строкатість світлин вразила своєю свіжістю ідей, великою активністю батьківської громади. 

 

Дякуємо всім-всім, хто долучився до цього конкурсу.

 

Учасники подали до оргкомітету 41 фотографію.

 

Члени журі: Гапон Тетяна, Терещенко Ірина, Федорченко Наталія ознайомилися зі світлинами та оголошують переможців фотоконкурсу. 

 

Ними стали:

 

Пастушина Альона. Назва фото "З братиком ремонтуємо книжечку",

 

Неймеш Валентина. Назва фото "Слухай, лялечко, мою казочку",

 

Хропунова Вікторія. Назва фото "Я сьогодні - вихователь",

 

Хропата Вікторія. Назва фото "На пікнік із книгою",

 

Дуброва Валентина. Назва фото «У кімнаті для читання на килимочку примостились, цікаві книжки подивились»,

 

Чоботар Тетяна. Назва фото "Хочу все знати".

 

Фото переможців будуть прикрашати Кімнату для читання, а фото учасників конкурсу - зібрані в окремий альбом для перегляду.

 

Незабаром новорічні свята.

 

Подяки, дипломи, призи будуть вручені  батькам  під час проведення свят новорічного циклу.  

 

Окрім того, всі охочі вихованці "Теремка" очікуйте у грудні на маленьку приємність від менеджера проекту - Ірини Терещенко.

 

Дякуємо друзям, які у нас з'явилися у соціальному додатку Facebook, в особі редактора видавництва "Підручники та посібники" (м. Тернопіль) - Ірини Дворницької.

 

Призи для переможців надала і приватний підприємець - Тамара Чернікова (м. Славутич).  Щиро  їй дякуємо!

Комментариев: 0

Про засідання міського методичного об'єднання "Фантазії образотворчості"

28 листопада в приміщенні дошкільного навчального закладу (ясел-садка) комбінованого типу "Центр розвитку дитини" пройшло чергове засідання міського методичного об'єднання (далі ММО) - "Фантазії образотворчості" (керівник Яцимон О. А).

У ході засідання було переглянуто відкрите заняття з дітьми 3-4 року з декоративної аплікації (провела вихователь Шупило М. Г.). 

 

Слухачі подякували за заняття, проаналізували його. 

Також для присутніх провела консультацію-презентацію "Про декоративну аплікацію" вихователь дошкільного навчального закладу "Центр розвитку дитини" - Кухар Є. П.

 

Для присутніх було запропоновано майстер-клас по виготовленню декоративних тарілочок для чашок.

Підсумкове засідання відбудеться 13 березня 2018 року на базі дошкільного навчального закладу № 4 -  "Марите". 

Триває перший етап вернісажу "Чарівний дивосвіт рослин нашого двору"

Колеги!

Нагадуємо вам, що триває І етап загальноміського вернісажу "Чарівний дивосвіт рослин нашого двору".

 

Вернісаж проводиться на локальному рівні в кожному дошкільному навчальному закладі міста до 01.12.2017 року.

 

Запрошуємо всіх охочих взяти у ньому участь.

Фотоконкурс "Книга у моєму житті" - триває

У дошкільному навчальному закладі (яслах-садку) № 8 "Теремок" - центрі Софії Русової - продовжується фотоконкурс "Книга у моєму житті" у рамках реалізації соціального проекту «Book Space  «Пізнаємо Україну разом» (менеджер проекту - Терещенко Ірина).

 

Учасники подали до оргкомітету 38 фотографій. Нагадуємо, що Конкурс триває до 30 листопада.

 

Члени журі попередньо могли ознайомитися зі світлинами та переглянути їх.

 

Нагадуємо, що Кімната  для читання працює в закладі для дорослих і дітей.  

 

 Метою фотоконкурсу є:

- популяризація сюжетів світлин, що відображають підтримку, розвиток і заохочення інтересу до читання книг у родині, дошкільному закладі;

- привернення належної уваги педагогічної спільноти, громадськості до проблем читання;

- популяризація читання, як інтелектуальної форми дозвілля дітей та їх рідних;

- стимулювання творчих здібностей учасників у сфері фотомистецтва, з цільовою орієнтацією на книгу.

Комментариев: 0

Про журнал для дітей "Равлик"

 

Шановні колеги! Пропонуємо вам ознайомитися з журналом  "Равлик"  (рекомендований для дітей до 6 років).

Кожен номер журналу присвячений певній темі, наприклад "Ми йдемо у садочок", "Кольор та форми", "На фермі".

 

Є сторінка навчання дітей англійської мови, головоломки, настільні ігри тощо.

 

Журнал проілюстровано яскравими, привабливими малюнками. Передплатний індекс журналу: помісячний - 86655, річний, пільговий- 86677.

Пройшло чергове засідання міського методичного об'єднання "Дефектолог.Info"

9 листопада 2017 року в дошкільному навчальному закладі (яслах-садку) № 6 "Крунк" пройшло чергове засідання міського методичного об'єднання (далі ММО) "Дефектолог. Info" з теми удосконалення роботи з попередження та подолання труднощів у освітній діяльності особливої дитини, формування стійкої позитивної мотивації дошкільників через особистісно зорієнтований підхід.

 

Керівник ММО Акименко І.І. запросила всіх присутніх переглянути відкритий перегляд фронтального корекційного заняття з дітьми  4-6 року з теми "Дикі тварини".  Його провела Савченко С. Ю., вчитель-дефектолог дошкільного навчального закладу № 6  "Крунк", яка зробила самоаналіз заняття.

 

Колеги подякували за переглянуте заняття.

 

Про «Особливості ігрової та навчальної діяльності дітей з зоровими порушеннями та інтелектуальною недостатністю»  розповіла Дабіжна Н. В., вчитель-дефектолог "Центру реабілітації дітей-інвалідів".

 

Слухачі поодякували за відкритий перегляд та  проаналізували заняття, виробили  рекомендації засідання. 

 

Дякуємо колегам "Крунка" за комфортні умови роботи. 

Відкрита виставка "Я люблю свій рідний край"

У конференц-залі міського методичного центру розміщено виставку малюнків "Я люблю свій рідний край". 

 

Її підготували разом із своїми  вихованцями педагоги та батьки дошкільних навчальних закладів міста № 1 "Калинка", "Центр розвитку дитини", № 4 "Марите", № 5 "Джерельце", № 6 "Крунк", № 8 "Теремок", що працюють та виховують дітей старшого дошкільного віку. 

 

Діти зобразили у малюнках, як писала у вірші М. Познанська, і "...лани, і зелений гай, і в саду — рясну калину" тощо.

 

Сюжети, що змальовали діти - яскраві, достовірні.

 

Кожна робота  сповнена натхненності та  любові до нашої малої  батьківщини - Київщини!

 

Дякуємо колективам закладів за цікаві доробки та запрошуємо переглянути виставку. 

Пройшло засідання міського методичного об'єднання "Диво-гра для малюка"

 

До колективу дошкільного навчального закладу (ясел-садка) № 8 "Теремок" - 2 листопада завітали педагоги, які працюють у рамках міського методичного об'єднання (далі ММО) - "Диво-гра для малюка".  

Було переглянуто відео-заняття для дітей 2-3 року життя "Подорож до осіннього лісу".

