Оголошення

Шановні читачі! Дякуємо вам за  пильність і увагу до контенту сайту "Дошкільне містечко".

З нового 2019 року, ви  можете читати  новини лише на цьому сайті

0 Comments

З прийдешнім Новим роком!

0 Comments

Акція "Подаруй книгу" - завершилася!

У грудні 2018 року у дошкільному навчальному закладі (яслах-садку) № 8 "Теремок" - центрі Софії Русової проходила акція "Подаруй книгу".


Небайдужі містяни подарували у Кімнату для читання 13 книг із дарувальними підписами.

Вони різножанрові: казки, оповідання, вірші тощо, для дітей та дорослих.

Акція вже втретє проводиться в рамках роботи соціального проекту  Book Space «Пізнаємо Україну разом».


Дякуємо учасникам за подарунки.

Запрошуємо вихованців, педагогів, батьків на ранкові та вечірні читання у Кімнату для читання. 

Ми вітаємо прагнення містян, колег, батьків щодо виховання поважного ставлення дітей до книг і нагадуємо, що їх можна дарувати у Кімнату для читання протягом навчального року.

0 Comments

Цікавинка для читачів буккросингового будиночку

Затишно і тепло було маленьким читайликам цього дня біля буккросингового будиночку, що нещодавно відкрився в дошкільному навчальному закладі (яслах-садку) № 8 «Теремок» - центрі Софії Русової. 

 

Напередодні свята Святого Миколая малюки тішилися з того, що магія мрії книголюбів садочку - збулася.  Адже, у будиночку оселилася нова іграшка-оберіг: сова - символ мудрості і пізнання, допомоги в навчанні. 

Закладу цю іграшку  подарували педагоги дошкільного навчального закладу № 72 "Центр розвитку дитини" м. Чернігова (завідувач закладом Кутеньова Наталя). 

Дякуємо нашим колегам за подарунок, приємність і переймання ідеями. 

Іграшка відображає соціальну-побутову ігрову дію - сову, яка тримає книжку. 

Менеджер проекту соціальної  дії Book Spase "Пізнаємо Україну разом" -  Ірина Терещенко, методист із дошкільної освіти міського методичного центру, розповіла дітям про будиночок, де мешкають книги, познайомила дітей з новою жителькою  будиночка - совою. Кожен із дітлахів привітався з нею, показавши їй книжку, яку принесли для обміну. Малеча з задоволенням  обирала собі книжки для читання. 

Вихователь закладу - Світлана Харченко, розповіла про книжку, яку зробила її колишня вихованка і яку трепетно передали  в дарунок у  Кімнату для читання.  

Маємо надію, що іграшка  буде заохочувати малюків та їх батьків приходити до будиночку для обміну і читання  книг.  

Запрошуємо до будиночку для заміни книг на ті, що вподобали. Нагадуємо, що у садочку проходить акція "Подаруй книгу". Прохання: книги, що ви даруватимете мають бути для дітей дошкільного віку чи дорослих, у хорошому стані чи нові. 

Книги можна передати Рубан В. В., практичному психологу закладу.

При бажанні книгу можна підписати дарувальною адресою.

Маємо надію на активну участь і дякуємо за небайдужість!

0 Comments

Про події від Всеукраїнської громадської органзації "Асоціація працівників дошкільної освіти"

7 грудня, у місті Києві, -  Інна Кіндратець, старший викладач кафедри педагогіки, психології і корекційної освіти Рівненського ОІППО, головний редактор Платформи професійного розвитку EdManagement, канд. пед. наук,  обговорювала тему "Використання технології складання інтелектуальних карт у освітньому процесі".

 

Член асоціації місцевого осередку працівників дошкільної освіти - О. Красковська, вихователь дошкільного навчального закладу № 4 "Марите",  долучилася до цієї  зустрічі та детальніше дізналася про технологію Mind Mapping: джерела, концептуальні засади, правила складання; інтелектуальну карту як інструмент планування освітнього процесу на засадах інтеграції; складання інтелектуальної карти — практична робота в групах тощо.

 

 13 – 14 грудня  відбулася Координаційна рада у м. Бровари, що в Київській області. На ній була присутня І. Терещенко, голова місцевого осередку асоціації працівників дошкільної освіти нашого міста. 

Два дні роботи були сповнені зустрічей, відкриттів, емоцій. 

 

   Професійне зростання колег, що побували на засіданні, стверджує просту педагогічну істину: завжди є можливості до вдосконалення, бажання створювати великі і малі педагогічні речі, вміння щедро ділитися своїми талантами. 

Як присутня на цьому зібранні, хочу передати слова вдячності: Оксані Мельник - начальнику управління освіти та науки Броварської міської ради, Ірині Туник, начальнику відділу дошкільних, позашкільних закладів та  виховної роботи управління освіти та науки Броварської міської ради, всій педагогічній спільноті  дошкільної освіти міста, за радість спілкування, нові враження, самобутність, навчання, окриленість. Л. Погорєловій, заступнику голови Правління, за інформаційну підтримку, вмілу координацію робочих питань,  Н. Омельяненко - голові правління ВГО "Асоціація працівиків дошкільної освіти" за  безкінечну віру у кожного з педагогів.

0 Comments

Пройшло чергове засідання міського методичного об'єднання

7 грудня в приміщенні дошкільного навчального закладу (ясел-садка) № 1 "Калинка" пройшло чергове засідання міського методичного об'єднання (далі ММО) «Абетка медичної сестри». 

 Керівник, ММО Кравченко Л. Л., озвучила тему засідання "Роль медичної сестри в комплексній роботі з оздоровлення дітей дошкільного віку".

 

Про основні засади "Формування здорової свідомості особистості"  говорили інструктор із фізкультури  Пінчук Т.М., медичні сестри Пастушина А.М., Бочкар І. М., зазначивши про основні складові здоров'я. 

 

Зі слухачами провели декілька інтерактивних вправ на знання деяких складових основних засад "Санітарного регламенту для дошкільних навчальних закладів".  Також їх об'єднали в три умовні групи, запропонувавши  розглянути таблицю, в якій наведені "зняті" показники частоти серцевих скорочень дітей під час заняття з фізкультури. Завдання  було практичного характеру та потребувало на основі таблиці накреслити пульсову криву та охарактеризувати її.

 

Емоційною  була для слухачів дихальна гімнастика «В осінньому лісі».

Присутні переглянути фільм про систему оздоровчих заходів у  дошкільному навчальному закладі № 1 "Калинка".

 

Інструктор із фізкультури Пінчук Т.М.,  із 2006 року працює над впровадженням силової гімнастики. Нею створена  адаптована програма для дітей 5-6 років життя, які відносяться до основної фізкультурної групи. Заняття за даною програмою передбачають використання нетрадиційного інвентарю, який виготовляється педагогами у співпраці з батьками та дозволяє проводити заняття з  "сухого" плавання навіть при відсутності гарячої води.

 

Про систему оздоровчих і загартувальних заходів у "Калинці" на навчальний рік розповіли: керівник ММО Кравченко Л.Л., інструктор із фізкультури Пінчук Т.М., медичні сестри Пастушина А.М., Бочкар І. М.

 

Дякуємо колективу "Калинки" за комфортні умови роботи та якісно підготовлене засідання.

0 Comments

Пройшло чергове засідання міського методичного об'єднання

6 грудня в приміщенні дошкільного навчального закладу (ясел-садка) № 4 "Марите" пройшло чергове засідання ММО “Управлінський діалог. Next” (керівник ММО - Івашко Н. І., завідувач закладом).

На засіданні була присутня спеціаліст управління освіти О. В. Васянович.

Дошкільний сектор міського методичного центру продовжує співпрацю з педагогами Київського університету ім. Б. Грінченка, активно запрошуючи викладачів цього вищого навчального закладу для обміну досвідом. 

Цього разу на засідання ММО приїхала Олена Анатоліївна Половіна, доцент кафедри дошкільної освіти Педагогічного інституту Київського університету ім. Б.Грінченка, кандидата педагогічних наук. Вона провела майстер-клас із теми «Формування художньо-естетичної компетенції у дітей дошкільного віку: управлінсько-методичний аспект".

Свіжі теоретичні засади питання, інтерактивні вправа "Метод вільних асоціацій" практичне вправляння, спілкування - були основними дієвими точками відліку під час зустрічі. 