 

Колеги обговорили  відео-заняття та подякували вихователю "Теремка" -  Сердюк М. П., за його проведення та самоаналіз.

 

Голова ММО - Квачан О. О.,провела майстер-клас "Ліпимо з солоного тіста". Слухачам запропонували виліпити сніговика, цукерочи, яблучка, тарілочку тощо. 

 

Також присутні  переглянули презентацію-консультацію, яку запропонувала Іваніченко Ю. Ю., вихователь дошкільного навчального закладу № 8 "Теремок"  про використання солоного тіста у роботі з дітьми раннього віку. Кожен колектив закладу отримав буклет "Особливості технології виготовлення солоного тіста", який підготувала вихователь.

 

 Педагоги дошкільних начавчальних закладів представили пальчикові ігри, розповіли під час яких режимних моментів їх варто використовувати та виробили рекомендації засідання.

 

Пройшло засідання міського методичного об'єднання "Математична скарбничка"

2 листопада в дошкільному навчальному закладі (яслах-садку) № 8 "Теремок" пройшло чергове засідання міського методичного об'єднання (далі ММО) "Математична скарбничка".

Слухачі переглянули заняття з математики з дітьми 4 року «Математичні ігри з піщаними чоловічками», яке провела вихователь закладу - Харченко С. В. та подякували їй за цікаві методи та прийоми роботи на занятті. Вихователь зробила саманаліз заходу.

 

Голова ММО - Донець О. М., запросила до слова Захарченко Т. М., - вихователя дошкільного навчального закладу (ясел-садка) № 4 "Марите", яка надала консультацію про величину предметів та роботу з сипучими речовинами, продемонструвавши певні методи та прийоми в роботі з дітьми молодшого-старшого дошкільного віку.  

Слухачі черговий раз отримали знання про математичні цікавинки - вимірювання величин народними мірами, як-от: "лікоть", "п'ядь", "вершок"  тощо та виробили рекомендації засідання.

Запрошуємо до участі у конкурсі

 

У рамках соціального проекту «Book Space «Пізнаємо Україну разом» від програми Британської ради ActiveCitizensUkraine (менеджер проекту Терещенко І. А.) - оголошується новий конкурс "Книга в моєму житті".

 

Запрошуємо до участі батьків  вихованців дошкільного навчального закладу № 8 "Теремок" та просимо ознайомитися з Положенням про творчий фотоконкурс.

І. Загальні положення

1.1.Фотоконкурс проводиться в рамках реалізації соціального проекту «Book Space «Пізнаємо Україну разом». Конкурс є відкритим. Всі без винятку знімки учасників будуть розглянуті оргкомітетом за умови виконання вимог.

1.2.Організатором конкурсу є дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) № 8 «Теремок» (далі ДНЗ № 8).

ІІ. Мета конкурсу

2.1. Метою фотоконкурсу є:

- популяризація сюжетів світлин, що відображають підтримку, розвиток і заохочення інтересу до читання книг у родині, дошкільному закладі;

- привернення належної уваги педагогічної спільноти, громадськості до проблем читання;

- популяризація читання, як інтелектуальної форми дозвілля дітей та їх рідних;

- стимулювання творчих здібностей учасників у сфері фотомистецтва, з цільовою орієнтацією на книгу.

ІІІ. Порядок і термін проведення конкурсу

3.1. Фотоконкурс проводиться у один етап до 30. 11. 2017 року.

3.2. Оргкомітет конкурсу: Примаченко О. Є., вихователь-методист ДНЗ № 8 «Теремок», Рубан В. В., практичний психолог ДНЗ № 8 «Теремок», Терещенко І.А., менеджер проекту соціальної дії «Book Space «Пізнаємо Україну разом».

3.3. Журі конкурсу: Федорченко Н. М., завідувач ДНЗ № 8 «Теремок», Гапон Т.М., голова батьківського комітету закладу, Терещенко І. А., менеджер проекту соціальної дії «Book Space «Пізнаємо Україну разом».

3.4. Повноваження оргкомітету:

- доводить до відома педагогів, батьків вихованців ІІ молодшої, середньої, старшої вікової групи (за наявної кількості у закладі таких груп) Положення про проведення конкурсу;

- приймає роботи на електронних носіях;

- визначає переможців (І місце - 2 роботи, ІІ місце - 2 роботи, ІІІ місце - 2 роботи); 

- організовує висвітлення ходу конкурсу в засобах масової інформації, у мережі facebook та на сайтах організатора і партнерів проекту.

IV.Умови конкурсу та вимоги до робіт

4.1. Умови конкурсу:

- до участі в конкурсі запрошуються родини вихованців ДНЗ № 8 «Теремок»; 

- конкурсні роботи приймаються з 27 жовтня до 30 листопада 2017 року.

4.2. Вимоги до оцінювання фото-робіт:

- відображення теми конкурсу;

- оригінальність;

- зображення фото кольорове чи чорно-біле;

- дотримання авторських прав;

- дотримання роздільної здатності фото 1200х800 у форматі JPEG.

4.3. Світлини приймаються на електронних носіях.

4.4. Фото подаються до координатора конкурсу Рубан В. В., на електронних носіях (не більше п’яти світлин від кожної вікової групи ДНЗ № 8 «Теремок»);

4.5. Знімки супроводжуються заявкою, що містить такі дані: П.І.Б. автора, назва фото-роботи, вікової групи.

4.6. Фото-роботи переможців прикрасять кімнату для читання - "Читацьке гніздечко" чи вхід до нього у ДНЗ № 8 «Теремок».

4.7. Якщо умови конкурсу, а саме пунктів 4.1, 4.2, 4.3, 4.4, 4.5 будуть порушені, то організатори приймати роботи до участі, не будуть.

4.8. Підсумки конкурсу оформлюються протоколом відповідно до заявки.

V. Нагородження переможців

5.1. На підставі рішення оргкомітету конкурсу, переможці, що посіли призові місця (І, ІІ, ІІІ місце), нагороджуються персоніфікованим Дипломом та цінним подарунком на урочистостях (свята, батьківські збори тощо), що проходитимуть у закладі.

5.2. Учасникам, які не вибороли призові місця, буде оголошена Подяка за участь на веб-сайті закладу чи на інформаційній дошці ДНЗ № 8 «Теремок». Фото у форматі 10х15 см будуть поміщені у альбом, що знаходитиметься у кімнаті для читання - Читацькому гнізді. 

5.3. Для нагородження учасників конкурсу можуть залучатися кошти благодійних фондів, спонсорів, окремих фізичних осіб тощо, що не суперечить

чинному законодавству.

 

Комментариев: 0

Виставка малюнків "Яким я бачу місце для читання"

У дошкільному навчальному закладі № 8 "Теремок" вже готова для перегляду виставка творчих робіт дошкільників із теми "Яким я бачу місце для читання". Конкурс був проведений у рамках соціального проекту «Book Space «Пізнаємо Україну разом», що впроваджується з вересня 2016 року в дошкільному навчальному закладі (яслах-садку) № 8 «Теремок» міста Славутич.

Його автор — Iрина Терещенко, учасниця програми Британської Ради «Активні громадяни» і тренінгу Громадської організації «Чернігів Європейський» та Чернігівського національного технологічного університету, методист із дошкільної освіти міського методичного центру управління освіти і науки Славутицької міської ради Київської області.