Пані Олена говорила про  методичний супровід у площині «Дитина – Мистецтво», що має здійснюватися через аудіальний, кінестетичний та візуальний аналізатори дітей, на основі  здобуття ними простого сенсорного досвіду. Цікавим методом при організації роботи з образотворчої діяльності  є метод креативної структурованої імпровізації, що передбачає  використання такого інструменту, як зерно образотворення, налаштування на бачення внутрішнього персонажу, уявлення, що може трапитися із зерном образу. 

На сучасному етапі в освітньому процесі відбувається зміна орієнтирів: від відтворення до образотворення. Про це теж велася розмова. 

Звісно, основним меседжем зустрічі було: спрямування педагогів на автономність у реалізації завдань освітньої лінії «Дитина у світі культури».

Завідувачі та вихователі-методисти самі повправлялися у малюванні повітряними кульками, обмінялися враженнями, задали запитання модератору. Саме цей управлінсько-методичний аспект - вправляння дав можливість слухачам відчути, ймовірні, сильні та слабкі сторони роботи педагогів.  Слухачі  виявили бажання подальшої співпраці з Оленою Анатоліївною та викладачами університету, подякували за цікаву зустріч. 

Дякуємо колективу "Марите" за комфортні умови роботи для слухачів. 

0 Comments

Запрацював буккросинговий будиночок

У  дошкільному навчальному закладі (яслах-садку) № 8 «Теремок» - центрі Софії Русової, у холі, біля кабінету завідувача - Федорченко Наталії, яка є партнером соціального проекту «Book Space «Пізнаємо Україну разом», відкрився буккросинговий дерев’яний будиночок. Більше фото тут.

 

Його призначення — популяризація книг і читання серед дорослих і дітей, вільна бібліотека для їх обміну. Головне правило буккросингу — замість книги, що ви взяли і хочете прочитати, необхідно принести будь-яку іншу. Емблемою буккросингу є  зображення книжки, що «біжить» та має ручки і ніжки.

 

Жваву метушню здійняли малюки, які з допитливістю роздивлялися дивовижу - дерев'яний теремочок із віконцями-дверцятами,  вибирали і переглядали книги, які вже «поселилися» в будиночку. Всі книги, які діти принесли, були  обміняні на ті, що викликали у них інтерес. 

Інсталяція зроблена місцевим майстром, що має золоті руки — Симоновим Олексієм і приваблює своєю естетичністю. Будиночок виготовлений з різних порід дерев: сосни, дуба, вільхи, липи. 

 

 

«Ми дуже раді з того, що у дошкільному закладі з’явився такий буккросинговий будиночок, — каже менеджер і розробник соціального проекту «Book Space «Пізнаємо Україну разом», учасниця програми Британської Ради #ActiveCitizensUkraine «Активні громадяни», — Ірина Терещенко, методист  міського методичного центру з дошкільної освіти управління освіти та науки Славутицької міської ради. Про його появу мріялося з моменту відкриття Кімнати для читання, що функціонує у закладі з 2016 року, хоча  полицю для буккросингу у ній було організовано відразу. 

 

 

У наш динамічний час інформаційних технологій у дорослих постають риторичні запитання: - Як спонукати дитину полюбити книгу? Як спонукати її до читання? Пропонувати дітям читати книжки, і не читати їх самим – це нечесно, це не працює. Тому батьки, дідусі, бабусі, сестрички чи братики мають подавати  малечі  приклад  ціннісного  ставлення  до книги. Це дуже важливо для розвитку особистості дитини і, відповідно, для їхнього майбутнього». 

 

 

Отже, маємо надію, що будиночок «заживе» своїм цікавим життям: книги будуть подорожувати, а читачі – читати. Перші надходження для обміну вже розійшлися до охочих, отож ласкаво запрошуємо до будиночку для буккросингу. Чекаємо на обмін та його поповнення свіжими книгами. 

 

 

0 Comments

Завершився локальний етап вернісажу дитячої творчості

 

Нагадуємо, що у закладах дошкільної освіти  міста  продовжується вернісаж дитячої творчості "Чарівний дивосвіт  лікарських рослин".

 

03.12.2018 року І (відбірковий) етап завершує свою роботу на локальному рівні, тобто в закладах, а  ІІ етап  триває з 03.12.2018 до 28.02.2019 року.

Останній день подання робіт – 28.02.2019 року.

0 Comments

Мелодії зими

Календарна зима наступила. Якій їй бути? З  густими туманами чи порошами, часом відлигами, дивовижними намальованими філігранними візерунками на склі вікон тощо. Льодяні прозорі кристали магічно заворожують погляд і відпускають його тоді, коли ви пізнаєте цю красу. Поспостерігаємо за погодними явищами і почуємо гудіння завірюхи, потріскування морозу, шепотіння сніжинок, що м'яко падають на землю.

 

Ми підготували для відвідувачів сайту у розділі "Музика" деякі мелодії. 

 

Слухаємо Джона Уільямса з кінофільму «Один вдома» та інструментальну версію відомої пісні «Let it Snow».

0 Comments

Відбулося чергове засідання міського методичного об'єднання

 22 листопада в дошкільному навчальному закладі "Центрі розвитку дитини" пройшло чергове засідання міського методичного об’єднання (далі ММО) «Дефектолог. Info». 

 

Керівник  ММО, Лазаренко О. І., учитель-логопед цього ж закладу, ознайомила присутніх із порядком денним. Слухачі переглянули  відео-презентацію про просодичні порушення мовлення та відео-заняття про обстеження дітей молодшого віку з просодичними порушеннями, що запропонувала Прядко О.О., учитель-логопед.

 

Також педагоги ознайомилися з  виставкою дидактичних ігор та посібників «Скарбничка ідей» для організації та вдосконалення процесу корекційно-розвивального навчання, що підготувала Олена Олександрівна. Вони виготовлені педагогом власноруч із фетру, мають естетичний вигляд і багатофункціональні.

Дякуємо колегам із «Центру розвитку дитини» за сприяння у роботі та комфортні умови. 

0 Comments

Запрошуємо до акції

Шановні друзі! 

Напевно, у кожного з вас є книги, що ви прочитали?!

 

Запрошуємо всіх охочих взяти участь у акції «Подаруй книгу».

 

Акція проводиться в рамках роботи соціального проекту "Пізнаємо Україну разом", що проходить вже втретє в  дошкільному навчальному закладі № 8 "Теремок" протягом грудня 2018 року.

 

Можливо, саме ваша книга стане комусь у пригоді: буде поштовхом до пізнання, дасть дружню пораду чи спонукатиме до роздумів тощо. 

Прохання: книги, що ви даруватимете  мають бути для дітей дошкільного віку чи дорослих,  у хорошому стані чи нові. 

 

 

Книги можна передати Рубан В. В., практичному психологу закладу.

 

Маємо надію на активну участь і дякуємо за небайдужість! 

0 Comments

Відбулося засідання міського методичного об'єднання

21 листопада в приміщенні музичної зали дошкільного навчального закладу (ясел-садка) № 6 "Крунк" пройшло чергове засідання міського методичного об'єднання (далі ММО) "Скарбничка вихователя спеціалізованої групи".

Керівник ММО  - Вишневецька Т.Д.,  зазначила про перебіг зібрання. Отже, колеги побачили відкритий перегляд  індивідуальної корекційної роботи з дитиною, що провела Грук С. М., вихователь «Крунка».

 

Презентація-консультація про міні-геокешинг «Пошуки скарбів»,  допомогла присутнім засвоїти елементарні засади використання вправ цієї технології у роботі з дошкільниками. Інтерактивні вправи сприяли розвитку пізнавальних інтересів слухачів.

Дякуємо колегам "Крунка" за комфортні умови роботи зібрання.

 

0 Comments

Відбулося чергове засідання міського методичного об'єднання

16 листопада в  дошкільному навчальному закладі (яслах-садку) № 8 "Теремок"- центрі Софії Русової, пройшло чергове засідання міського методичного об'єднання (далі ММО) "Диво-гра для малюка".

 

Керівник ММО - Квачан О. О. познайомила присутніх із порядком засідання. 

 

Слухачі переглянули та обговорили відео-заняття з розвитку мовлення та сенсорно-пізнавальних компетенцій «Осіння подорож» із дітьми раннього віку (провела Квачан О. О). Присутні виразили свої враження від побаченого, подякували за заняття, відмітили якісну підготовку до ньоuj.  Зазначили про вмілу мотивацію дітей.

Також колеги обмінялися думками щодо  використання дидактичних іграшок та чому дитину потрібно навчати гратися? Таку відео-презентацію підготувала Сердюк М. П., вихователь дошкільного навчального закладу № 8 "Теремок".

Обговорили  питання  щодо образних іграшок: як зберегти інтерес до них. Охочі розповіли  про  вправи – привітання, що дуже люблять діти раннього віку. Серед них малі фольклорні жанри, ритмічні вірші, заклички тощо. 

 

Дякуємо колегам із "Теремка" за комфортні умови роботи засідання, а практичному психологу  Рубан В. В., за вдало зроблену відеозйомку.

0 Comments

Відбулося чергове засідання міського методичного об'єднання

15 листопада в дошкільному навчальному закладі (яслах-садку) № 8 "Теремок"- центрі Софії Русової, пройшло чергове засідання міського методичного об'єднання (далі ММО) "Математична скарбничка".

 

Відкритий перегляд заняття з математики з дітьми  старшого дошкільного віку «Лунтик у гостях у дітей» провела вихователь Голубцова Л. М.   

Після його завершення, вона зробила самоаналіз заходу. Присутні  подякували вихователеві, відмітили велику підготовчу  роботу, задали запитання. Для багатьох присутніх  використання елементів інноваційної педагогічної технології М. Зайцева "Столік"  було новим.

З відео-презентацією «Про педагогічну технологію М. Зайцева «Столік» та розв'язання задач», присутніх ознайомила Яковчук Л.В., вихователь дошкільного навчального закладу (ясел-садка) № 8 «Теремок».

 

Керівник ММО - Донець О. М., вихователь дошкільного закладу № 1 "Калинка",   залучила слухачів  до  математичних цікавинок про особливості використання даної технології.

 

Дякуємо колегам із "Теремка" за комфортні умови роботи,  Примаченко О. Є. - вихователю-методисту закладу,  за технічну підтримку. 

0 Comments

Лист про діяльність інклюзивних груп у закладах дошкільної освіти

Міністерство освіти і науки України розробило інструктивно-методичні рекомендації щодо організації діяльності інклюзивних груп.

 

Читайте по них тут.

0 Comments

Про підготовчу роботу до засідання міського методичного об'єднання

9 листопада у дошкільному навчальному закладі (яслах-садку) № 8 "Теремок" - центрі Софії Русової,  відбулася  відеозйомка заняття з розвитку мовлення та сенсорно-пізнавальних компетенцій «Осіння подорож» для дітей раннього віку.

 

Слухачі ММО "Диво-гра для малюка" (керівник Квачан О. О.) можуть його переглянути 16 листопада о 13. 00. 

 

Запрошуємо долучитися до роботи.

0 Comments

Інформація про практичний тренінг "Дошкільникам - освіта для сталого розвитку"

20 листопада у м. Києві  відбудеться практичний тренінг для спеціалістів дошкільної освіти, вихователів, методистів ДНЗ за програмою “Дошкільнятам – освіту для сталого розвитку” від авторок-розробниць Олени Пометун та Наталії Гавриш.

Детальніше про нього читайте тут

0 Comments

Вітаємо колег із "Крунку" зі створенням нового сайту

У колег із дошкільного навчального закладу № 6 "Крунк" вже працює новий сайт!

 

Ознайомитися з ним  можна тут

 

Його створив тато вихованця  - Юрій Клінков.

 

У новому сайті  поєдналися вишуканість, сучасність, почуття стилю.

 

Його адаптовано під мобільні пристрої.

 

Вітаємо колектив і чекаємо на нові дописи.

 

 

 

0 Comments

Завершився фото-вернісаж

У рамках роботи соціального проекту «Book Space «Пізнаємо Україну разом», завершився фото-вернісаж «Маленькі фотографи. Книга в об’єктиві».

Його учасники – вихованці старшого віку дошкільного навчального закладу № 8 «Теремок» - центру Софії Русової. 

Світлини, які зробили діти, розміщені в музичній залі закладу. Їх умовно  можна об’єднати в номінації: «Читання в бібліотеці, книгарні тощо»; «Вдалий ракурс»; «Селфі»; «Найкумедніше/найсерйозніше фото»; «Мімішна мить».

Впевнена, що при перегляді світлин, у глядачів виникають найстрокатіші відгуки: похвала, захоплення, наполегливість від дитячої сміливості.  

 

Перша дитяча спроба побачити через об’єктив  красу навколишнього світу - сталася.  Діти за допомогою батьків, дідусів чи бабусь, старших братиків чи сестричок вчилися вибудовувати кадр, ракурс зйомки тощо. Це - необхідний сенсорний досвід дитини, який слід плекати. Завдяки захопленню процесом фотографії, дитина може зацікавитися цією діяльністю, і в подальшому обрати собі майбутню професію. 

Щиро дякуємо спонсорам, видавництву «Підручники і посібники» (м. Тернопіль) та редактору Ірині Дворницькій. Саме вони вже вдруге підтримують живий інтерес дітвори до паперової книги. У подарунок учасники фото-вернісажу отримали кишенькові календарики та книги "Мандри реп'яшка Чіпа" (П. Сорока) та "Рахункові розмальовки" (С. Солонар). 

Маємо приємну новину щодо оздоблення кімнати для читання. Вона поповнилася новими пуфіками-кубиками для сидіння. Їх майстерно виготовила мама вихованця дошкільного навчального закладу  -  Тетяна Костик. Дякуємо їй уклінно!

 

Фото-вернісаж буде працювати  на коридорній локації музичної зали закладу.

Після його завершення світлини прикрасять фотоальбом у кімнаті для читання.

Дякуємо всім-всім, хто долучився до вернісажу!

 

0 Comments

Флешмоб "Збережемо ялиночку!". Відкритий лист професора К. Крутій до освітянської спільноти

Шановні колеги та колежанки, батьки!

Щиро вдячна за підтримку моєї ідеї провести «День без іграшок». Отриманий зворотній зв’язок довів необхідність проведення такого заходу не одноразовим фактом, а якомога частіше. 

Але це вже бажання тих, хто отримав від першого флешмобу професійне задоволення, навіть інсайт – це просто, це – круто, це - можливо! Для дітей – це радість творчості та вияв самостійності.

Переглядаючи фото і відео зі флешмобу, я не могла не тішитись дорослими і дітьми, які (можливо, хтось і вперше) в цей день були єдиною спільнотою. 

Вдячність колег за  мою ідею розглядаю як аванс до наступних дій.

Отже, пропоную наступний флешмоб.

Проте відразу попереджую, що участь у ньому буде ще одним кроком до дійсно нових підходів і нового бачення сучасності, до зламу наших педагогічних стереотипів, до позбавлення того ментального мотлоху, який не дає нам рухатись уперед. 

Тому організаторам і послідовникам треба бути готовими до «методичної інквізиції» з боку і колег, і батьків  

 

Назва флешмобу «Збережемо ялиночку».

Попереду підготовка до новорічних свят. На жаль, щорічно в цій підготовці забуваємо про головного героя свята. Ні, не про Діда Мороза чи Снігурку. 

Ми забуваємо про Дитину. 

Ми, дорослі, починаємо «догравати» своє дитинство, свої нездійснені мрії про свято… 

Ми самостійно, без участі дітей, розробляємо такі складні сюжети в сценаріях, що навіть дорослий, який спостерігає за дійством, навряд чи зможе розібратись у всіх перипетіях із героями… 

Хочу висловити власні думки щодо присутності на новорічному святі або запрошеного аніматора, або перевдягненої виховательки в ролі Діда Мороза.

Передусім – аніматор, у більшості випадків, погано орієнтується в сценарії, у вікових особливостях дітей у залі, часто-густо це професійний актор-танцюрист і «працює» на дорослу аудиторію. Він подобається присутнім жінкам, вони фільмують його на телефони та виставляють у соціальних мережах. 

Діти, як загіпнотизовані кролики, дивляться на Діда, який шаленіє від можливості показати нижній брейк-данс. Йому вже ніколи прослухати віршики, які приготували діти. Але й тут – обмеження за сценарієм, будуть розповідати 2-3 дитини, бо the show must go on.

Але й перевдягнена вихователька в ролі Діда Мороза – це теж не найкращий варіант. Діти швидко вгадують жіночі риси і починають шепотіти, що «Дід не справжній!». 

А як же ж диво? А його немає, ми, дорослі, прикладаємо багато зусиль, щоб це диво не зберегти, розвіяти, зім’яти…

Потім починається розподіл-роздача подарунків від Діда Мороза.