Мета проекту: створення простору для ефективного проведення вільного часу, взаємодії батьків та дітей, утвердження в громаді цінності читання книг.

Про соціальний проект читайте тут.

 

 

Всіх охочих запрошуємо  переглянути виставку малюнків.

Просимо вас поділитися своїми книгами. Можливо, саме ваша книга, стане комусь у пригоді: буде поштовхом до пізнання, дасть дружню пораду чи спонукатиме до роздумів. 

Книги мають бути призначені для дітей дошкільного віку чи дорослих, у хорошому стані або нові.

Ви можете відмітити книги дарувальним підписом. 

Комментариев: 0

Вітаємо учасників конкурсу малюнків

Вітаємо  переможців та учасників  конкурсу малюнків «Яким я бачу місце для читання», що проводиться в рамках соціального проекту «Book Space «Пізнаємо Україну разом»  від програми Британської ради ActiveCitizensUkraine - серед вихованців старших вікових груп дошкільного навчального закладу (ясел-садка) № 8 «Теремок».

 

Діти у малюнках зобразили свої мрії про улюблене місце для читання, як його можна наповнити.

 

Для когось - це відпочинок на природі чи своя улюблена кімната з книгами та друзями, а хтось намалював машину, яка перевозить книги у місто чи село, це така собі мобільна бібліотека тощо.  

 

Дякуємо вам, маленькі митці, за вашу любов до книг, фантазію, працелюбство, а також педагогам та батькам, які вміло допомогли вам своїми розповідями, прикладом відобразити задум у малюнках.

 

Мені, як менеджеру проекту, пощастило працювати з партнерами -  завідувачем дошкільним закладом -  Наталіє Миколаївною Федорченко, вихователем-методистом - Примаченко Оленою Євгенівною та координатором конкурсу, вихователем - Ткачук Надією Петрівною. 

 

Вихованці  закладу сфотографувалися в  кімнаті для читання - "Читацькому гнізді" та  отримали призи, дипломи.

 

Запрошуємо вихованців закладу, їх педагогів, батьків узяти участь у фотоконкурсі "Книга у моєму житті".

Пройшов семінар для педагогів "STREAM" - освіта для дошкільнят

24 жовтня в міському методичному центрі пройшов семінар із теми «STREАM-освіта для дошкільнят».

 

Його модератором виступила методист із дошкільної освіти  - Ірина Терещенко.

На ньому були присутні педагоги дошкільних навчальних закладів (вихователі-методисти, вихователі, практичні психологи, інструктори з фізкультури, музичні керівники тощо).

Мова йшла про те, що в Україні створена парціальна програма для дошкільнят “STREAM-освіта, або Стежинки у Всесвіт” (науковий керівник, професор - Крутій К. Л.). Програма зорієнтована на цінності та інтереси дитини, на ампліфікацію дитячого розвитку, взаємозв’язок усіх сторін життя, формування культури інженерного мислення.

 

Натепер програма подана на рецензування та грифування до Міністерства  освіти та науки України. 

 

До авторського колективу програми були залучені І. Стеценко, О. Каплуновська, Т. Грицишина та інші. 

Модератор семінару ознайомила з напрямами освіти, яка між ними різниця, для дітей якого віку підходять.

З'ясували, що для дошкільників та учнів початкової ланки  використовуємо технологію STREAM = Science, Technology, Reading + Writing, Engineering, Arts and Mathematics — акронім слів — природничі науки, технологія, читання + письмо, інжиніринґ, мистецтво, математика. 

 

Слухачі познайомилися з іграми, що розвивають когнітивний розвиток дитини: ТРВЗ (теорія рішення винахідницьких задач, іграми В. Воскобовича, як-от: "Гоеконт", кубиками Зайцева тощо).

 

Під час практик-класу, використавши гарбуза, як основу у грі "Геоконт", зробили на його поверхні різноманітні сюжети: будиночок, цифру, рибку, грибок. 

 

Було запропоновано низку  кінезеологічних вправ до використання з дітьми на розвиток двох півкуль головного мозку.

 Слухачі дійшли висновку, що Arts — дає змогу від милування об’єктом перейти до його пізнання, допомагає вразити, здивувати, задіяти емоції, створити зрозумілі дітям образи, активізувати наочно-образне мислення.

На останок педагогам було запропоновано роботу з стрічкою Мьобіуса та вікторину про рослини, плоди яких ми вживаємо в їжу. 

Вироблено проект рекомендацій. 

Пройшов семінар за участі викладачів Педагогічного інституту Київського університету імені Б. Грінченка

20 жовтня в дошкільному навчальному закладі (яслах-садку) № 8 «Теремок» відбувся семінар для педагогів дошкільних навчальних закладів міста з теми «Особливості впровадження освітньої програми  «Дитина» для дітей від 2 до 7 років у освітній процес дошкільних навчальних закладів міста» за участі авторського колективу вищеназваної програми, а саме: Коваленко Олени Володимирівни,  кандидата педагогічних наук, доцента кафедри дошкільної освіти Педагогічного інституту Київського університету імені Бориса Грінченка, Половіної Олени Анатоліївни, кандидата педагогічних наук, доцента кафедри дошкільної освіти Педагогічного інституту Київського університету імені Бориса Грінченка, Товкач Ірини Євгенівни, кандидата педагогічних наук, старшого викладача кафедри дошкільної освіти Педагогічного інституту Київського університету імені Бориса Грінченка, Гаращенко Лариси Василівни, кандидата педагогічних наук, старшого викладача кафедри дошкільної освіти Педагогічного інституту Київського університету імені Бориса Грінченка та Васянович Ольги Василівни - головного спеціаліста управління освіти і науки Славутицької міської ради, Бардакової Наталії Олександрівни - завідувача міським методичним центром, методиста із дошкільної освіти міського методичного центру Терещенко Ірини Анатоліївни, завідувачів, вихователів-методистів, педагогів дошкільних навчальних закладів міста. 

Зустріч пройшла у формі круглого столу.

З вітальним словом до колег звернулася методист із дошкільної освіти міського методичного центру - Ірина Терещенко. 

Було зазначено, що педагоги нашого міста працюють відповідно до інструктивно-методичних рекомендацій «Про організацію освітньої роботи в дошкільних навчальних закладах у 2017/2018 навчальному році» (Лист Міністерства освіти та науки України від 13.06. 2017 року № 1/9-322), що освіта дітей дошкільного віку здійснюється у межах Базового компонента дошкільної освіти за комплексними і парціальними програмами, рекомендованими МОН України, та іншими видами навчальних видань. 

Отже, кожен із педагогічних колективів нашого міста, обирає собі ті чинні програми, які вподобав. Переважна більшість педагогів міста освітній процес здійснюють саме за програмою «Дитина» чи не з першого видання програми. 

Коваленко Олена Володимирівна розповіла колегам про програму «Дитина»: погляд з історії у сьогодення. 

Мова йшла перші видання програми (1991, 1992, 1993 роки), про доопрацьовану програму у 2003 році та методичні рекомендації до неї. У 2010 році вийшло третє, доопрацьоване та доповнене видання, а у 2016 році методичний комплект - нова освітня програма, методичні рекомендації до неї. 