Подарунки всі однакові. Їх купувала «трійка» матусь-активісток, які на свій розсуд і смак вирішили, що канцтовари – це безпрограшний варіант, або хлопчикам-машинки, а дівчаткам – лялечки. Але ж діти пишуть листи Діду Морозу, просять особистий подарунок! У більшості випадків подарунок буде вдома, але від нібито якогось іншого Діда Мороза. А потім ще дитину поведуть на свято до палацу культури, на інший «новорічний ранок» тощо, там теж буде Дід Мороз. Якесь нескінчене коло цих дідів.

А якщо повернути сім’ї право виховання власної дитини? Поставити перед фактом – вашу дитину передусім виховуєте ви! Це батьки першими формують цінності, світогляд, ставлення до релігії, близьких, родини та України в цілому. 

На жаль, ми й дотепер перебуваємо у впевненості, що дитячий садок виконує функцію «суспільного дошкільного виховання».  І всіма своїми заходами намагаємось підтримати вже давно не життєдайну функцію. 

ПРОПОНУЮ: 

віддати в сім’ю те, що їй належить за фактом народження дитини  - виховання. Суспільство, дитячий садок, як суспільна інституція, може лише допомогти у вихованні, але не замінити сім’ю.

Дід Мороз хай приходить у родину! У дитячому садочку – свято зими! А не новорічне! Досвіду в дітей святкування ще немає, свято буде потім, із батьками. Можна провести після новорічних свят бесіди, пограти в ігри, але потім, а не до свята. Тоді й ігри будуть іншого практичного наповнення!

Наступне – це ялинка в груповій кімнаті та в музичній залі.

Можна скільки завгодно працювати на річними завданнями ЗДО щодо формування екологічного мислення в дітей і дорослим, але потім притягнути зрублену ялинку до зали, ще й в групи роздати для прикрашання. По закінченні святкових дійств – викинути ялинку, яка могла б ще в лісі рости й рости, як непотріб - на смітник.

Говоримо одне, думаємо інше, а робимо – третє…

ПРОПОНУЮ: 

підвести дітей до рішення виготовити ялинку для групи самостійно, звісно – потім і прикрасити її власноруч зробленими іграшками та гірляндами. Ялинку можна зробити з різних матеріалів. 

Інформаційна підтримка з мого боку буде постійна щодо варіантів виготовлення ялинок. Для початку можна подивитись тут:

https://www.pinterest.com/pin/568509152954175435/

https://www.facebook.com/groups/919279068082786/

Це буде ще одна спільна, цікава і креативна діяльність дітей і дорослих. Обіцяю незабутні емоції і радість від дійства.

Усвідомлюю, що висловлені  пропозиції й дотепер є дискусійними.

Але впевнена, що будуть послідовники, ті, хто поділяє мої думки.

Бажаю всім, хто підтримає флешмоб «Збережемо ялиночку»,  поруч мати однодумців і помічників!

Успіхів!

Ми це обов’язково зробимо!

 

0 Comments

Відбулося засідання Громадської організації

26 жовтня в дошкільному навчальному закладі (яслах-садку) № 8 "Теремок" - центрі Софії Русової відбулося засідання Громадської організації «Асоціація освітян імені Софії Русової». 

 

На ньому були присутні науковці, педагоги-практики з Київської, Черкаської, Чернігівської областей.

 

Зустріч із колегами розпочалася з музичної композиції "Ми діти твої, Україно!".  Виступи вихованців  та педагогів закладу були високоестетичними та яскравими.

 

З вітальним словом до зібрання звернулася Швець Н. П., - начальник управління освіти і науки Славутицької міської ради Київської області, яка побажала присутнім і надалі впроваджувати педагогічні ідеї Софії Федорівни в сучасний освітній процес та продуктивної роботи протягом засідання тощо.

 

Завідувач дошкільного закладу - Федорченко Н. М., зазначила про те, що колеги "Теремка" вже десять років вивчають та використовують спадщину великої просвітительки, подякувала всім, хто долучився до сьогоднішньої вагомої події. 

 

Міжрегіональний семінар «Використання педагогічних ідей С.Ф.Русової у створенні нового українського закладу дошкільної освіти» розпочав доповіддю Зайченко І. В., доктор педагогічних наук, професор. Його  увага була зосереджена на стан сучасного русовознавства в Україні, найперші та насвіжіші бібліографічні  джерела, що стосуються викладу суті національного виховання, педагогічних принципів С. Ф. Русової тощо. 

 

Про оновлення дошкільної освіти у діалозі з С. Ф. Русовою, говорила Коваленко О. В., кандидат педагогічних наук, старший викладач кафедри дошкільної освіти Педагогічного інституту Київського університету ім. Б Грінченка. Вона відмітила, про  необхідність взаємодії практиків та науковців, батьків. Олена Володимирівна зазначила, що апостол Правди і Науки - Софія Русова була і є великим гуманістом, діалог сучасників із цією великою українкою - вічний, бо її педагогічна  спадщина поза часом.  

Загалом програма зустрічі була насиченою виступами з досвіду роботи закладів освіти та сприяла обміну думок. 

 

 

Про чергове засідання міського методичного об'єднання

25 жовтня в приміщенні фізкультурної зали дошкільного навчального закладу (ясел-садка) № 1 «Калинка» пройшло чергове засідання міського методичного об’єднання (далі ММО) «Фізкультурна мозаїка».

 

Керівник  ММО – Лотоцька Л., інструктор із фізкультури  дошкільного навчального закладу (ясел-садка) № 6 «Крунк», запропонувала  слухачам переглянули відкритий перегляд  розваги з дітьми середньої групи «Осінь вже мандрує гаєм» (провела інструктор із фізкультури ДНЗ № 1 «Калинка» Пінчук Т.).

Розвага була насичена цікавим ігровим сюжетом, під час якого діти вдосконалювали свої вміння лазити по гімнастичній лаві, повзати в упорі, стоячи на колінах тощо. Під час рухливих ігор: «Хто швидше до дерева», «Закинь жолудь у дупло білці», «Назбираємо яблучок», «Переліт птахів»,  діти  вправлялися у розвитку швидкості, спритності тощо. Захід пройшов із високою щільністю.

 

Консультацію «Фізкультурна розвага як засіб виховання інтересу до занять фізичними вправами в дошкільному віці» провела інструктор із фізкультури ДНЗ «Центру розвитку дитини»  Якушева О. Вона окреслила основні структурні елементи розваги,  вимоги до їх  проведення, різновиди тощо.

 

Робота фокус-групи інструкторів з фізкультури «Складаємо конспект спортивного свята разом» була насиченою. 

Інструктори спільними зусиллями підібрали ігри-естафети до міського спортивного свта "Країною Мультляндії".

Музичний керівник дошкільного навчального закладу (ясел-садка) № 5 «Джерельце» Гаріна Н. продемонструвала основні рухи флешмобу, а комплекс загально-розвивальних вправ показала інструктор  із фікультури дошкільного навчального закладу (ясел-садка) № 4 «Марите» Бутенко Ю.

На останок присутні виробили рекомендації засідання.

Дякуємо колективу "Калинки" за комфортні умови роботи.

 

0 Comments

Про чергове засідання міського методичного об'єднання

24 жовтня в приміщенні музичної зали дошкільного навчального закладу (ясел-садка) № 5 «Джерельце» пройшло чергове засідання міського методичного об’єднання (далі ММО) «Музичний вернісаж».

 

Слухачі переглянули відкритий перегляд заняття з дітьми середнього дошкільного віку «Казка в гості завітала» та ознайомилися з консультацією  «Подорожуємо музичними казками»  (провела музичний керівник, голова ММО закладу Гаріна Н. І.).

Вона зазначила про те, що у дошкільному віці, дітям у ігровій ситуації створюються проблемні умови для пошуку "скарбів". Обов'язково використовуються плани, схеми, умовні позначення, що зрозумілі дітям тощо.

 

Музичні керівники подякували за заняття, відмітили високий рівень підготовки вихователів, героїв, що були задіяні у перегляді.

На останок присутні виробили рекомендації засідання.

Дякуємо колективу "Джерельця" за комфортні умови роботи.

0 Comments

Про семінар для педагогів міста

23 жовтня для педагогів закладів дошкільної освіти міста пройшов семінар із теми «Сучасні інноваційні методики, що запроваджено в Євросоюзі для роботи з дошкільниками» (провела  Ірина Терещенко, методист із дошкільної освіти міського методичного центру). Більше фото тут.

Ірина Анатоліївна розповіла про процес та етапи інновацій. Інформація була цікавою, пізнавальною, новою. 

Мова велася про естонську технологію  "Читацьке гніздо", роботу в громадському проекті "Book Space. Пізнаємо Україну разом", датську методику «Звільнитись від цькування!» («Дитячий садок без насилля»), американську методику «Persona Dolls» («Лялька як персона»), італійську філософію Редджіо Еміліа, міжнародний проект «5 стихій за С. Кнейпом» тощо.

Слухачі поглибили свої знання про різноманітні ігри В. Воскобовича «Геоконт», «Диво-стільники». Важливо, що педагоги відпрацювали гру "Геоконт", перенісши її на гарбуз. Повправлялися у викладанні схем і зрозуміли, що використовувати канцелярські цвяшки можна лише тоді, коли гарбуз вже дуже старий. Є необхідність ретельно дотримуватися правил безпеки під час відображення запропонованих предметів на гарбузі.   

Говорили про використання «лепбуків», «едьютейменту» (навчання як розвага),  «сторітелінгу» (уміння розповідати історії) тощо. Також всі охочі виконали  деякі дидактичні вправи.

Дякую Катерині Крутій та Анастасії Федотовій за консультативну допомогу.

Загалом семінар сприяв плідному спілкуванню, роздумам та активізації знань педагогів міста.  

 

0 Comments

Про чергове засідання міського методичного об'єднання

19 жовтня в приміщенні музичної зали  дошкільного навчального закладу (ясел-садка) № 6 «Крунк» комбінованого типу пройшло чергове засідання міського методичного об’єднання (далі ММО) «Фантазії образотворчості» (керівник  ММО  Щербак Н. М.). Більше фото тут.

Вихователь дошкільного навчального закладу № 8 «Теремок» - центру Софії Русовоїм   - Неймеш В. В.  під час  консультації-презентації розповіла про квілінг – мистецтво скручування паперу. Було озвучено, які матеріали та інструменти необіхідні у роботі, які види квілінгу даються дітям легко. Серед них петельний, філігранний, простий. Більш складнішим є об'ємний квілінг. 

 

До слова була запрошена вихователь дошкільного навчального закладу № 8 «Теремок» - центру Софії Русової  - Харченко С. В., яка продемонтрувала вироби з квілінгу, що роблять дошкільники разом із нею під час занять із образотвоРчої діяльності. 

 

 

Майстер-клас  зі слухачами ММО «Квілінг для початківців»  провела вихователь дошкільного навчального закладу (ясел-садка) № 5 «Джерельце»  - Сайко А. В. Вона розповіла про лайфхаки  при виготовленні виробів із квілінгу, про програму "Такий цікавий квілінг", яку уклала у 2015 році та активно впроваджує з вихованцями закладу. 

 

Покрокове виготовлення листівки під час майстер-класу пройшло насичено і захопливо. Кожен із собою забрав виріб, що виготовив власноруч. 

 

Дякуємо Аллі Володимирівні та колективу "Крунка"  за комфортні умови роботи.

 

0 Comments

Про фото-вернісаж

На коридорній локації дошкільного навчального закладу № 8 "Теремок" - центру Софії Русової розміщена фото-сушка світлин "Маленькі фотографи. Книга в об'єктиві".

 

Цей вернісаж ціннісний тим, що фото робили самі вихованці. 

Нагадуємо, що дитячі фотографії приймаються до 30 жовтня.

 

З приємністю запрошуємо долучитися до фото-вернісажу.

0 Comments

Про Всеукраїнський урок доброти

Бажання піклуватися про тварин слід плекати ще у дошкільному віці.

 

У наш динамічний час показником морального здоров’я нації є гуманне ставлення до тварин. 

 

У дошкільних навчальних закладах № 1 "Калинка" (вихователі Кондратенко Н. С., Петренко М. І., 1 - А клас, 1 -В клас,  ЗОШ № 4, Клименко О. В., 1 - В, ЗОШ № 1 та вихователь старшої групи Проценко А. А.), № 4 "Марите" компенсуючого (санаторного типу), вихователь  Музиченко М. І., 1-Б клас, ЗОШ № 1, № 5 "Джерельце" (вихователь Сайко А. В., 1-А клас, ЗОШ № 3, вихователь Щира Л. А., 1-А клас, ЗОШ № 3, вихователь Стичинська Г. О., 1–А клас, ЗОШ № 1, вихователь Шевченко С. М., 1 клас, ЗОШ № 2), провели "Всеукраїнський урок доброти "Гуманне та відповідальне ставлення до тварин".

 

Вихователі обговорили з дітьми породи собак та котів, важливість питання ставлення до пухнастих, піклування про них тощо.

Діти, виконуючи різноманітні ігрові завдання зрозуміли, що дарувати добро просто. Треба вміти бути відповідальними за тих, кого приручили,  бути  гуманними до тих, хто залишився без притулку.  

Організаторами уроку  є Благодійний Фонд Happy Paw та гуманістичний рух UAnimals. 

0 Comments

Пройшло міське методичне об'єднання

1 жовтня в  дошкільному навчальному закладі  (яслах-садку) № 1 "Калинка" пройшло настановче засідання міського методичного об'єднання (далі ММО) "Абетка медичної сестри". 

 

На ньому новопризначений керівник, старша медична сестра - Кравченко Любов, ознайомила з проектом плану роботи ММО  на 2018-2019 н. р.

 

Керівник провела інтерактивну гру "Намистинки здоров'я" , а присутні  визначили його складові. Загалом дійшли висновку, що воно містить фізичне,  духовне, психічне здоров'я тощо.

Також колеги виробили рекомендації засідання та виразили сподівання щодо активної роботи у  методичному об'єднанні.

 

Дякуємо колективу "Калинки" за комфортні умови роботи під час засідання.   

0 Comments

З прийдешнім святом!

0 Comments

Про плани роботи міських методичних об'єднань

У рубриці сайту «Головна сторінка. Плани роботи ММО», педагоги можуть детально ознайомитися з планами керівників методичних об’єднань, які будуть діяти в 2018-2019 н. р.

 

Запрошуємо педагогів бути активними відвідувачами цієї форми роботи з педагогічними кадрами.

0 Comments

Всеукраїнський урок доброти про гуманне ставлення до тварин

4 жовтня – Всесвітній день тварин. Тому саме цього дня в школах нашої країни пройде Всеукраїнський урок доброти про гуманне та відповідальне ставлення до чотирилапих!

 

На уроці вчителі обговорять з учнями важливі питання ставлення до пухнастих, піклування про них та відповідального поводження.

Готові конспекти уроків доброти розміщені за посиланням. 

 

Після проведення уроку доброти представники Фонду просять надіслати на електронну пошту bioetika@happypaw.ua наступну інформацію:  назва навчального закладу,  місто,  кількість проведених «уроків доброти»,  фотографії процесу проведення.

 

Також, 4 жовтня Національним Реєстром Рекордів України буде зафіксовано рекорд України – «Наймасовіший урок добра в навчальних закладах, проведений впродовж одного дня».

 

Якщо ваш навчальний заклад має бажання не лише долучитись до проведення Всеукраїнського уроку доброти, але й стати учасником встановлення рекорду та отримати сертифікат учасника, необхідно:

• заповнити заявку – https://docs.google.com/forms/d/1PTMm9qlEbTqR58fqlqXNJQ75PQO7ZQtsy9eM2KN5S8g/viewform?edit_requested=true

• провести урок доброти

• надіслати фотозвіт на електронну адресу bioetika@happypaw.ua (до 05.10.2018 р.).

 

Партнер Всеукраїнського уроку доброти - UAnimals

Долучайтесь!

0 Comments

Щодо Всеукраїнського Дня дошкілля

28 вересня 2018 року в місті Києві будуть проведені заходи з нагоди  відзначення Всеукраїнського Дня Дошкілля.

 

Детальніша інформація тут  

0 Comments

Про семінар Людмили Шелестової

13 вересня в дошкільному навчальному закладі (яслах-садку) № 4 "Марите" Людмила Володимирівна Шелестова, доктор педагогічних наук, провідний науковий співробітник відділу дидактики інституту педагогіки НАПН України, автор методики "Розвивальне читання для дошкільнят", провела для охочих педагогів нашого міста семінар із теми "Розвивальне читання для дошкільників.

Хочете, щоб освітній процес був ефективним, цікавим і сповненим пізнання? Для цього варто познайомитися чи повторити основні засади авторської методики науковця, що завітала до нашого міста.