Акцент  розмови  також був спрямований на сенсорно-пізнавальний супровід сучасної дитини, на необхідність розумового виховання, на вміння педагога викликати у дітей позитивну радість від пізнання, розвиток вмінь дитини емпатійно переживати за близьких, за оточуючих тощо. 

Половіна Олена Анатоліївна, запросила слухачів на позитивну руханку, яку виконали всі охочі та запропонувала більше довідатися про нетрадиційні техніки малювання. 

Слухачам було запропоновано самим навчитися робити на основі основних кольорів гуаші: жовтої, синьої, червоної інші кольори, шляхом змішування фарб та за допомогою губок для миття посуду намалювати веселку, зробити спільний колаж із використанням  ватних дисків та підручних матеріалів тощо. Багато говорилося про вміння педагогів використовувати освітні ситуації якомога частіше: у спільній  та вільній самостійній діяльності педагога з дітьми. 

Про реалізацію завдань і змісту розділу «Мовлення дитини» в практиці освітньої роботи дошкільного закладу, говорила Товкач Ірина Євгеніївна. Загалу було представлено навчальний посібник «Рослини: овочі та фрукти для дітей старшого дошкільного віку та запропоновано інтерактивну гру «Кавун на городі». 

Зупинилася колега і на використанні творчих  завдань та завдань прикладного змісту, розвитку важливого вміння у дитини висловлювати власну думку, обґрунтовувати свій вибір тощо.

Забезпечення здоров’язбережувального характеру фізичного виховання дітей дошкільного віку повідала Гаращенко Лариса Василівна. Вона наголосила на тому, що коли педагоги послідовно і системно реалізують освітні завдання у роботі, то це дає обов’язково якісні зміни у фізичному розвитку дитини.

Завдячуючи Вільчковському  Едуарду Станіславовичу - доктору педагогічних наук, професору, члену–кореспонденту Національної Академії Педагогічних Наук України  і його потужному внеску у розвиток методики фізичного виховання, -найголовніше у роботі педагога - не нашкодити дитині. Колегам, звісно, розумно інтегрувати у освітній роботі і інноваційні технології. 

Також йшлося про подальшу співпрацю між Педагогічним інститутом Київського університету імені Бориса Грінченка та Управлінням освіти і науки Славутицької міської ради.

Ольга Василівна Васянович зазначила про те, що у цьому вбачає перспективу і укладання Договору між обома сторонами дасть можливість розвитку та удосконаленню, об’єднає зусилля щодо спільної взаємодії у царині дошкільної освіти, профорієнтації серед старшокласників міста тощо. 

На завершення круглого столу відбувся обмін примірниками договорів про співпрацю між Педагогічним інститутом Київського університету імені Бориса Грінченка та Управлінням освіти і науки Славутицької міської ради.

Дякуємо Наталії  Миколаївні Федорченко - завідувачу дошкільним навчальним закладом № 8 "Теремок"  колективу, що вона очолює,  за високу організацію заходу, комфортні умови роботи та корисне колегіальне спілкування.

Комментариев: 0

Пройшло засідання інтервізійної групи

18 жовтня в дошкільному навчальному закладі (яслах-садку) № 4 «Марите» пройшло засідання інтервізійної групи в рамках роботи професійної студії «Психологічні родзинки». 
На ньому були  присутні практичні психологи дошкільних навчальних закладів, дитячого будинку "Центр захисту дітей" міста, практичний психолог «Центру реабілітації-дітей інвалідів» Тітаровська О. Б. 
Зустріч була спрямована на проблемні питання, пов’язані з впровадженням інклюзивної освіти в дошкільних навчальних закладах.
Модератором групи виступила  Бродягіна О. Ю., практичний психолог дошкільного навчального закладу № 4 «Марите». 
Слухачі працювали за правилами групи та визначили низку проблемних питань: знання педагогами особливостей дітей з особливими освітніми потребами відповідно до різних нозологій; брак діагностичного інструментарію для обстеження дітей, проведення корекційної роботи тощо; необхідність у веденні роз’яснювальної, просвітницької  роботи з батьками тощо.
Педагоги дійшли висновку, що в освітній роботі з дітьми з особливими потребами  є необхідність у розробці індивідуальних програм розвитку.

Дякуємо адміністрації закладу за комфортні умови роботи. 

Відбувся семінар за участі шеф-редактора управлінських видань MCFER

17 жовтня 2017 року у Славутицькому дошкільному навчальному закладі (ясла-садку) «Центр розвитку дитини» відбулася зустріч із Головою Правління Всеукраїнської громадської організації «Асоціація працівників дошкільної освіти», шеф-редактором управлінських видань МСFER - Ніною Володимирівною Омельяненко, у рамках роботи щорічного постійнодіючого виїзного теоретико-практичного семінару «Профілактика мовленнєвих порушень у дітей дошкільного віку".

На зустрічі були присутні начальник управління освіти і науки Славутицької міської ради  Наталія Петрівна Швець, головний спеціаліст управління освіти і науки Славутицької міської ради Київської області, Ольга Василівна Васянович, методист із дошкільної освіти міського методичного центру управління освіти і науки Славутицької міської ради Київської області, голова місцевого осередку у місті  «Асоціація працівників дошкільної освіти» -  Ірина Анатоліївна Терещенко, завідувачі, вихователі-методисти дошкільних навчальних закладів міста, члени місцевого осередку «Асоціація працівників дошкільної освіти». 

Ніна Володимирівна вручила квитки новим членам "Асоціації працівників дошкільної освіти",  місцевого осередку у місті Славутичі: Івашко Н. І., Масан С. В., Дударенко Д. К. 

Також присутніх було концептуально ознайомлено з тими змінами, які внесені до Закону України № 2145-VІІІ «Про освіту» (прийнятий Верховною Радою України 5 вересня 2017 року).

 Мова йшла про посаду керівника закладу дошкільної освіти — «директор»;  уточнено вікову періодизацію - введено ранній вік; доповнено форми здобуття дошкільної освіти дітей приймають у заклад із одного року (було з 2-х місяців); комплектування груп відбувається лише за віковими ознаками (були ще сімейні та родинні); річний план роботи закладу не погоджують із управлінням освіти; режим роботи закладу не погоджують із органами управління освітою та охорони здоров’я тощо.

Зацікавленість у присутніх викликала презентація електронного журналу (е-журнал) «Практика управління дошкільним закладом» та її рубрик. 

Також Ніна Володимирівна частину розмови спрямувала у площину запитань-відповідей та питанню  ведення діловодства  в дошкільному закладі.

У  присутніх під час зустрічі з’явилося бажання незабаром запросити Ніну Володимирівну до нашого міста і розкрити ті теми, які є цікавими у роботі.

Зустріч пройшла у  дружній, теплій атмосфері. 

Дякуємо Машковській Тетяні Миколаївні (завідувач дошкільним навчальним закладом), вихователю-методисту Кузьміній Тетяні Олександрівні за комфортні умови роботи.

Кімната для читання гостинно приймає відвідувачів

 

Вихованці дошкільного навчального закладу № 8 "Теремок" відвідують кімнату для читання, що функціонує у їх закладі у рамках роботи соціального проекту «Book Space «Пізнаємо Україну разом» від програми Британської Ради «Активні громадяни" ActiveCitizensUkraine. 

 

 

Пройшов один рік із моменту роботи в проекті.

Поспілкуватися про улюблені та нові книжки вихованцям садочку запропонувала вихователь Дуброва Валентина. Малюкам дуже сподобалося слухати казки, розглядати ілюстрації, міркувати. Діти вибрали нову книжку для наступного читання і обговорення.

Вихованці групи вже взяли участь у конкурсі малюнків "Яким я бачу простір для читання", підсумки якого будуть оголошені у жовтні.

Комментариев: 0

Пройшов воркшоп "Як зробити вдалу фотографію"

27 вересня в  приміщенні міського методичного центру всі охочі працівники дошкільних, загальноосвітніх навчальних закладів взяли участь у воркшопі «Як зробити вдалу фотографію».

 

Купний Олександр Валентинович – фотохудожник, містянин розповів тим, хто є адміністраторами сайтів, персональних блогів про репортажну фотографію.

Мова йшла про сучасне технічне забезпечення, характеристики  репортажної зйомки, авто фокус, обробку фотографій у фотошоп.

 

Зазвичай ті, хто робить цей вид документальної фотографії знімає життя певного виховного моменту, заходу, заняття таким, яким воно є: в особах, позах, емоціях.

Говорили про те, що можна одним чи декількома кадрами передати всю атмосферу заходу, про важливість  фотографу думати над ключовими питаннями: що, кого, коли, де, як знімати.

Присутні зазначили про складність репортажної зйомки, про те, що обставини роботи фотографа-адмінстратора сайту не дають можливості і права втручатися в хід подій, розсаджувати людей або змінювати предмети місцями. Все знімається без прикрас, інсценування і оперативно.

 

Отже, адміністраторам  сайтів, блогів слід вчитися приймати рішення про вибір  вдалих фото, їх кількість та якість.

Присутні спробували робити фотографії події у приміщенні та визначали вдалі і менш вдалі фото. Разом дійшли висновку, що як будь-якій мові, мові фоторепортажу треба вчитися і практикувати.

Дякуємо спікеру зустрічі за спілкування та досвід.

 

Абетка маленького славутичанина

Вийшла друком перша тематична абетка для маленьких славутичан (упорядник Терещенко І. А.), що містить інформацію про краєзнавчі, історичні й інші особливості міста Славутича.

 

Видання укладене на основі української абетки. 

Книга містить прислів'я, приказки, вірші, низку розвивальних завдань для дітей, що сприяє їх уважності, кмітливості, фантазії тощо. 

 

Видання підготовлене з нагоди 30-річчя міста Славутича.

Цей посібник передбачає співпрацю, партнерство дорослого та дитини. 

Книга призначена для дітей 6-7 років.

З прийдешнім святом!

 

 Шановні працівники дошкільної освіти!

Прийміть вітанння з прийдешнім професійним святом!

 

У царині дошкільної освіти працюють віддані, справжні та працелюбні колеги. 

Нехай світла любов, щирість, позитив і добро будуть із вами поруч завжди. 

 

Родинного затишку, гармонії у будь-якій справі та радості у кожному дні.

 

Натхнення і здійснення найзаповітніших мрій.

Про плани керівників міських методичних об'єднань

У рубриці  сайту «Плани роботи міських методичних об'єднань» педагоги можуть детально ознайомитися з планами керівників методичних об’єднань, які будуть діяти в 2017-2018 н. р.

 

Запрошуємо педагогів бути активними слухачами.

Про міську акцію

 Міська акція «Екологічна стежина» проводититься щорічно до 2020 року в рамках виконання заходів Програми формування енергетичної та кліматичної свідомості славутичан на 2016-2020 роки, затвердженої рішенням сесії Славутицької міської ради № 50-4-VIІ від 11.12.2015 року. 

Цього навчального року акція триватиме з 01.10. 2017 року по 30.04.2018 року.

 

Запрошуємо колективи дошкільних навчальних закладів взяти участь у номінації акції "Рослини нашого двору".

Комментариев: 0

Про настановче засідання міського методичного об'єднання

12 вересня в дошкільному навчальному закладі № 6 «Крунк» пройшло настановче засідання міського методичного об’єдння "Дефектолог.Info" (далі ММО). 

 

Керівник Акименко І. І., вчитель-дефектолог,  вела мову про інструктивно-методичні рекомендації «Про організацію освітньої роботи в дошкільних навчальних закладах у 2017/2018 навчальному році»; про проект плану роботи ММО на 2017-2018 н. р.; про Лист Міністерства освіти та науки України  від 1від 17.08. 2017 року № 1/11-8268, у якому  вміщено Перелік навчальної літератури, рекомендованої для використання в дошкільних навчальних закладах у 2017-2018 навчальному році за нозологіями.

Дякуємо колективу закладу за сприяння у проведенні засідання.

Комментариев: 0

Про Всеукраїнський День дошкілля

22 вересня 2017 року в Києві, в Палаці дітей та юнацтва (вул. Івана Мазепи, 13) відбудуться урочисті заходи організовані Міністерством освіти і науки України з нагоди Всеукраїнського Дня дошкілля, який започатковано ВГО «Асоціація працівників дошкільної освіти» на виконання рішення І Всеукраїнського з’їзду працівників дошкільної освіти.

 

Для участі в урочистостях запрошуються делегації з усіх регіонів України: керівники обласних, міських, районних департаментів/управлінь освіти і науки, методисти і викладачі інститутів післядипломної педагогічної освіти, вищих навчальних закладів, працівники дошкільних навчальних закладів, голови місцевих осередків ВГО «Асоціація працівників дошкільної освіти». Серед гостей свята будуть присутні науковці НАПН України, провідні розробники програмно-методичного забезпечення дошкільної освіти, корифеї дошкільної справи в Україні.

 

До уваги гостей свята  виставка-презентація новинок, рекомендованих МОН навчальної літератури, виставка новинок навчальної літератури і періодичних видань для педагогів і дітей тощо.

Комментариев: 0

Про місцевий осередок Асоціації працівників дошкільної освіти

 

 Місцевий осередок Асоціації працівників дошкільної освіти у місті Славутичі працює з травня 2016 року.  Зараз наш склад якісно збільшується.

 

У травні - липні 2017 року аби доєднатися до осередку поступило 4 заяви від педагогів нашого міста (Масан С. В., Івашко Н. І., Клименко В. А., Дударенко Д. К.).

 

Наша колега, член Асоціації - Машковська Т. М., побувала на ІІ Всеукраїнському освітньому форумі «Простір GROW UP»  у місті Бердянську Запорізької області. Форум був присвячений питанням теорії та практики інклюзивної освіти в дошкіллі. 

 

У липні 11-18 липня 2017 року в місті Скадовську Херсонської області було проведено VIІІ МІЖНАРОДНИЙ ФЕСТИВАЛЬ ОСВІТНІХ ТЕХНОЛОГІЙ "ПЕРСПЕКТИВА".  Його відвідали члени Асоціації Клименко В. А., Павленко В. С. 

Географія нашої дружньої родини Асоціації  розширилася.  У вересні до нашого місцевого осередку приєдналася колега з Обухівського району - Стопник Л. М.

Комментариев: 0

Про настановче засідання міського методичного об'єднання

8 вересня в дошкільному навчальному закладі № 1 "Калинка" пройшло настановче засідання міського методичного об’єднання "Математична скарбничка" (далі ММО). 