Метою даної гнучкої методики є: навчання читання, формування позитивного ставлення до читання, до пізнавальної діяльності загалом; усебічний розвиток дітей; удосконалення навичок різних видів діяльності (ігрових, комунікативних, продуктивного учіння), інтелектуального розвитку, збагачення словникововго запасу; розширення уявлень про навколишній світ, розвиток дрібної моторики тощо.

Складовими авторського підходу методики є: зміст, техніка навчання читання, організований процес навчання читання.

Перед дітьми не ставиться завдання якнайшвидше оволодіти технікою читання, а завдання вихователя – викликати позитивні емоції, радісний настрій, бажання виконувати ігрові вправи та завдан­ня. Діти виконують завдання, використовуючи різні види ді­яльності (малювання, ліплення, конструювання, аплікація, співи, танці).

Пані Людмила говорила про алгоритм роботи з буквою, організацію процесу навчання читання та систему завдань, коли варто починати вчити дитину читати тощо.

Людмила Володимирівна зупинилася на запитаннях, що частіше за все виникають у педагогів: як правильно називати букву? Чи варто навчати дітей письму тощо?

Вона зазначила, що: "Процеси читання і написання слів взаємопов'язані, їх доцільно здійснювати паралельно".

Дякуємо колективу "Марите" за комфортні умови роботи, цікаву екскурсію закладом освіти, а Людмилі Володимирівні за пізнавальний семінар.

0 Comments

Про акцію "Птахи нашого двору"

Міська акція «Екологічна стежина» проводиться щорічно до 2020 року в рамках виконання заходів Програми формування енергетичної та кліматичної свідомості славутичан на 2016-2020 роки, затвердженої рішенням сесії Славутицької міської ради № 50-4-VIІ від 11.12.2015 року. 

 

Цього навчального року акція триватиме з 17.09. 2018 року по 26.04.2019 року. 

Запрошуємо колективи закладів дошкільної освіти взяти участь у  акції "Птахи нашого двору".

0 Comments

Про настановче засідання міського методичного об'єднання

11 вересня в дошкільному навчальному закладі "Центрі розвитку дитини" пройшло настановче засідання міського методичного об'єднання "Дефектолог. Info".

 

Новопризначений керівник Лазаренко О. І. проінформувала присутніх про проект плану роботи ММО на 2018-2019 н. р., про навчальну літературу, яку можна використовувати в освітній роботі.

Наостанок слухачі виробили рекомендації засідання. 

 

Дякуємо колективу "Центру розвитку дитини" за комфортні умови роботи.  

Про настановчі засідання міських методичних об'єднань

10 вересня в  дошкільному навчальному закладі № 6 "Крунк" відбулися настановчі засідання міських методичних об'єднань (далі ММО) відповідно "Фантазії образотворчості" (керівник Щербак Н. М. ) та новоствореного ММО "Скарбничка вихователя спеціалізованої групи" (керівник Вишневецька Т. Д.).

 

На них мова йшла про особливості роботи закладів дошкільної освіти у 2018-2019 н. р., про проекти планів роботи ММО, навчальну літературу до використання в освітньому процесі.

 

Під час роботи ММО "Фантазії образотворчості", Щербак Наталія запропонувала інтерактивну гру "Ім'я і колір", а Вишневецька Тамара - гру "Давайте познайомимося".

 

Це налаштувало на спільну роботу групи слухачів.  Загалом засідання пройшли в  дружній атмосфері професійного спілкування.                                                                                     

 

На ММО "Фантазії образотворчості" методист із дошкільної освіти міського методичного центру Терещенко І. А. звернула увагу на умови проведення вернісажу дитячої творчості "Чарівний дивосвіт лікарських рослин".

На ММО "Скарбничка вихователя спеціалізованої групи" значна увагу зверталася на роботу з посібниками для дітей, що мають різні нозології. Вчитель-дефектолог ДНЗ № 6 "Крунк", Савченко С. Ю., ознайомила присутніх  із профільними професійними посібниками, монографіями вчених  тощо у царині тифлопедагогіки. Цікавою була гра, "Послухай і скажи".

 

Дякуємо колективу "Крунка" за комфортні умови роботи.

0 Comments

Про державну базу медичних оглядів

З вересня 2018 року дані про медичні професійні огляди українців зберігаються в єдиній електронній системі. Таке нововведення МОЗ України впорядкує професійні медогляди й унеможливить використання підроблених довідок та санітарних книжок.

 

Професійний медогляд є обов’язковою умовою роботи водіїв, людей, які володіють зброєю, та декретованих осіб — вихователів, вчителів, викладачів, студентів, працівників громадського харчування, торгівлі тощо. Тепер дані про такі огляди міститимуться в єдиному реєстрі медичних оглядів — надійно захищеній електронній системі.

 

Професійний медогляд українці проходитимуть виключно в закладах охорони здоров’я, а дані автоматично відображатимуться в електронній системі.

Довідку-дублікат про пройдений медогляд кожен українець зможе одержати безоплатно.

 

Докладніше на УРЯДОВОМУ ПОРТАЛІ

Про настановчі засідання міських методичних об'єднань

4 та 5 вересня  відбулися настановчі засідання міських методичних об'єднань (далі ММО) відповідно "Музичний вернісаж" (керівник Гаріна Н. І. ) та "Фізкультурна мозаїка"(проводила керівник Дуброва В. М.).

 

На них мова йшла про особливості роботи закладів дошкільної освіти у 2018-2019 н. р., про проекти планів роботи ММО, навчальну літературу до використання в освітньому процесі.

 

Під час роботи ММО "Музичний вернісаж",  слухач Кулик О. О., розповіла про зустріч із музичними керівниками м. Хмельницького в рамках роботи Асоціації працівників дошкільної освіти. Вона поділилася тими інтерактивними знахідками, що допомагають урізноманітніти роботу з дітьми. 

                                                                                                 

На ММО "Фізкультурна мозаїка" сталися зміни. Керівником ММО обрана Лотоцька Л. В., інстуктор із фізкультури закладу дошкільної освіти № 6 "Крунк".

 

Значна увага на засіданні була відведена міському спортивному святу "Країною  Мультляндії", що традиційно пройде в дні березневих канікул.  

 

Дякуємо колективам "Джерельця", "Теремка" за комфортні умови роботи.

 

0 Comments

Про нараду з вихователями-методистами

5 вересня 2018 року відбулася нарада з вихователями-методистами закладів дошкільної освіти. 

Методист міського методичного центру з дошкільної освіти І. Терещенко представила новопризначених вихователів-методистів закладу дошкільної освіти № 5 "Джерельце" Симонову Я. М. та вихователя-методиста закладу дошкільної освіти № 6 "Крунк" - Ничипоренко А. Л.

Методист методичного центру говорила про уточнений графік роботи міських методичних об’єднань педагогів закладів дошкільної  освіти на 2018-2019 н. р., про перелік  навчальної літератури, рекомендованої до використання в освітньому процесі у 2018-2019 н. р. 
Хоменко О. М., вихователь-методист закладу дошкільної освіти № 4 «Марите», розповіла про професійне спілкування в рамках роботи українсько-латвійського освітнього проекту, а саме про
 спеціалізований дошкільний заклад «Spii Saulite», заклад "Сонечко", міста Айзкраукле Латвійської республіки.

 Найголовнішим підсумком зустрічі з колегами  - була дружня атмосфера спілкування, прагнення пізнати традиції та культуру латвійського народу.

На останок засідання було вироблено проект рекомендацій.

0 Comments

Вернісаж розпочато

Запрошуємо вихованців закладів дошкільної освіти взяти участь у вернісажі.

Подробиці у Положенні про вернісаж дитячої творчості "Чарівний дивосвіт  лікарських рослин".

 

1.    Загальні положення
Організаторами вернісажу дитячої творчості «Чарівний дивосвіт лікарських рослин» (далі – вернісаж) є управління освіти і науки Славутицької міської ради та міський методичний центр.


2.    Мета та завдання вернісажу
2.1.    Метою вернісажу є інформаційно-методична та культурно-освітня підтримка впровадження заходів Програми формування енергетичної та кліматичної свідомості славутичан у рамках реалізації Плану дій Грантового Проекту Європейської Комісії в м.Славутич «Пілотний проект із реалізації Плану дій сталого енергетичного розвитку м.Славутич до 2020 року – здійснення термомодернізації 2-х муніципальних об'єктів бюджетної сфери» (далі – Грантовий проект ЄС).
2.2.    Завдання вернісажу: 
-    формування системи знань та екологічної культури дітей дошкільного віку стосовно відповідального ставлення до природи як універсальної, унікальної цінності, привернення уваги до збереження природних ресурсів; 
-    виховання мотивів, потреб, звичок екологічно доцільної поведінки як показника духовного розвитку особистості, пропагування активної життєвої позиції сучасного європейця;
-    виявлення та підтримка активних, талановитих дітей, залучення їх до творчої діяльності;
-    стимулювання професійної активності педагогів. 

3.    Порядок і терміни проведення вернісажу
3.1.    Вернісаж проводиться протягом 2018/2019 навчального року в ІІ етапи:
-    І етап (відбірковий). Проводиться на локальному рівні в кожному закладі  дошкільної освіти міста до 03.12.2018 року.
-    ІІ етап (міський). Триває з 01.12.2018 до 28.02.2019 року. Останній день подання робіт – 28.02.2019 року.
3.2.    Для проведення І та ІІ етапів утворюються відповідні оргкомітети вернісажу. Його склад затверджується наказом керівника закладу. 
3.3.    Оргкомітет ІІ етапу:  Бардакова Н.О., завідувач міського методичного центру, Терещенко І.А., методист із дошкільної освіти міського методичного центру,  Громовик Н.П., методист міського методичного центру.
3.4.    Оргкомітет та його повноваження:
-    доводить до відома навчальних закладів Положення про проведення вернісажу;
-    визначає пам’ятні подарунки та організовує висвітлення ходу вернісажу в засобах масової інформації та на сайті міського методичного центру, його ресурсах-супутниках, веб-ресурсах Грантового проекту ЄС.
3.5.    Результати вернісажу узагальнюються в електронний та друкований каталоги, розміщуються на веб-ресурсах Грантового проекту ЄС, веб-сторінках із енергозбереження веб-сайтів установ та закладів міста, веб-сайті міського методичного центру, міській виставці в рамках Європейських днів сталої енергії. Дитячі роботи не рецензуються, не повертаються.
3.6.    Дитячі роботи та заявки на участь у вернісажі подаються до організаційного комітету ІІ етапу вернісажу до 28.02.2019 року.
3.7.    Роботи супроводжуються вивіреною електронною заявкою, що містить такі дані: прізвище, ім’я, вік дитини повністю: рік народження, повна кількість років на момент подачі заявки, вікова категорія: 5-6 р., 6-7 р., назва роботи, закладу дошкільної освіти, а також повністю П.І.Б. педагога чи особи, яка підготувала дитину. 
4.    Учасники   вернісажу  
До участі в вернісажі запрошуються вихованці закладів дошкільної освіти. Вернісаж проводиться за двома віковими категоріями: перша – 5-6 років; друга – 6-7 років.
5.    Вимоги до робіт та їх оцінювання
5.1.    У 2018/2019 навчальному році до участі у вернісажі подаються роботи з малювання. 
5.2.    Роботи можуть виконуватися в будь-якій художній техніці, будь-якими матеріалами: олівцями, крейдою, гуашшю, фарбами, пастеллю, фломастерами і таке інше. Жанри живопису можуть бути будь-якими.
5.3.    Роботи приймаються лише у стандартному розмірі  20 х 30 см. (у форматі А4), на білому або кольоровому папері без рамки та паспарту.
5.4.    Роботи можуть бути придатними для демонстрації на вертикальній та горизонтальній  площині та легкими за вагою.     
5.5.    Заклади дошкільної освіти до оргкомітету ІІ етапу подають не більше трьох робіт від кожної вікової категорії за вибором закладу. Загалом подається не більше шести робіт. 
5.6.    До участі у вернісажі можуть надаватися індивідуальні та колективні роботи. 
5.7.    Колективні роботи будуть нагороджені одним призом та відзначені колективною Грамотою.
5.8.    До кожної роботи має бути прикріплена друкована інформація на аркуші паперу 4 х 8 см., 11 шрифтом Times New Roman, через 1, 0 інтервали. У ній зазначають: назву роботи, ім'я та прізвище дитини, вік дитини (5 років), номер та назву закладу освіти, ім'я, по батькові та прізвище педагога чи особи, яка підготувала дитину, місце її роботи. Ця інформація розміщується на роботі з правого боку, внизу.
5.9.    Якщо оргкомітетами закладів дошкільної освіти будуть порушені вимоги до робіт, то оргкомітет  ІІ етапу автоматично їх не прийматиме до участі у фінальному етапі вернісажу. 
6.    Нагородження учасників 
6.1.    Діти нагороджуються «Грамотою учасника вернісажу» та пам’ятним подарунком. 
6.2.    Педагоги, які підготували учасників ІІ етапу, нагороджуються Подяками.
6.3.    Для нагородження учасників вернісажу можуть залучатися кошти благодійних фондів, спонсорів, окремих фізичних осіб тощо, що не суперечить чинному законодавству.

 

0 Comments

Мелодії осені

Осінні мелодії вже дарує нам природа. У  кожній днині осені помічаємо зміни: ранки вже з прохолодою,  вдень часом спекотне, часом ніжне тепло, вечір і ніч помірно теплі.  Та все ж осінь спокійно опановує свої обійстя.

 

Яблуки, горіхи, грушки  падають на землю. Особливий терпкий смак мають чорнобривці, полин, хризантеми.

 

Чи помічали ви інший звук у шелесті трав, листя, квітів? Чарівний і водночас помірний...  

 

Радіємо цій порі, її законному  володінню, слухаючи мелодії від Людовіко Ейнауді – італійського композитора-неокласика, що відомий своїми композиціями до фільмів «1+1», «Самба» та інших, а також Дмитра Красноухова,  який пропонує нам свої нотки журлинок у настальгічній композиції цієї осені. 

0 Comments

Про просвітницький проект "Біоетика"

На серпневій (не) конференції "Професійне зростання вчительства в реаліях Нової української школи", що відбулася 29 серпня в Славутицькому ліцеї в одній із паралелей мова йшла про проект "Біоетика".

 

Його спікером була одна із авторів-упорядників методичного посібника "Гуманне та відповідальне ставлення до тварин" (має гриф Міністерства освіти і науки України, схвалено до використання у закладах середньої освіти" (протокол  № 2 від 13.06. 2018 року) - Москалик Ельвіна.

 

 Під час спілкування дізналися про "уроки доброти", що мають на меті впровадження інтерактивних занять із дітьми 1-11 класу щодо виховання у них гуманного ставлення до тварин. Методичні розробки для всіх вікових категорій є у електронному доступі. 

Куратор проекту повідала про тривалість занять 30-45 хвилин, періодичність їх проведення - 1 раз на рік для у кожного класу.

 Проект передбачає Всеукраїнські благодійні акції та конкурси; екскурсії до притулків для безпритульних тварин; волонтерську діяльність.

Дякуємо пані Ельвіні за цікавий презентаційний матеріал та запрошуємо педагогів закладів освіти використовувати даний посібник у освітній роботі.  

0 Comments

Положення про ресурсний центр підтримки інклюзивної освіти

Урядом затверджено Положення про ресурсний центр підтримки інклюзивної освіти та внесено зміни до деяких постанов Кабінету Міністрів.

 

 

Прийняття акта дозволить визначити порядок утворення ресурсного центру підтримки інклюзивної освіти, основні засади його діяльності, правовий статус, порядок його припинення, а також унормувати питання організації роботи, оплати праці та відпусток працівників ресурсних центрів підтримки інклюзивної освіти та інклюзивно-ресурсних центрів.

 

 

Це сприятиме підвищенню якості інклюзивного навчання шляхом підвищення фахової компетентності педагогічних працівників, раціонального використання кадрового потенціалу регіонів та коштів державного бюджету, спрямованих для підтримки осіб з особливими освітніми потребами, забезпечить підвищення рівня обізнаності громадськості про дітей з особливими освітніми потребами, у тому числі з інвалідністю, попередження дискримінації, формування позитивного ставлення до таких дітей та їх батьків. Докладніше на  УРЯДОВОМУ ПОРТАЛІ

0 Comments

Про перелік навчальної літератури

З метою забезпечення освітнього процесу в закладах дошкільної освіти Міністерство освіти та науки України подає Перелік навчальної літератури, що рекомендовано до використання у 2018-2019 н. р. 

0 Comments

Про настановчі засіданння міських методичних об'єднань

Шановні колеги!

Перегляньте, будь ласка,  роботу настановчих засідань міських методичних об'єднань. 

 

«Музичний вернісаж», керівник Гаріна Н. І., 4 вересня о 12. 30 в закладі дошкільної освіти № 5 «Джерельце».