 

На засіданні новопризначений керівник Донець О. М., ознайомила присутніх із інструктивно-методичними рекомендаціями «Про організацію освітньої роботи в дошкільних навчальних закладах у 2017/2018 навчальному році»; про проект плану роботи ММО на 2017-2018 н. р.; про Лист Міністерства освіти та науки України  від 17.08. 2017 року № 1/11-8268, у якому  вміщено Перелік навчальної літератури, рекомендованої для використання в дошкільних навчальних закладах у 2017-2018 навчальному році. 

Колегам були запропоновані  інтерактивні вправи  "Обери фігуру", "Колумбове яйце".

Дякуємо колективу закладу за сприяння у проведенні засідання.

Про настановче засідання міського методичного об'єднання

7 вересня в дошкільному навчальному закладі (яслах-садку) № 4 "Марите" пройшло настановче засідання міського методичного об'єднання (далі ММО) "Музичний водограй".

 

Належну увагу керівник ММО приділила інструктивно-методичні рекомендації «Про організацію освітньої роботи в дошкільних навчальних закладах у 2017/2018 навчальному році».

Було обрано нового керівника ММО - Кулик Олену Олександрівну, музичного керівника ДНЗ № 4 "Марите" та секретаря - Міненко М. М., музичного керівника ДНЗ № 8 "Теремок".

Слухачами було схвалено план роботи ММО на 2017-2018 н. р. Практичні прокази відбудуться в ДНЗ № 6 та в ДНЗ № 4. 

Методист із дошкільної освіти міського методичного центру - І. Терещенко розповіла присутнім про Всеукраїнську громадську організацію "Асоціація працівників дошкільної освіти" та запропонувала перегляд відео матеріалів музичних керівників із м. Кам'янець-Подільського, де проходило засідання Координаційної ради членів Асоціації.

 

Дякуємо адміністрації закладу за комфортні умови роботи для слухачів.

Комментариев: 0

Про настановче засідання методичного об'єднання

6 вересня в дошкільному навчальному закладі (яслах-садку)  № 8 "Теремок" пройшло настановче засідання міського методичного об’єднання (далі ММО). 

 

На засіданні ММО «Диво-гра для малюка» (новопризначений керівник Квачан О. О.) слухачі познаймилися між собоюзасобом  інтерактивної вправи "Давайте познайомимося" .

 

Керівник зазначила про інструктивно-методичні рекомендації «Про організацію освітньої роботи в дошкільних навчальних закладах у 2017/2018 навчальному році». Говорили про проект плану роботи ММО на 2017-2018 н. р.; про Лист Міністерства освіти та науки України  від 17.08.2017 року № 1/11-8268, у якому  вміщено Перелік навчальної літератури, рекомендованої для використання в дошкільних навчальних закладах у 2017-2018 навчальному році, про відеозйомки занять із дітьми раннього віку. 

 

Особливу увагу  було звернуто на те, що в роботі слід використовувати  програми та посібники, що мають гриф Міністерства освіти та науки України та на терміни їх дії.

Про настановчу нараду з вихователями-методистами

5 вересня 2017 року у міському методичному центрі настановчу нараду з вихователями-методистами дошкільних навчальних закладів міста провела методист із дошкільної освіти І. А. Терещенко.

 

Під час наради були обговорені такі питання.

Про нормативно-правове забезпечення функціонування дошкільної освіти та рекомендований Перелік літератури до використання в освітньому процесі у 2017/2018 навчальному році.

 

Про основні заходи роботи дошкільного сектору на 2017-2018 н. р. 

 

Про освітянські заходи в рамках роботи «Асоціації працівників дошкільної освіти» у червні-липні 2017 року.

 

 

Серед рекомендацій засідання вироблені наступні:

Привести навчально-методичне забезпечення освітнього процесу дошкільних навчальних закладів у відповідність до переліку навчальної літератури, рекомендованої Міністерством освіти і науки України до використання у 2017/2018 навчальному році (офіційний веб-сайт Міністерства освіти і науки України (www.mon.gov.ua).

Продовжувати керуватися наказом МОН України від 20.04.2015 № 446 «Про затвердження гранично допустимого навчального навантаження на дитину у дошкільних навчальних закладах різних типів та форми власності» при складанні розкладів навчальних занять.

Використовувати в роботі з дітьми дошкільного віку додаткові освітні програми комплексного і парціального характеру, що мають відповідні грифи Міністерства освіти і науки України або схвалені науково-методичною радою КВНЗ КОР «Академія неперервної освіти» та забезпечувати підготовку педагогів до їх використання.

Підтримати вступ педагогів дошкільних навчальних закладів у члени громадської організації «Асоціація працівників дошкільної освіти»  міського осередку у місті Славутичі.

Комментариев: 0

Про настановче засідання міського методичного об'єднання

4 вересня в дошкільному навчальному закладі (яслах-садку) «Центр розвитку дитини» пройшло настановче засідання міського методичного об’єднання "Фантазії образотворчості" (далі ММО). 

 

На засіданні ММО, що провела Кузьміна Т. О., - вихователь-методит дошкільного навчального закладу, слухачів  ознайомили  з інструктивно-методичними рекомендаціями «Про організацію освітньої роботи в дошкільних навчальних закладах у 2017/2018 навчальному році»;  говорили про проект плану роботи ММО на 2017-2018 н. р.; про Лист Міністерства освіти та науки України  від 17.08. 2017 року № 1/11-8268, у якому  вміщено Перелік навчальної літератури, рекомендованої для використання в дошкільних навчальних закладах у 2017-2018 навчальному році.

Значна увага була приділена повідомленню про основні положення загальноміського вернісажу  дитячої творчості "Чарівний дивосвіт барв рослин нашого двору" та інформації про виставку малюнків із теми "Я люблю свій рідний край", що присвячена 85-річчю Київської області.  Виставку малюнків планується провести у листопаді 2017 року в приміщенні міського методичного центру. 

 Дякуємо адміністрації закладу  за сприяння у проведенні засідання.

 

Про настановче засідання міського методичного об'єднання

 

4 вересня в дошкільному навчальному закладі (яслах-садку) «Центр розвитку дитини» пройшло настановче засідання міського методичного об’єднання (далі ММО). 

 

На засіданні ММО «Фізкультурна мозаїка» (керівник Якушева О. В.) ознайомила присутніх із інструктивно-методичними рекомендаціями «Про організацію освітньої роботи в дошкільних навчальних закладах у 2017/2018 навчальному році»; говорили про проект плану роботи ММО на 2017-2018 н. р.; про Лист Міністерства освіти та науки України  від 17.08. 2017 року № 1/11-8268, у якому  вміщено Перелік навчальної літератури, рекомендованої для використання в дошкільних навчальних закладах у 2017-2018 навчальному році.

Значна увагу була приділена прийдешньому міському спортивному святу  під назвою "Ми діти твої, Україно!", що традиційно буде проведений у березні 2018 року.

Дякуємо адміністрації закладу за сприяння у проведенні засідання.

Про програмно-методичне забезпечення

 Колеги! Завантажуйте комплексні та парціальні  програми, що рекомендуються до використання Міністерством освіти та науки України у 2017-2018 н. р.  за посиланням https://imzo.gov.ua/osvita/doshkilna-osvita/programno-metodichne-zabezpechennya/

Про міський вернісаж дитячої творчості

Запрошуємо вихованців дошкільних навчальних закладів мсіта до участі у вернісажі.

Положення про вернісаж дитячої творчості 

«Чарівний дивосвіт рослин нашого двору»

 

1. Загальні положення

Організаторами вернісажу дитячої творчості «Чарівний дивосвіт рослин нашого двору» (далі – вернісаж) є управління освіти і науки Славутицької міської ради та міський методичний центр.

2. Мета та завдання вернісажу

2.1. Метою вернісажу є інформаційно-методична та культурно-освітня підтримка впровадження заходів Програми формування енергетичної та кліматичної свідомості славутичан у рамках реалізації Плану дій Грантового Проекту Європейської Комісії в м.Славутичі «Пілотний проект з реалізації Плану дій сталого енергетичного розвитку м.Славутича до 2020 року – здійснення термомодернізації 2-х муніципальних об'єктів бюджетної сфери» (далі – Грантовий проект ЄС).

2.2. Завдання вернісажу: 

- формування системи знань та екологічної культури дітей дошкільного віку стосовно відповідального ставлення до природи як універсальної, унікальної цінності, привернення уваги до збереження природних ресурсів; 

- виховання мотивів, потреб, звичок екологічно доцільної поведінки як показника духовного розвитку особистості, пропагування активної життєвої позиції сучасного європейця;

- виявлення та підтримка активних, талановитих дітей, залучення їх до творчої діяльності;

- стимулювання професійної активності педагогів. 

3. Порядок і терміни проведення вернісажу

3.1. Вернісаж проводиться протягом 2017/2018 навчального року в ІІ етапи:

- І етап (відбірковий). Проводиться на локальному рівні в кожному дошкільному навчальному закладі міста до 01.12.2017 року.

- ІІ етап (міський). Триває з 01.12.2017 до 28.02.2018 року. Останній день подання робіт – 28.02.2018 року.

3.2. Для проведення І та ІІ етапів утворюються відповідні оргкомітети вернісажу.  Його склад затверджується наказом керівника закладу. 

3.3. Оргкомітет ІІ етапу:  Бардакова Н. О., завідувач міського методичного центру, Терещенко І.А., методист із дошкільної освіти міського методичного центру,  Громовик Н. П., методист міського методичного центру. 

3.4. Оргкомітет та його повноваження:

- доводить до відома навчальних закладів Положення про проведення вернісажу;

- визначає пам’ятні подарунки та організовує висвітлення ходу вернісажу в засобах масової інформації та на сайті міського методичного центру, його ресурсах-супутниках, веб-ресурсах Грантового проекту ЄС.

3.5. Результати вернісажу узагальнюються в електронний та друкований каталоги, розміщуються на веб-ресурсах Грантового проекту ЄС, веб-сторінках із енергозбереження веб-сайтів установ та закладів міста, веб-сайті міського методичного центру, міській виставці в рамках Європейських днів сталої енергії. Дитячі роботи не рецензуються і не повертаються.

3.6. Дитячі роботи та заявки на участь у вернісажі подаються до організаційного комітету ІІ етапу вернісажу до 28.02.2018 року.

3.7. Роботи супроводжуються заявкою, що містить такі дані: прізвище, ім’я, вік дитини повністю: день, місяць, рік народження та вікову категорію: 5-6 р., 6-7 р., назва роботи, назва дошкільного навчального закладу, а також повністю П.І.Б. педагога чи особи, яка підготувала дитину. 

4. Учасники   вернісажу  

До участі у вернісажі запрошуються вихованці дошкільних навчальних закладів. Вернісаж проводиться за двома віковими категоріями: перша – 5-6 років; друга – 6-7 років.

5. Вимоги до робіт та їх оцінювання

5.1. У 2017/2018 навчальному році до участі у вернісажі подаються роботи з малювання. 

5.2. Роботи можуть виконуватися в будь-якій художній техніці, будь-якими матеріалами: олівцями, крейдою, гуашшю, фарбами, пастеллю, фломастерами і таке інше. Жанри живопису можуть бути будь-якими.

5.3. Роботи приймаються лише у стандартному розмірі  20 х 30 см. (у форматі А4), на білому або кольоровому папері без рамки та паспарту.

5.4. Роботи можуть бути придатними для демонстрації на вертикальній та горизонтальній  площині.     

5.5. Дошкільні навчальні заклади до оргкомітету ІІ етапу подають не більше трьох робіт від кожної вікової категорії за вибором закладу. Загалом подається не більше шести робіт. 

5.6. До участі у вернісажі можуть надаватися індивідуальні та колективні роботи. Колективні роботи будуть нагороджені одним призом та відзначені одним дипломом.

5.7. До кожної  роботи має бути прикріплена друкована інформація на аркуші паперу 4 х 8 см., 11 шрифтом Times New Roman,  через 1, 0 інтервали. У ній зазначають: назву роботи, ім'я та прізвище дитини, вік дитини повністю (5 років, 4 місяці 2 дні), назву закладу освіти, ім'я, по батькові та прізвище педагога чи особи, яка підготувала дитину, місце її роботи. Ця  інформація розміщується на роботі з правого боку, внизу.

5.8. Якщо оргкомітетами дошкільних навчальних закладів будуть порушені вимоги до робіт, то оргкомітет ІІ етапу автоматично їх не прийматиме до участі у фінальному вернісажі. 

6. Нагородження учасників 

6.1. На підставі рішення оргкомітету вернісажу учасники нагороджуються дипломами  та пам’ятними подарунками. 

6.2. Педагоги, які підготували учасників ІІ етапу, нагороджуються подяками.

6.3. Для нагородження учасників вернісажу можуть залучатися кошти благодійних фондів, спонсорів, окремих фізичних осіб тощо, що не суперечить чинному законодавству.

 

Комментариев: 0

Мелодії осені

Тиха хода осені рухається парками, скверами, гаями. Її подих відчувається всюди. 

Золотоволоса осінь вплітає свої фарби у берізки, осики, клени. Ніжать око осінні майори, хрезантеми, айстри.

 

Ще будуть погожі теплі дні, але такого палючого сонечка і гарячого повітря почекаємо до нового літа.  

 

 

Отже, у баннері Музика, слухайте мелодії від Людовіко Ейнауді – італійський композитор-неокласик, що відомий своїми композиціями до фільмів «1+1», «Самба» та інших.

Абель Корженьовскі дарує свої нотки журлинок у мелодіях цієї пори року.

Про серпневу конференцію

29 серпня  пройшла серпнева конференція педагогічних працівників. Учасники конференції працювали у формі  панельної дискусії з теми «Використання науково-методичного забезпечення у царині дошкільної освіти: виклики та досягнення сьогодення".

 

Модератором дискусії була методист із дошкільної освіти міськьго методичного центру  Ірина Терещенко. Подаємо тези дискусії.

 

Навчально-методичний супровід дошкільної ланки розробляється згідно з положеннями законів України «Про освіту», «Про дошкільну освіту» тощо, а її зміст  визначається Базовим компонентом дошкільної освіти, здійснюється за комплексними, парціальними програмами та іншими видами навчальних видань.