 

«Фізкультурна мозаїка», керівник Дуброва В. М., 5 вересня  о 12. 30 в закладі дошкільної освіти № 8 «Теремок» - центр Софії Русової.

 

«Фантазії образотворчості», керівник Щербак Н. М.,  10 вересня о 13. 00 в закладі дошкільної освіти № 6 «Крунк».

 

«Скарбничка вихователя спеціалізованої групи» (настановче), керівник Вишневецька Т. Д., 10 вересня о 14. 00 в закладі дошкільної освіти № 6 «Крунк».

 

«Абетка медичної сестри», керівник Кравченко Л. Л.,

 11 вересня о 13. 00 в закладі дошкільної освіти № 1 «Калинка». 

 

«Дефектолог. Info», керівник Лазаренко О. І., 11 вересня о 14. 00  в закладі дошкільної освіти «Центр розвитку дитини».

 

 

0 Comments

Вернісаж розпочато

У  родин, що відвідують заклад дошкільної освіти № 8 "Теремок" - центр Софії Русової  є можливість взяти участь у фото-вернісажі «Маленькі фотографи. Книга в об’єктиві». 

Для цього вам слід побувати у:  книжковому магазині чи бібліотеці, книжковому форумі чи осередку книги вдома, дошкільному закладі тощо.

Спонсори, що виявили бажання відзначити охочих нагородами, - уже знайдені. 

Нагадуємо, що у рамках роботи соціального проекту "Пізнаємо Україну разом" організовується фотовернісаж разом із дошкільним навчальним закладом № 8  "Теремок" - центр Софії Русової.

 

Положення про творчий фото-вернісаж «Маленькі фотографи. Книга в об’єктиві».

І. Загальні положення

1.1.Фото-вернісаж проводиться в рамках реалізації соціального проекту «Book Space «Пізнаємо Україну разом». Всі без винятку знімки учасників будуть розглянуті оргкомітетом за умови виконання вимог.

2.2. Фото-вернісаж проводиться за номінаціями: 

«Читання в бібліотеці, книгарні тощо»;

«Вдалий ракурс»;

«Селфі»;

«Найкумедніше/найсерйозніше фото»;

«Мімішна мить» тощо.

2.3.Організатором вернісажу є менеджер проекту соціальної дії «Book Space «Пізнаємо Україну разом» Терещенко І. А., дошкільний навчальний заклад (ясла-садка) № 8 «Теремок» - центра Софії Русової (далі ДНЗ № 8).

ІІ. Мета вернісажу

2.1. Метою вернісажу є:

- популяризація сюжетів світлин, що відображають підтримку, розвиток і заохочення інтересу дітей дошкільного віку до читання та фотографування; 

- фотографування осередків книг: у закладі дошкільної освіти, книгарнях, бібліотеках, інших громадських місцях;

- створення привабливого образу людини, що читає, з метою популяризації читацької культури;

- привернення належної уваги педагогічної спільноти, громадськості до проблем читання книжок на паперових носіях;

- популяризація читання як інтелектуальної форми дозвілля дітей та їх рідних.

ІІІ. Порядок і термін проведення вернісажу

3.1. Фото-вернісаж проводиться у один етап до 30. 10. 2018 року.

3.2. Оргкомітет вернісажу: Рубан В. В., практичний психолог ДНЗ № 8 «Теремок», Терещенко І.А., менеджер проекту соціальної дії «Book Space «Пізнаємо Україну разом».

3.3. Повноваження оргкомітету:

- доводить до відома педагогів, батьків вихованців старшої вікової групи Положення про проведення вернісажу;

- приймає роботи на електронних носіях;

- визначає домінантів вернісажу;

- організовує висвітлення ходу вернісажу в засобах масової інформації, у мережі facebook та на сайтах організатора і партнерів проекту.

IV. Умови вернісажу та вимоги до робіт

4.1. Умови вернісажу:

- до участі надаються авторські фотороботи, виконані дітьми старшої вікової групи ДЗО № 8; 

- роботи приймаються з 15 серпня до 30 жовтня 2018 року.

4.2. Вимоги до фото:

- самостійне виконання фото дитиною;

- відображення теми вернісажу;

- оригінальність;

- зображення фото кольорове чи чорно-біле;

- добра якість зображення;

- фотографія має бути з назвою;

- фото у форматі JPEG.

4.3. Фото подаються до координатора Рубан В. В. на електронних носіях (не більше десяти світлин від кожної вікової групи);

4.4. Знімки супроводжуються заявкою, що містить такі дані: П.І.Б. автора, назва роботи, вікова група та розпискою про добровільну згоду батьків на оприлюднення фото, що подані до участі у вернісажі у засобах масової інформації.

4.5. Якщо умови вернісажу, а саме пунктів 4.1, 4.2, 4.3, 4.4 будуть порушені, то організатори приймати роботи до участі, не будуть.

V. Нагородження учасників

5.1. Учасники нагороджуються персоніфікованим Дипломом, подарунком на урочистостях (свята, батьківські збори тощо), що проходитимуть у закладі.

5.2. Для нагородження учасників вернісажу можуть залучатися кошти благодійних фондів, спонсорів, окремих фізичних осіб тощо, що не суперечить чинному законодавству.

0 Comments

Відеофільми про сучасних художників

Пропонуємо ознайомитися вам із міні-фільмами про сучасних художників у рубриці  сайту Головна  Відеофайли.

 

Отже, Бурштинові барви Ramunas Naumavicius. У його картинатах багато найніжнішої сонячної палітри. Барви бурштину випромінюють світло і передають глядчеві умиротворений і піднесений настрій.

 

Мальовані чари Віолетти Борігард вражають яскравим поєднанням кольорів, чарівністю сюжету, оригінальністю в зображенні героїв.

 

Веселкова палітра картин Наталії Дерев’янко створює особливий  яскравий дитячий світ, духовно-натхненну  палітру зображень святих.  Деякі полотна  художниці  виконані в українському фолькмодерні.

 

Казкова крамничка Галі Зінько відчиняється і запрошує до країни Дитинства. До неї можна поринути завжди, переглянувши ілюстрації до дитячих книжок художниці. 

 

Білі кораблики Катерини Дуднік  мають різноманітні сюжети.  Картини Катерини написані так, що кожен, хто їх переглядає, упізнає в них свої дитячі історії. 

 

Колискова поля: картини Вікторії Проців заквітчає вас у трави, що  в росяному намисті ледь-ледь гойдаються від вранішнього вітру. На них можна помітити чорну мураху, жука-сонечка. Ніби у сріблястому мареві, з’являються дівочі постаті у білих сорочках до п’ят із пишними розпущеними косами. 

 

Філософський простір картин Ніно Чакветадзе повертає нас  у дитинство. Вони зворушливі, щемні, наївні, казкові та буденні водночас.

 

Надихайтеся цими приємними митттєвостями спілкування з прекрасним. 

0 Comments

Про фестиваль "Песпектива"

6-12 липня 2018 року в місті Одеса на базі Одеського національного політехнічного університету (ОНПУ) до 100-річчя ОДЕСЬКОГО НАЦІОНАЛЬНОГО ПОЛІТЕХНІЧНОГО УНІВЕРСИТЕТУ (1918-2018) відбувся ІX МІЖНАРОДНИЙ ФЕСТИВАЛЬ ОСВІТНІХ ТЕХНОЛОГІЙ «ПЕРСПЕКТИВА».

Фестиваль традиційно проводиться в рамках Міжнародного пілотного соціально-педагогічного проекту «Освіта XXI століття: зміни в контексті розвитку інформаційного суспільства».

 

Головною метою фестивалю є професійний ріст, психолого-педагогічне та бізнес-навчання, обмін досвідом продуктивної роботи одночасно з відпочинком та оздоровленням учасників.

 

Від місцевого осередку  Асоціації працівників дошкільної освіти у м. Славутичі  цей фестиваль відвідали вихователь-методист дошкільного навчального закладу №5 "Джерельце" Павленко В. С. та вихователь-методист дошкільного навчального закладу "Яблунька"  Козловська А. А. (м. Вишневе).

0 Comments

Про відрахування вихованців закладів дошкільної освіти

На численні звернення  стосовно відрахування  вихованців закладів дошкільної освіти подано роз'яснення.

Про нього читайте у листі Міністерства освіти і науки України.

0 Comments

Архів матеріалів за 2012-2015 роки шукайте на сайті методиста

Славутицького міського методичного центру Ірини Терещенко