Освітня програма – це навчальне видання, що визначає зміст, обсяг, вимоги до результатів освітньої роботи. На слайді зображено рамку, що умовно являє собою стандарт, від якого відступати не можна. Змістом дошкільної освіти є оновлені чи нові програми, методичні розробки тощо.

 

У 2017-2018 н. р. набувають чинності: оновлена комплексна програма «Українське дошкілля» (Олександра Білан), програма розвитку дітей старшого дошкільного віку «Впевнений старт» у новій редакції.

Парціальні програми, що пройшли грифування у Міністерстві освіти та науки України, їх понад 24 назви, дозволяють педагогам успішно, поглиблено, якісно реалізовувати інваріантну (фізкультурно-оздоровчий напрямок, комунікативно-мовленнєвий, художньо-естетичний), варіативну складову (шахи, навчання комп’ютерної грамотності, іноземної мови, хореографії).

Присутні обговорили два ключових питання:

Що і як треба зробити аби навчально-методичне забезпечення дошкільної освіти було якісним?

Якими  сучасними підходами  у освітній роботі має керуватися педагог при роботі з дітьми? 

 

Рекомендації

 

При використанні програм, посібників у освітній роботі з дітьми дошкільного віку тощо дотримуватися вимоги наявності грифів: «Рекомендовано Міністерством освіти та науки України», «Затверджено Міністерством освіти і науки України» або мати відмітку «Схвалено для використання в дошкільних навчальних закладах». 

Зважаючи на Лист МОН України «Щодо розроблення програм для дошкільних навчальних закладів» від 27.05. 2010 року № 1/9-369 та з метою дотримання рекомендацій про які йдеться у ньому, вбачаємо: надати перевагу науково-методичним радам обласних (міських) інститутів післядипломної педагогічної освіти розгляд питання щодо схвалення для використання в дошкільних навчальних закладах певного регіону парціальні, експериментальні, регіональні (локальні) програми, що апробуватимуться на регіональному та місцевому рівнях.

До чинних комплексних програм чи програми, яку колектив обрав у використанні під час освітньої роботи з дітьми, в першу чергу необхідно керуватися і використовувати методичні рекомендації до програми, та згодом доповнити їх конкурентоспроможними посібниками, робочими зошитами, альбомами, хрестоматіями, що підсилюють і розкривають, доповнюють повний зміст розділів чинної програми.

Продовжувати педагогам вибудовувати індивідуальну програму розвитку кожної дитини та здійснювати освітній процес на засадах особистісно зорієнтованої педагогіки співробітництва, орієнтуватися на природну активність дошкільника, процеси їх психологічного та фізіологічного дозрівання, навчати їх елементам роботи у команді, формувати свідомість, самосвідомість. Виховувати дитину, яка вміє критично мислити, ефективно спілкуватися.

Комментариев: 0

Про перелік навчальної літератури

Лист МОН від 17.08.2017 № 1/11-8268 “Про Перелік навчальної літератури, рекомендованої Міністерством освіти і науки України для використання у дошкільних навчальних закладах у 2017/2018 навчальному році”

 

Завантажити на сайті Інституту модернізації змісту освіти

Комментариев: 0

Про графік настановчих засідань міських методичних об'єднань

Повідомляємо педагогів нашого міста про  графік настановних засідань методичних об’єднань.

«Фізкультурна мозаїка» (для інструкторів із фізкультури) – 04.09. о 12.00, методичний кабінет  ДНЗ «Центр розвитку дитини»

«Фантазії образотворчості» - 04.09. о 13.00, методичний кабінет ДНЗ  «Центр розвитку дитини»

«Диво-гра для малюка» - 06.09. о 13. 00, музична зала ДНЗ № 8 «Теремок»

«Музичний вернісаж» (для музичних керівників) – 07.09. о 12.30, музична зала ДНЗ № 4 «Марите»

«Математична скарбничка» - 08.09. о 13. 00, методичний кабінет ДНЗ № 1 «Калинка»

«Абетка медичної сестри» (для медичних сестер) - 08.09. о 13.00, медичний кабінет ДНЗ № 8 «Теремок»

«Дефектолог. Info» (для вчителів-логопедів, вчителів –дефектологів) – 12.09. о 14. 00 кабінет тифлопедагогів ДНЗ № 6

 

***«Управлінський діалог. Next» (для завідувачів та вихователів–методистів) настановочго засідання не передбачено.

Дошкільним навчальним  закладам буде надіслано проект плану роботи міського методичного об’єднання для обговорення та корекції.

 

Про презентацію програми "Впевнений старт"

21 серпня 2017 року о 15:00 за технічної підтримки Освітнього порталу “Педагогічна преса” у режимі онлайн відбудеться презентація нової редакції освітньої програми для дітей старшого дошкільного віку «Впевнений старт».

 

Підготовлено нову редакцію освітньої програми для дітей старшого дошкільного віку «Впевнений старт» (лист МОН України про надання грифу «Рекомендовано Міністерством освіти і науки України» № 1/11-7684 від 01.08.2017 р.), а також повний комплект навчально-методичного забезпечення для ефективного її впровадження:

 

«Впевнений старт: книга вихователя» (методичні рекомендації, перспективне, календарне планування у 3-х частинах),

«Впевнений старт: книга дошкільника» (навчальне видання у 3-х частинах),

«Впевнений старт: альбом художньо-творчої діяльності» (навчальне видання у 3-х частинах).

 

Під час презентації буде представлено:

оновлену програму;

концептуальні підходи щодо особливостей її впровадження;

навчально-методичний комплект до програми;

сучасну модель науково-методичної підтримки педагогів-практиків, які працюватимуть за програмою «Впевнений старт» та батьків вихованців.

Долучитись до перегляду можна в день трансляції на сторінці Освітнього порталу “Педагогічна преса”. Згодом відео буде доступне в записі. Реєстрація для перегляду не потрібна.

 

Інформаційний контент навчально-методичного забезпечення до програми розміщуватимуть на порталі «vstart.com.ua».

Комментариев: 0

Про черговий номер журналу "Дошкільне містечко"

Шановні читачі, дописувачі!

 

З’явилася електронна версія журналу «Дошкільне містечко» № 6. 

 

Редакційна колегія звертається до читачів із проханням поділитися досвідом роботи з питання випуску локальних електронних чи друкованих журналів. 

 

Свіжу версію журналу можна знайти у рубриці  Журнал "Дошкільне містечко", обравши зображення певного номеру видання. Завантажуйте його та читайте.

 

Дякуємо всім авторам свіжого випуску за співпрацю, вміння ділитися досвідом, спілкування.

 

З повагою, головний редактор Ірина Терещенко

Комментариев: 0

Мальовані чари Віолетти Борігард

У рубриці "Відеофайли" запрошуємо переглянути новий фільм про художницю Віолетту Борігард.

 

Художні роботи Віолетти вражають яскравим поєднанням кольорів, загадковістю сюжету, оригінальністю в зображенні героїв.

 

Ї ї люстрації — поєднання фантазійності і сучасності.

 

Про художницю читайте в журналі "Дошкільне містечко" № 6, 2017, що незабаром з'явиться на сайті.

Комментариев: 0

Архів матеріалів за 2012-2015 роки шукайте на сайті методиста

Славутицького міського методичного центру Ірини Терещенко